logo

Thursday, 26 September 2019 15:47

БРИФІНГ ТРАМПА ТА ЗЕЛЕНСЬКОГО ПЕРЕД ЗУСТРІЧЧЮ В ГОТЕЛІ INTERCONTINENTAL У НЬЮ-ЙОРКУ

Нью-Йорк, Готель Intercontinental, 25.09.2019, стенограма адміністрації президента США

  
Президент Трамп: Що ж, дуже дякую всім. Ми зараз тут з Президентом України, який зробив мене ще відомішим, і я його зробив відомішим (сміх у залі). Я скажу, що у нього чудова репутація. Він є дуже чітко налаштованим проти усіх типів корупції та низки проблем, які притаманні Україні протягом багатьох років.

 

Гадаю, що це одна з головних засад його перемоги. У нього абсолютно похвальна репутація. Маю за честь бути з Вами.

 

Ми розмовляли вже кілька разів, як Ви пам’ятаєте. А вони (преса та громадськість — прим. Radio Lemberg) хотіли б чути кожне слово, то ми й дали їм таку можливість, на що вони відповіли “А як щодо сьогодні?” Гадаю, що представники преси хотіли б бути присутніми під час нашої зустріч, і в нас є багато свідків, якщо Ви не проти.

 

Наша країна розвивається феноменально добре. У нас найкраща економіка за всі часи. У нас найкращий рівень зайнятості за всі часи. Зараз мають роботу 160 мільйонів осіб, це більше ніж будь коли. То ж у нас все гаразд у кожному аспекті. І в мене є відчуття, що у Вашій країні все буде фантастично добре. І ми допоможемо чим зможемо. Ви просто робіть що треба. Дякую.

 

Президент Зеленський: Дуже Вам дякую. Дуже Вам дякую, пане Президенте. Дуже Вам дякую. Мені дуже приємно бути тут, думаю, що краще бути на телебаченні ніж на телефоні.

 

Трамп: Так (сміється).

 

Зеленський: Дуже Вам дякую, пане Президенте. Я не вперше тут у Нью Йорку…

 

Трамп: Вірно.

 

Зеленський: … та я знаю, що Ви ніколи не були в Україні.

 

Трамп: Так і є.

 

Зеленський: І Ваш попередник (йдеться про Барака Обаму — прим. Radio Lemberg) — як Ви итам кажете англійською? — не знайшов часу, так? (сміх)

 

Трамп: Вірно.

 

Зеленський: Тож можете мені пообіцяти, що Ви відвідаєте нашу чудову країну?

 

Трамп: Я постараюсь (сміх). Я знаю багатьох людей, я знаю багатьох людей з України. Це чудові люди. Я проводив конкурси Miss Universe багато років тому, згодом продав права на них компанії IMG. Бо під час президентської виборчої кампанії, я подумав, проводит конкурси Miss Universe чи Miss USA є не найкращою ідеєю. Та це чудові конкурси. Тож у нас була переможиця з України, і ми познайомилися з Вашою країною з багатьох ракурсів. Та це країна, на мою думку, з приголомшливим потенціалом.

 

Зеленський: Так, я знаю про це, бо я з цієї країни.

 

Трамп: Звісно (сміх)

 

Зеленський: І я хочу подякувати Вам за запрошення до Вашинґтону (нагадуємо, ця зустріч відбувається в готелі у Нью Йорку — прим. Radio Lemberg).

 

Трамп: Вірно.

 

Зеленський: Ви запрсили мене. Але, я вибачаюсь, я гадаю, що Ви забули назвати мені дату (сміх). Гадаю, що це буде незабаром.

 

Трамп: Вам повідомлять точну дату.

 

Зеленський: (сміється) Так, вони знатимуть скоріше від нас. І я хочу подякувати вам, подякувати особливо Вам, пане Президенте, подякувати США, подякувати Вашому урядові. Як я казав, я знаю багатьох людей, це як Друга Сім’я, ми знаємо один одного. Дякую за Вашу підтримку, особливо тепер — Ви знаєте, що у нас дві війни, справді дві війни в Україні. Перша — це боротьба проти корупції, як Вам відомо. Та ми боротимемося, ні, ми переможемо у цій боротьбі, я є впевненим. А пріоритетом, моїм пріоритетом є зупинити війну на Донбасі і повернути наші території: Крим, Донецьк, Луганськ.

 

Дякую Вам за вашу підтримку у цьому. Дуже Вам дякую.

 

Трамп: Дуже Вам дякую, пане Президенте. Як Ви пам’ятаєте, Ви втратили Крим в часи іншої адміністрації (йдеться про Барака Обаму), не під час адміністрації Трампа.

 

Зеленський: Так. Тож у Вас є шанс допомогти нам.

 

Трамп: Вірно. Я допомагаю. Та це власне під час адміністрації Обами ви втратили Крим, а я не думав, що так мало трапитися. Та це сталося багато років тому, і з цим не впоралися. Та це лише одне питання з багатьох.

 

Одним з нюансів, які ми обговорювали,є допомога США для України, ба, на мою думку, інші країни мають набагато більше допомагати, ніж вони це роблять зараз – Німеччина, Франція, Евросоюз. Вони справді мають допомагати вам набагато більше. Я думаю, що ми разом попрацюємо над цим. Думаю, що вони мають трохи відчувати свою провину, бо вони не роблять того,що мали би робити.

 

Ви є дуже важливими для Евросоюзу. Ви є дуже важливими стратегічно, дуже важливими. Я думаю, що вони мають надавати набагато коштів для допомоги Україні. І вони знають про це, і вони справді мені про це казали, та як виглядає, вони цього не роблять. Тож я є впевненим, що Ви поговорите з ними, а я, звісно, теж поговорю з ними.

 

Зеленський: Дуже Вам дякую, пане Президенте. Як Ви знаєте, зараз нам треба, я хочу сказати, що нам зараз треба (нечутно) нову країну. Але, вибачте, нам не потрібна допомога, нам потрібна підтримка. Справжня підтримка. І ми дякуємо, дякуємо кожному, дякуємо всім европейським країнам, вони всі допомагають нам. Та нам також треба більше – більше. Та я розумію, що лише разом, США та Евросоюз, лише разом ми можемо зупинити війну. А ви знаєте, що ми є готовими. Ми лише хочемо сказати, що ми є, пам’ятайте, ми є найбільшою країною в Европі, і ми хочемо бути найбагатшою країною. Це правда, це від щирого серця кажу.

 

Трамп: Так, Ви знаєте, у Вас є чудові люди в Україні, у Вас є талановиті люди...

 

Зеленський: Дуже розумні.

 

Трамп: ... в сенсіі виробництва, в сенсі того, що вони роблять. І ми торгуватимемо, ми вже торгуємо, та ми маємо ще більше торгувати з Україною. Та у вас є дуже талановиті люди. Вони роблять чудові речі. А ви тепер на чолі цього. Це справді дуже важливо.

 

І ще одне, про що почув, ви справді, протягом дійсно дуже короткого проміжку часу, зробили певний прогрес з Московією. Я чув, що досягнуто значного прогресу. Просто продовжуйте в цьоиу дусі. Було би здорово зупинити це все жахіття.

 

Зеленський: Насамперед, щодо стосунків з Московією, я зараз продовжу, я має на увазі, що Ви маєте знати, я хочу аби світ знав, що у нас є нова команда, новий парламент, новий уряд.

 

Трамп: Звісно.

 

Зеленський: Тож зараз ми (нечутно) майже 74 закони, нові закони, які допоможуть нам з реформами: земельною, великою приватизацією. Ухвалено закон про концесії. Ми (нечутно) генерала з безпеки, запровадили Секретаріат Служби (Зеленський так і сказав англійською Service Secretary — прим. Radio Lemberg). Так, правильно – Секретаріат Служби?

 

Помічник: Так. Антикорупційний суд також.

 

Зеленський: Антикорупційний суд. Коли ми прийшли, ми запровадили антикорупційний суд. Він почав роботу 5 вересня. Це було, ви знаєте, через п’ять днів як ми затвердили новий уряд.

 

Тож ми є готовими. Ми хочемо показати, що ми щойно прийшли. І якщо хтось хоче допомогти нам, якщо Ви хочете допомогти нам, тоді нумо займемося справами. У нас є багато інвестиціних проектів. Ми є готовими.

 

Трамп: І зупиніть корупцію в Україні, бо це справді зробить Вас великим. Це зробить Вас великим особисто, це також буде надважливим для вашої країни, в сенсі того, що ви хочете зробити, і чого ви хочете досягнути. Дуже Вам дякую. Це велика честь.

 

Зеленський: Дуже Вам дякую, пане Президенте.

 

ПИТАННЯ: Президенте Зеленський, чи відчували ви якийсь тиск з боку президента Трампа розслідувати Джо Байдена та Гантера Байдена?


Зеленський: Думаю, що ви все прочитали. Думаю, ви прочитали текст. Вибачте, але я не хочу бути залученим в демократичні, відкриті вибори – вибори у США.

 

Ні, ви чули, я гадаю, що у нас був гарний телефонний дзвінок. Він був нормальним. Ми розмовляли багато про що. І я думаю, я думаю, що читали про це, що ніхто не штовхав, не штовхав мене (Зеленський тут вжив слово англійською push замість be pressured — прим. Radio Lemberg). Так.

 

Трамп: Іншими словами, не було тиску.

 

ПИТАННЯ: Президенте Трамп, чи хотіли Ви, аби пан Зеленський...

 

Трамп: Бо знаєте що? Не було тиску. І ви знаєте, до речі, ви знаєте, що не було тиску. І ви маєте побачити це, що було під час розмови. Аде ви знаєте про це. Та ви можете задати питання, я подякую за відповідь. Продовжуйте.

 

ПИТАННЯ: Пане Президенте, чи хотіли б Ви аби Президент Зеленський зробив більше стосовно Джо Байдена й розслідування (нечутно)?


Трамп: Ні. Я хочу, аби він робив те, що може. Це не його провина, він тут ні до чого. Він лишке вступив на посаду. Але все, що він може зробити стосовно корупції, бо корупція є величезною.

 

Зараз, коли син Байдена отримав мільйони доларів з України, а він (Зеленський – прим. Radio Lemberg) нічого не знає про це, вони далі платять йому мільйони доларів, це корупція.

 

Коли син Байдена витягнув з Китаю кошти обсягом $1,500,000,000 – а найбільші фонди світу не можуть витягнути кошти з Китаю – він тут на терміновій зустрічі, і він літає на урядовому літаку Air Force Two, я думаю, що це жахливо. Я думаю, що це жахливо.

 

Та погляньмо далі. Я знаю пана Президента, і я багато читав про Україну. Я багато читав про багато країн. Він хоче зупинити корупцію. Його обрали – думаю що насамперед – на ґрунті припинення корупції, яка нажаль заразила Україну. І якщо він зробить це, а він робить це, справді, він робить велику послугу цілому світові. Я знаю, і я думаю, що він буде успішним.

 

ПИТАННЯ: Пане Президенте, щодо Руді Джуліані, чому Ви вважаєте доцільним, аби Вашого особистого адвоката залучали в урядові справи?


Трамп: Ну, Вам треба запитати про це Руді. Я скажу Вам...

 

ПИТАННЯ: Ви згадали тут Президента...

 

Трамп: Ось, що я Вам скажу, Руді теж сам хоче з’ясувати де і як розпочалася ця афера з полювання на відьом. А Руді Джуліані є великим адвокатом. Він був великим мером. Його дуже поважають. Я бачив з якою пристрастю він виступав кілька днів тому на телебаченні. На мою думку, це неймовірно, як він все робить. Він власне хоче з’ясувати звідки рорзпочалося оте полювання на московських відьом, в якому всі ви берете участь -- звідки воно почалося. Як воно почалося? Воно не мало сенсу. То була якась містифікація. Повна містифікація. Містифікація від масмедіа і містифікація від демократів. Звідки це почалося?


Руді має повне право все це з’ясувати. Інші люди теж цим цікавляться. Звідки це почалося? Хто бере в цьоиу участь – звідки все це почалося? Воно виникло з повітря. Я думаю Руді має повне правозробити це. Він є хорошим правником, він точно знає, що він робить. І це дуже важливо.

 

ПИТАННЯ: Пане Президенте, чи Ви вірите що електронні листи від Гілліарі Клінтон, чи Ви вірите, що вони є в Україні? Чи вважаєте Ви, що все це пішло...


Трамп: Я думаю вони там можуть бути. Ви маєте на увазі оті 30,000 листів, які вона стерла?

 

ПИТАННЯ: Так.

 

Трамп: Я думаю, що вони там навіть дуже можуть бути, хлопче, це було гарне питання. Мені подобається таке питання (сміх). Бо, щиро, я вважаю, що одним з найбільших злочинів, які вчинила Гілларі Клінтон після отримання повістки від Конґресу, було видалення 30,000 листів. Задумайтесь. Вам не можна цього робити навіть у цивільному позові, вам не можна позбуватись таких свідчень. Вона стерла 30,000 листів після, не до, того, як отримала повістку від Конґресу США.

 

Я маю на увазі, я не чув про це наразі, вона зробила набагато гірше. Хоча не знаю, що ще гірше може бути. Але є ще багато чого, що вона зробила дуже погано. Це ж очевидно. Вона отримує повістку від Конґресу США і вона стирає листи. А потім каже, як я пригадую, що “ой, та вони стосувалися весілля та йоги”. Вона дуже займається йогою, так? Тобто в них було 30,000 листів про весілля її дочки та про йогу? Не думаю.

 

Як вона вийшла з цієї ситуації, а таких було багато. Бо це корумпований уряд. Бо в нас теж є корупція, пане Президенте (Зеленський). В нас є багато корупції в нашому уряді. Коли ми бачимо, що сталося з Гілларі Клінтон, що сталося з Комі, з МакКейбом, з усіма цими людьми – в нас тут багато чого діється теж. Сподіваюсь, що дуже скоро все з'ясується. Та для цього треба прикласти дуже багато зусиль. Дуже багато зусиль.

 

ПИТАННЯ: Чи продовжиться військова допомога? Чи можете Ви запевнити що вона триватиме у майбутньому?

 

Трамп: Ми працюємо з Україною. І ми хочемо аби інші країни працювали з Україною. Коли я бачу слово “робота”, я маю на увазі гроші. Вони мають вкласти багато грошей. Ми вкладаємо багато грошей. Я дав вам антитанкові джавеліни, а президент Обама, чесно, давав вам подушки та простині. А я вам дав джавеліни. Багато людей не хотіли цього робити, але я зробив. І я справді сподіваюсь, що Московія, бо я справді вірю, що Президент Путін хотів би щось зробити. Я справді думаю що Ви та Президент Путін зберетеся разом і зможете вирішити вашу проблему. Це було б надважливим досягенням. І язнаю, що Ви намагаєтесь це зробити.

 

ПИТАННЯ: Президенте Зеленський, у телефонному дзвінку, Ви сказали що Ви вивчите (справу) Джо Байдена, що Ви попросите Вашого прокурора зайнятися цією справою. Ви вже розмовляли з ним...

 

Трамп: Я гадаю, ще ні. Та я думаю, що, думаю, що....

 

ПИТАННЯ: Я питаю Президента Зеленського!

 

Трамп: Я думаю, що хтось, якщо ви глянете, що він зробив, а це дуже зле – де його син їде до Китаю, і витягує звідти півтора мільярди доларів. Він їде до України і витягує звідти $50,000 щомісяця, і ще багато грошей крім цього. І все це стосовно прокурора в Україні.

 

Все це записано на плівку. Це не типу “може він це зробив, а може ні”. Все є на плівці. Я бачив це недавно. Я подивився на це і сказав – “це ж неймовірно, я нічого подібного не бачив”. Або він німий, або він думав, що він у кімнаті лише зі справжніми друзями, чи те й інше...

 

ПИТАННЯ: Президенте Зеленський..

 

Зеленський: Я почув Ваше питання. Дуже Вам дякую. Не кричіть.

 

Я вважаю, що в нас незалежна країна та незалежна загальна безпека (Зеленський має на увазі генерального прокурора, але промовляє англійською general security замість prosecutor general – прим. Radio Lemberg). Я нікого не можу штовхати, Ви знаєте? Саме так. Це питання – це відповідь. Отже, я не дзвонив комусь чи новому загальна безпека (генеральному прокуророві). Я не просив його. Я не штовхав його. Саме так.

 

ПИТАННЯ: Чи відчуваєте Ви себе зобов'язаним виконати свої обіцянки Президентові Трампу?

 

Зеленський: Ой, вибачте.

 

ПИТАННЯ: (говорять українською)

 

Зеленський: (говорить українською) що зобов'язаним зробити?

 

ПИТАННЯ: (говорять українською)

 

Зеленський: (говорить українською)

 

Трамп: Ви хочете лише...

 

Зеленський: Вибачте. (далі переклад з української) Стосовно розслідування, я справді хочу підкреслити, що Україна є незалежною країною. У нас є новий генеральний прокурор в Україні – дуже професіональна людина з західною освітою та досвідом розслідування будь якої відповідної справи.


В той час, як у нас є багато справ, якими треба займатися, у нас є (нечутно), у нас є Майдан, у нас є справи щодо корупції, як правильно вказав Президент Трамп. Тож ми знаємо що робити, і з чим боротися.

 

ПИТАННЯ: Президенте Трамп, чи доречно просити генерального прокурора США долучитися до цієї справи?

 

Трамп: Продовжуйте.

 

ПИТАННЯ: Ви просили вчора спікера Палати Представників, Ненсі Пелосі, вийти з ситуації з імпічментом?

 

Трамп: Взагалі ні. Ні. Гляньте, вона збилася зі шляху. Її оточили радикальні ліваки. Вона сама може бути радикальним ліваком, та вона збилася зі свого шляху. Я розмовляв з нею вчора стосовно зброї. Вона навіть не знала, про що я кажу. Її не цікавить зброя.

 

ПИТАННЯ: Вона навіть нічого не зрозуміла?

 

Трамп: Я скажу Вам це – Ненсі Пелосі не цікавить зброя, носіння зброї та безпека. Все, про що вона думає, це інше. Її оточили радикальні ліваки, вся Демократична партія. Ви гляньте що нині робиться в мас-медіа. Всю партію заполонили ліваки.

 

І дуже вам дякую. Мої рейтинги пішли вгору. Але я не хочу аби вони йшли вгору з такої причини. Коли всі дивляться, і коли ви дивитесь що робиться, люди дуже зляться на демократів. Вони справді зляться на демократів.

 

Такі питання як, наприклад, ціни на ліки, їхнє зниження, як безпека та носіння зброї, інфраструктура, демократи не можуть про це говорити бо їх захопили радикальні групи людей. А Ненсі Пелосі, боюсь, на жаль, вже більше не є спікером Палати Представників.

 

Дуже дякую всім, кожному. Дякую. Дуже Вам дякую.


Переклад українською – Radio Lemberg

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles