logo

Friday, 01 November 2019 23:23

МОСКОВИТИ ШАНТАЖУЮТЬ СІМ'Ї ВОЯКІВ КОНТИНГЕНТУ НАТО В КРАЇНАХ БАЛТІЇ

Jesper Kongstad, Rasmus Bloch Hansen, Jyllands Posten, 26.10.2019

 

Московити почали знущатися над родинами вояків НАТО у балтійських країнах (де данські солдати беруть участь у військових навчаннях зі стримування Московії), навмисно телефонуючи їхнім сім’ям. 

 

Дружинам і подругам нідерландських військових пілотів дзвонять люди, які розмовляють англійською з московитським акцентом і ставлять погрозливі запитання. Наприклад, «Ти знаєш, чим займається твій партнер?» або «Чи не було би краще, якби він повернувся додому?»  

 

Начальник оперативного відділу, полковник Єнс Від Ленборг, сказав, що у данських збройних силах до цієї справи поставилися «дуже серйозно». 


«Справа в Нідерландах є серйозною, бо страждають родини цих вояків, а ще тому, що вони знають і про родичів теж».

За інформацією нідерландської газети «Telegraaf», дзвінки почалися після того, як військові пілоти скористалися своїми особистими стільниковими телефонами, аби подзвонити родині чи друзям.

Водночас, британські вояки НАТО в Естонії теж зазнають знущань у соцмережах та через мобільні повідомлення з погрозами, як, наприклад, «Ми слідкуємо за тобою».

 

Згідно з інформацією данського військового командування, родини їхніх вояків у балтійських країнах ще не отримували таких дзвінків, проте зафіксовано декілька випадків атак на іноземних фахівців. Зокрема, зловмисники гакнули особистий стільниковий телефон одного солдата, після чого телефон «почав здійснювати самостійні дії», а два інших солдати постраждали від спроб фішингової атаки.

 

Міністр оборони Данії, Тріне Брамсен, назвала атаки на родини вояків «цинічним» порушенням всіх угод стосовно захисту цивільних, жінок і дітей. Вона анонсувала заходи з покращення захисту данських родин:
«Ці випадки змушують нас встановити нові стандарти захисту, і ми повинні фокусуватися не лише на солдатах, але й на їхніх родинах».
 
Ці атаки також стривожили Нілса Теннінга, голову Організації данських офіцерів: «Такі випадки доводять, що московити намагаються вдарити по найслабшому місці кожного вояка – по його родині». 

 

За словами Флемінга Сплідсбеля Гансена інформаційні атаки проти солдатів та їхніх сімей є частиною сучасної війни, до якої збройні сили мають бути готовими.


«Коли люди є активними в соціальних мережах, то не надто складно дізнатися особу, їхнє коло друзів чи родини», — сказав пан Гансен.

 

Зараз у балтійському штабі НАТО працюють данські офіцери. Наступного року 200 данських солдатів вдруге полетять в Естонію. Окрім того, Данія скерувала чотири винищувачі та 60 осіб на вимогу НАТО у Литву.

 

переклад українською — Петро Козак

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles