logo

Wednesday, 10 August 2016 14:02

ЗНОВУ ПРО ТУРЕЧЧИНУ Й НЕ ТІЛЬКИ

Олег Пономар, facebook, 10.08.2016   

 

Ті коментатори, які пишуть “Олег помилився щодо Туреччини”, не можуть розбиратись у геополітиці та прогнозувати на тривалий термін. Я не ображаюсь, просто поясню – чому.  

 

Геополітика річ надзвичайно інертна. Надзвичайно. Тренди, їх формування та реалізація займають десятиріччя - і це теж лише мить в історичних маштабах.  

 

Наприклад, тренд стосовно розпаду СРСР було закладено Черчіллем у Фултонській промові 1946 року, а завершено аж у 1991. Це якщо не враховувати Антанту до Другої світової війни. Світовий тренд сьогодні – ізоляція Росії у відповідь на її агресивну зовнішню політику. Він почав формуватись після Придністров’я (Трансністрії), а згодом і Грузії, хоча ззовні так не здавалося.   

 

Але повинні були сформуватись економічні умови – з’явитись дешева сланцева нафта та дешевий зріджений газ. Також світовий тренд сьогодні – розпад недоімперії чи рух вихід країн екс-СРСР із зони впливу Росії та їх рух на Захід – до НАТО та ЄС.  

 

А Туреччина – це країна НАТО, і немає жодного шансу, аби вона звідти вийшла. І не треба перебільшувати роль особисто Ердогана  - сьогодні він, завтра не він. В історичному маштабі.   

 

Ось Азербайджан, наприклад, обрав як геополітичний магніт ту саму Туреччину. І це тренд. А те, що відбувається сьогодні між Туреччиною та Росією – це тактичні маневри, ситуативні. Це не геополітика, це невеликий базар.  

 

Саме тому, що деякі коментатори цього не відрізняють, вони й не можуть прогнозувати глобальні речі. Вони тремтять як листя від найлегшого подиху вітру. Що вони скажуть за підсумками візиту Керрі в Туреччину, наприклад, через кілька тижнів? Буде цікаво почитати.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles