logo

Saturday, 26 May 2018 12:14

ЗЛОЧИННА ДЕРЖАВА: МОСКОВІЮ ВИКРИТО У ЗНИЩЕННІ ЛІТАКА MH17 НАД УКРАЇНОЮ

Editorial Board, The Times, 26.05.2018

 

Серед усіх пороків режиму Владіміра Путіна ніщо чіткіше не свідчить про його неповагу до міжнародних норм, ніж зміна національних кордонів силою. Шок від московської кампанії агресії проти України посилився у міжнародній думці, коли пасажирський літак "Малайзійських авіаліній", що прямував з Амстердаму до Куала-Лумпура, були збито під час його польоту над східною Україні 17 липня 2014 року, і коли загинули всі 298 людей на борті. Розслідування цієї катастрофи свідчать про вину режиму пана Путіна та про необхідність непохитної солідарності з тими урядами, громадян яких було жорстоко вбито. 

 

Міжнародні слідчі ще у 2016 році зробили висновок, що ракету, яка збила літак MH17, було випущено з московської системи БУК. У цей четвер слідчі під головуванням Нідерландів оголосили, що вони ідентифікували конкретну ракетну систему та московський військовий підрозділ, який нею керував. Раніше не виключалось, що систему було доставлено ​​промосковськими повстанцям. Уряди Нідерландів та Австралії, які разом втратили 220 своїх громадян у цій катастрофі, офіційно оголосили про те, що вони вважають відповідальною Московію. 

 

Дбайлива перевірка доказів слідчими є важливою відправною точкою того, що обіцяє бути довгою боротьбою за справедливість. Вони дуже ретельно встановили всі факти справи, в той час як на кожному етапі режим Путіна лицемірив, перекривлював і брехав. Відразу ж після збиття лайнера Кремль замінив явно московське керівництво повстанських сил громадянами України у нахабній спробі ухилитися від моральної відповідальності. Це жодним чином не дало перепочинку Україні. Навпаки, промосковські сили продовжили свої територіальні вторгнення, захопивши прикордонне місто Новоазовськ. І весь цей час тривала кампанія фальсифікацій та ухиляння. 

 

Після вибуху в небі літака MH17 московський державний пропагандистський канал RT (Russia Today) негайно звинуватив у цьому Україну та навіть саму авіакомпанію. Наступного дня після катастрофи Сара Ферт (Sara Firth), лондонський кореспондент RT, оголосила про свою відставку з посади через цю "найбільш шокуючу й очевидну дезінформацію", і яку, за її словами, вона вже не могла відстоювати. І навіть до сьогодні Московія заперечує все це, ігноруючи всі факти справи. 

 

Вчора прес-секретар Кремля поскаржився на те, що розслідування під головуванням Нідерландів не залучило московських учасників, але залучило українців. Це теж легко пояснюється. В ООН та в громадянському суспільстві Московія постійно відмовляється співпрацювати на базових засадах правосуддя. Знову і знову, коли викриваються злочини московської держави, Кремль рефлектує на це на теоріями змов та шахрайством. Так було і після нападу на Скрипалів у Солзбері з використанням хімічної речовини, який, за твердженням Кремля, був актом британських служб безпеки. Також давньою практикою пропагандистської мережі Московії є виправдання сирійського президента Асада за хімічні атаки його режиму проти цивільних осіб. 

 

Трагедія MH17, можливо, була ненавмисною в тому сенсі, що московські та промосковські війська вважали, що це був військовий літак. Та це в жодному випадку не звільняє Московію від відповідальності, бо її сили ніколи не мали бути в Україні. Це військовий злочин, за який Кремль мусить бути притягнуто до відповідальності, незалежно від того скільки часу на це піде.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles