logo

Tuesday, 08 November 2022 19:44

УКРАЇНА У НАСТУПНІ СТО РОКІВ. ЗДОРОВ‘Я

Олександр Александрович, Цензор.нет, листопад 2022

 

ЗДОРОВ'Я

 

Філософія, яка лежить в основі сучасних, особливо західних систем охорони здоров’я, полягає в тому, аби максимально продовжити людське життя, а ще ліпше зробити людей безсмертними. Перша частина цього нескромного бажання ще донедавна справді успішно реалізовувалася; ми спостерігали невпинне збільшення тривалости життя, в т.ч. і в бідних країнах. Разом з тим, значно менше уваги приділяється якості здоров’я і життя. Модерна медична індустрія не має за мету нас вилікувати, це ж невигідно. Хвороби тепер не лікують; нам допомагають з ними "впоратися", тобто тимчасово знімати неприємні симптоми і відчуття без усунення причини захворювання. Середньостатистична людина, особливо в західній країні, щодня п’є жмені таблеток, синтетичних вітамінів і харчових добавок, без яких вже не уявляє собі своє функціонування. Завдяки складним і дорогим операціям чи якійсь прогресивній суперточковій терапії така людина може прожити довго, але при цьому постійно почуватиметься не те щоби зовсім зле, але так собі… 

 

Ще одна особливість стану здоров’я в тому, що за останні сто років надзвичайно різко збільшилася кількість саме хронічнихфізіологічних та психічних хвороб. Після огляду текстів про сільське господарство і харчування причина цієї метаморфози стає зрозумілішою. Науково і, головне, практично клінічно (!) доведений факт, що ніяка не генетика, а хімія на полях і в їжі є головною причиною діабету, раку, інсульту, інфаркту, аутизму, шизофренії, епілепсії, деменції і далі за довгим списком!.. Коли подібні твердження з реальними доказами роблять добросовісні вчені, то хімічні аграрні, харчові чи медичні корпорації їх не спростовують, бо немає чим крити. Вони просто кажуть, що це "альтернативна точка зору". Знайома позиція, чи не так? 

Системи охорони здоров’я пишаються різким зниженням смертности немовлят. Але ж вони їх рятують для того, щоби виростити з них хворих і нещасних дітей і дорослих, на яких можна гарно заробити. Як кажуть в Америці, великій Фермі і великій Фармі, цим двом багатомільярдним індустріям потрібно, щоб ми не вмирали, але були постійно трохи слабі, щоб забезпечувати їм сталий притік грошей. Фермери вкалують на хімічних полях на дядю-агрохолдинга; самі харчуються дешевим лайном із супермаркета (селяни харчуються із супермаркета, Карл!); тратять свої останні гроші на ліки; зрештою за борги залишаються без землі і житла; вмирають під парканом від алкоголю, раку чи серцево-судинних хвороб; на їхнє місце приходять молоді здорові мігранти, і цикл починається по-новому... 

 

В останні роки вперше за дуже довгий час намітився глобальний тренд на зниження середньої тривалости життя. Якщо наші діти і внуки будуть і далі годуватися хімічною їжею, то справдиться страшний прогноз для всього людства: коли молодь почне ворушити мізками гірше за батьків. Бо в тата й мами імунітет ще хоч пам’ятатиме природне коров’яче молоко, а їхні нащадки будуть мерти як мухи від хронічних хвороб. 

Пару років тому в українському науково-практичному журналі "Онкологія" вийшла наукова стаття, в якій, серед иншого, сказано: "…ряд захворювань людини, включаючи запальні стани кишечника, метаболічні, алергійні та авто­імунні хвороби, серцево-судинні захворювання, нейродегенеративні хвороби та психічні розлади, а також онкологічні процеси асоційовані з певним видовим складом мікробіоти кишечника." І далі там йдеться про важливість вибору правильної дієти як для запобігання вищеназваним захворюванням, так і їхнього лікування, оскільки саме дієта формує той чи инший тип мікробіоти в людському організмі. Нарешті! Визнали! Будемо сподіватися, що це не одиничне прозріння, а сталий тренд, який буде поширюватися і в Україні, і за її межами. У частині другій - про Україну - цієї книги ми детальніше ознайомимося із тим, яку систему охорони здоров’я нам ліпше розвивати і які медичні практики варто застосовувати.

 

***

ЗМІСТ

 

Передмова

 

Вступ

 

Частина І - Світ

 

Екзистенційні виклики людству

Зміни клімату

Надужиток і Нестача

Наука і Псевдонаука

Енергія, Матерія і Ентропія

Економіка і Гроші

Технології

Сільське господарство

Харчування

Здоров’я

Політичний устрій

Право

Релігія

Засоби Масової Інформації

Геополітика

 

Частина ІІ – Україна

 

Історія

Мова

Війна

Сучасність і Майбутнє – Інтегрована Картина

 

Частина ІІІ - Прогнози

 

2022-2030

2030-2050

2050-2100

 

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles