logo

Saturday, 13 October 2018 22:33

ЗЯТЬ ТРАМПА РОКАМИ НЕ ПЛАТИВ ЖОДНИХ ФЕДЕРАЛЬНИХ ПОДАТКІВ НА ПРИБУТОК

Jesse Drucker, Emily Flitter, The New York Times, 13.10.2018

 

Конфіденційні документи, переглянуті "The Times", вказують на те, що Джаред Кушнер, зять президента Трампа та його теперішній офіційний радник, не платив (майже не платив) прибутковий податок від 2009 до 2016 року. 

 

Протягом останніх десяти років, сімейна компанія Джареда Кушнера витратила мільярди доларів на купівлю нерухомості. Його особисті інвестиції в акції теж виросли. А його чиста вартість зросла до майже $324,000,000. 

 

Однак, згідно з конфіденційними фінансовими документами, переглянутими The New York Times, протягом декількох років пан Кушнер, зять президента Трампа та старший радник Білого Дому, майже не сплатив  федеральних податків на прибуток.

 

Його невеликі платежі зі сплати податків є результатом маневрування з мінімалізації податків, яке, відповідно до документів, з року в рік призводило до мільйонів доларів збитків для пана Кушнера. Але втрати були лише на папері - пан Кушнер та його компанія насправді не втрачають грошей. Збитки спричинено амортизацією нерухомості, яка дозволяє інвесторам в нерухомість щороку знижувати вартість своїх будинків аби зменшити їхнє оподаткування. 

 

Наприклад, у 2015 році, пан Кушнер отримав дохід у розмірі $1,700,000 як зарплату плюс прибуток з інвестицій. Але ці прибутки було перекрито збитками обсягом $8,300,000, в основному через "суттєву девальвацію", яку пан Кушнер та його компанія повішали на свою нерухомість, як вказано в документах, які переглянула The Times. 

 

Нічого в документах не вказує на те, що пан Кушнер чи його компанія порушили закон. Представник адвоката пана Кушнера вже заявив, що пан Кушнер "сплатив усі податки".

 

Теоретично, амортизаційні відрахування передбачають захист забудовників від того, що їхні інвестиції зменшуються через зношування їхніх будинків.

 

На практиці, однак, цей дозвіл часто є податковою прогалиною для таких девелоперів як пан Трамп та пан Кушнер.

 

Закон передбачає, що вартість будинків щороку знижується, але насправді вони часто дорожчають. Така ненормальна гнучкість закону дозволяє інвесторам нерухомості самим визначати свої податкові платіжки. 

 

Минулого року Білий Дім відстоював широкомаштабний перегляд податкового законодавства країни, який розширив список переваг, якими користуються інвестори нерухомості, аби економити ще більші кошти. 

 

"Адміністрація Трампа мала змогу виправити податковий кодекс і обіцяла позбутися тієї заплутаності, якою певні платники податків й користуються для своєї вигоди", сказав Віктор Флейшер, професор податкового права в Каліфорнійському університеті. "Натомість вона ускладнила ці положення, особливо ті, які їй були особливо вигідними". 

 

Документи, які "The Times" переглянула у повному обсязі, було створено внаслідок співпраці пана Кушнера (в рамках огляду його фінансів) з установою, яка розглядала питання про надання йому грошей. Понад 40 сторінок документів описують бізнес-відносини, заробітки, витрати та позики з 2009 по 2016 рік. Вони містять інформацію, отриману з федеральних податкових декларацій пана Кушнера, а також іншу інформацію, надану його радниками. Документи, створені в основному минулого року, було передано для "The Times" особою, яка мала фінансові стосунки з паном Кушнером та його сім'єю. 

 

Тринадцять податкових бухгалтерів та юристів, у тому числі Річард Гарвей-молодший, податковий службовець адміністрацій Рейґана, Буша та Обами, переглянули документи, які отримала The Times. Пан Гарвей сказав, що, якщо врахувати, що документи точно відображають інформацію з податкових декларацій, пан Кушнер, мабуть, заплатив або мало федерального податку на прибуток або взагалі його не сплатив протягом щонайменше п'яти з останніх восьми років. Інші експерти погодились, і сказали, що Кушнер, ймовірно, не заплатив багато й за решта три роки.

 

Пітер Міріджанян, представник адвоката пана Кушнера, Аббе Лоуелла, заявив, що він не відповідатиме на припущення, отримані з документів, які надають неповну картину, та які "отримано з порушенням закону та стандартних договорів конфіденційності бізнесу. Проте, завжди дослухаючись порад численних адвокатів та бухгалтерів, пан Кушнер належним чином подавав звітність і сплатив усі податки, які вимагаються відповідно до закону та нормативних актів".

 

Пан Міріджанян додав, що відповідно до податкового законодавства, пан Кушнер "уникнув роботи, яка б становила будь-який конфлікт інтересів".

 

Представники Білого Дому та фірми Кушнера, Kushner Companies, не відповіли на наше прохання щодо коментарів.

 

Викриття мінімалізації податкових платежів пана Кушнера відбулося після того, як було поновлено ревізію податкових платежів його тестя, президента Трампа. Розслідування Times, опубліковане цього місяця, показало, що пан Трамп брав участь у прямому шахрайстві, аби вберегти майно своєї сім'ї від податків на нерухомість та на подарунки.

 

Чинний президент порушив десятирічні традиції, відмовившись надати свої податкові декларації. Проте частини податкової декларації 1995 року, раніше опубліковані The Times, показують тенденції, подібні до тих, які видно в документах, які деталізують фінанси Кушнера. Того року пан Трамп повідомив про збитки обсягом $916,000,000, що й могло йому дозволити уникати будь-яких федеральних податків на прибуток протягом майже двох десятиліть. 

 

Податкові декларації пана Кушнера, переглянуті The Times, явно не вказують, скільки він заплатив. Натомість, документи містять інформацію його бухгалтерів, які оцінюють, скільки податку він заборгував за рік, що закінчився ("податок на прибуток, що підлягає сплаті"), і скільки він заплатив протягом року в очікуванні податків, що ще називають "передоплатою податків". Протягом більшої частини тих восьми років, обидві суми вказано як нульові.

 

Пітер Буел, який займається податковими послугами з управління нерухомістю бухгалтерської фірми Marcum, зауважив, що відсутність передоплат податківозначає, що найімовірніше, пан Кушнер не мав платити податки на прибуток у ті роки. Пан Буел заявив, що він особливо впевнений, що пан Кушнер не мав податкового зобов'язання, бо в документах також не вказано про "податки на прибуток, які підлягають сплаті".

 

Заданими аналізу компанії, яку долучили до перегляду документів, отриманих The Times, фірма Kushner Companies, де пан Кушнер був головним виконавчим директором і водночас власником, була прибутковою і давала мільйони доларів готівкою щорік і панові Джареду Кушнеру і його батькові, Чарльзу Кушнеру. 

 

Але, за даними Служби Внутрішніх Дходів, Кушнери зазнавали збитків протягом багатьох років.

 

Фірма Kushner Companies, як і багато компаній у сфері нерухомості, передавала й передає свої податкові зобов'язання своїм власникам, зокрема панові Кушнеру та його батькові, які вносять їх у свої податкові декларації. 

 

На відміну від типових найманих працівників, власники таких компаній можуть повідомляти про збитки з метою уникнення оподаткування. Коли така фірма, як Kushner Companies, звітує про витрати, що перевищують її прибуток, результатом є "чистий операційний збиток". Цей збиток може нівелювати будь-які податки, які власник компанії мав би сплатити. Залежно від розміру збитку, це може навіть використати для отримання відшкодування за податки, сплачені в попередні роки, або для уникнення оподаткування у майбутні роки. 

 

Збитки пана Кушнера, спричинені головно амортизаційними відрахуваннями, схоже, нівелювали його оподатковуваний прибуток протягом більшості з цих восьми років, які охоплено документами.

 

Кушнер звітує про збитки, хоча він купував свої майно за запозичені кошти. У багатьох випадках пан Кушнер, згідно з документами, вкладав менше 1 відсотка від вартості покупки. І навіть таку мізерну, як правило, платилося за допомогою кредитних коштів. Як показують документи, кредитні лінії пана Кушнера з банків зросли від нуля у 2009 році до $46,000,000 у 2016 році. 

 

Результат: пан Кушнер отримав зниження податків завдяки використанню чужих грошей, що дозволено Податковим кодексом. Амортизаційні відрахування є доступними і в інших галузях промисловості, але вони, як правило, не враховують витрат, пов'язаних із використанням запозичених коштів. 

 

"Якби я знову мав прожити своє життя, я би був у бізнесі з нерухомості", - сказав Джонатан Блаттмачр, відомий адвокат у галузі трастів і маєтків, тепер директор компанії Pioneer Wealth Partners, який переглянув документи Кушнера. "Це фантастично. Ви отримуєте зниження податків за речі, за які ви не платите".

 

Одним з тих років, коли пан Кушнер, схоже, мав якусь заборгованість, був 2013 рік, коли він повідомив, що він має сплатити $1,100,000 податку на прибуток. Згідно з документами, пан Кушнер подав податкові декларації окремо від своєї дружини, Іванки Трамп – це досить поширена практика серед заможних пар, які хочуть уникнути переплетення своїх складних особистих фінансів. 

 

Документи свідчать, що батько пана Кушнера теж скористався тими податковими знижками. Експерти, опитані виданням The Times заявили, що Чарльз Кушнер, швидше за все, ухилився від сплати федеральних податків на прибуток як мінімум з 2012 до 2016 року.

 

Податковий кодекс надає інвесторам нерухомості величезну свободу дій в тому, як обчислювати свою амортизацію — і це часто використовується для зміни їхніх річних відрахувань. Одна зі схем, які використовуються багатьма девелоперами: їхні податкові консультанти готують обґрунтування, які стверджують, що більша частина вартості майна є пов'язаною з такими речами, як обладнання та стоянки, які за законом і можна знецінювати швидше, ніж саму будівлю. 

 

Такі схеми майже ніколи не перевіряються, говорять експерти з податків. А новий податковий закон надає ще більше можливостей інвесторам-нерухомості отримувати знижки.

 

Девелоперам доводиться платити податки на приріст капіталу, якщо вони продають свої майно. Але Кушнери, як і інші ділки в гадузі нерухомості, теж часто уникають цього податку, використовуючи надходження від продажів для придбання іншого майна протягом певного часового вікна. 

 

Принаймні частково через це, продажі майна Кушнерів, які за вказаний період сягають майже $2,300,000,000 (за даними дослідницької компанії Real Capital Analytics) взагалі не згенерували (майже не згенерували) оподаткованого прибутку для пана Кушнера. 

 

Минулого року податкове законодавство скасувало цю вигоду для всіх галузей промисловості, окрім однієї — галузі нерухомості.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles