logo

Sunday, 23 December 2018 08:27

ЗАЯВА ПРО ВІДСТАВКУ МІНІСТРА ОБОРОНИ США ДЖЕЙМСА МАТТІСА

Джеймс Маттіс, Міністерство оборони, CNN, 20.12.2018

 

Шановний пане Президенте:
 


Мені випала чудова нагода бути двадцять шостим Секретарем з питань безпеки, що дозволило мені співпрацювати з чоловіками та жінками, що працюють у Міністерстві, задля захисту наших мешканців та наших ідеалів. 

 

Я пишаюсь прогресом, якого ми досягли протягом останніх двох років у виконанні ключових цілей, представлених у Національній стратегії захисту: покращили фінансове підгрунтя Міністерства, готовність та летальність наших військ, ми реформували бізнес практику Міністерства. Наші війська продовжують продукувати можливості для переваги в конфліктах та для підтримки США у світовому маштабі. 

 

Я завжди вірив у те, що наша сила як нації є нерозривно пов'язаною зі сильною, унікальною та всеосяжною системою альянсів та партнерств. Поки США залишаються незамінною державою у вільному світі, ми не можемо захищати власні інтереси чи ефективно виконувати цю роль, не підтримуючи сильних альянсів, та не виявляючи поваги до цих альянсів. Як і Ви, я стверджував від початку, що Збройні сили Сполучених Штатів не повинні бути поліцаями цього світу. Натомість, ми маємо використовувати всі інструменти, які має Америка заради забезпечення загальної безпеки, зокрема й заради забезпечення ефективного управління союзами, до яких ми входимо. 29 членів НАТО продемонстрували силу своєї відданості у боротьбі на нашому боці, слідом за терористичною атакою на Америку 11 вересня 2001. Коаліція для боротьби з ІДІЛ, що складається з 74 країн, є доказом цього. 

 

Також я вірю, що ми маємо бути рішучими та однозначними у ставленні до тих країн, чиї стратегічні інтереси сильно протиставляються нашим. Зрозуміло, що, наприклад, Китай чи Московія хочуть сформувати світ, сумісний з їхньою авторитарною моделлю; отримати право вето на економічні, дипломатичні рішення та питання безпеки інших країн — аби відстоювати власні інтереси за рахунок своїх сусідів, Америки та наших союзників. Тому ми повинні використати всі можливості задля загальної безпеки. 

 

Після більш як сорокарічного занурення у цю галузь, я вважаю, що до союзників потрібно ставитися шанобливо, але без зайвих ілюзій до недоброзичливих учасників альянсів та стратегічних суперників. Ми повинні робити все, що в наших силах, задля покращення міжнародного порядку, який сприяє нашій безпеці, процвітанню та цінностям; та ми стаємо сильнішими завдяки зусиллям та солідарності наших союзників. 

 

А що Ви маєте право мати Секретаря з питань безпеки, чиї погляди є більш сумісними з Вашими щодо цих та інших питань, то я вірю, що мені краще відмовитись від своєї посади. Кінцевий термін мого перебування на посаді — 28 лютого 2019 року. Цього часу більш, ніж достатньо для обрання наступника та його затвердження на посаді, а також для того, аби інтереси Міністерства було правильно сформульовано та захищено на таких подіях, як Позивні слухання та зібрання з питань безпеки НАТО, що відбудуться у лютому. Мало того, повна передача повноважень до нового Секретаря з питань безпеки відбудеться задовго до зміни Голови об'єднаного комітету начальників штабів, що відбудеться у вересні, задля забезпечення стабільності всередині Міністерства. 

 

Я докладу усіх зусиль, аби заміна повністю задовільнила потреби та інтереси 2,150,000 вояків; та щоби 732,079 цивільних службовців Міністерства оборони США отримали сконцентровану увагу Міністерства задля виконання їх критично важливих місій, над якими вони працюють цілодобово заради захисту народу Америки. 

 

Я є дуже вдячним за можливість служити на благо нації та наших чоловіків та жінок у формі.

 

Переклад українською — Наталія Чамарник

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles