logo

Friday, 30 March 2018 17:18

ЗАХІД ОБ’ЄДНАВСЯ ДЛЯ ПРОТИДІЇ БЕЗРОЗСУДНИМ АМБІЦІЯМ МОСКОВІЇ

Борис Джонсон, The Times, 27.03.2018

 

Ніколи раніше так багато країн не об'єднувалися аби витурити московитських дипломатів. Останньої ночі, більше 20 держав колективно ухвалили відправити додому більше сотні кремлівських службовців. 

 

Таким чином ці союзники Британії свідомо наразили себе на ризик зустрічної реакції. Їхня принципова позиція у відповідь на використання нервово-паралітичної речовини у Солзбері 4 березня може мати високу ціну, можливо у формі витурення їхніх власних дипломатів з Москви. 

 

Тож я глибоко вдячний усім країнам, які вирішили діяти. І я вірю, що вчорашні події можуть стати поворотною точкою. 

 

Не треба недооцінювати практичний вплив цих заходів на шпигунську і диверсійну мережу Кремля. Коли Форин Офіс (МЗС Великої Британії) вигнав 23 таємних шпигунів з московитського посольства в Лондоні, ми зірвали старанно зроблену операцію Кремля у Великій Британії. 

 

Вчорашня колективна дія забезпечує подальший удар, від якого московитській розвідці потрібно буде оклигувати багато років. 

 

Через те, що трапилося у Солзберзі, наших союзників змотивувала щира солідарність з Британією. Наші дипломати працювали цілодобово, починаючи з 4 березня, і я дуже пишаюсь їхньою чудовою роботою.

 

Але я не піддамся спокусі заявити, що вчорашня відповідь стала можливою лише через нас, або ж, що наші союзники діяли так через наше вміння переконувати. 

 

Вони так вчинили, бо поділяють наші погляди щодо загрози, яку становить Кремль для їхніх і наших цінностей та безпеки. 

 

Використання забороненої нервово-паралітичної речовини на землі Британії підпадає під ширшу канву безросудної поведінки президента Владіміра Путіна. 

 

Лише за останні чотири роки, Кремль анексував Крим, розпалив полум'я конфлікту в донбаському регіоні України, гакнув німецький Бундестаґ, втрутився у вибори в усьому світі, прагнув приховати використання Асадом отруйного газу та приєднався до його атаки проти сирійського народу, яка триває навіть зараз, коли я пишу це.

 

Спільним в цьому всьому є прагнення пана Путіна кидати виклик тим засадничим правилам, на яких тримається безпека кожної країни. Як наслідок, кожна відповідальна держава поділяє живий інтерес у непохитному протистоянні його діям та у виставленні йому рахунку на оплату, якщо ці правила порушено. 

 

Наші союзники не піддалися звичній для Московії тактики уникнення міжнародного тиску. 

 

Звичайно, Кремль відразу виплеснув потоки брехні та пропаганди щойно Сєрґєй та Юлія Скрипаль потрапили до реанімації. 

 

На сьогоднішній день мої колеги у Форин Офісі ідентифікували 21 різну теорію, які поширюють московські державні ЗМІ, починаючи з неймовірної — «Скрипаль отримав передозування через свою залежність до Новічка», чи абсурдної — «Америка зробила це для дестабілізації усього світу» і закінчуючи бридкою — «Велика Британія отруїла своє ж місто аби зіпсувати ЧС-2018. 

 

Форін Офіс відреагував на це спробою висвітлити все більше перевертну мережу брехні Кремля. Ми не поспішаємо спростовувати будь-який абсурд. Наша мета – викрити методику, за допомогою якої Московія прагне наповнити медіа нескінченним потоком пропаганди, часто складеної зі суперечливих або ж відверто сміхотворних теорій, ба всіх створених для того, аби посіяти сумніви з нічого та підірвати саму ідею об'єктивної правди. 

 

Був час, коли це могло бути ефективним, але зараз я бачу, що відтепер ніхто не дасть себе обдурити. Навпаки, кожна країна Евросоюзу відкрито підтримала наш висновок у відповідальності Кремля за те, що трапилося у Солзбері. 

 

І я вірю, що вчора наступив момент, коли цинізм московитської машини пропаганди нарешті став очевидним для всіх. 

 

Західний альянс вдався до рішучих дій, навіть перед лицем можливої реакції у відповідь. І британські партнери по всьому світу зібралися разом та об'єднались проти безрозсудних амбіцій Кремля.

 

******


PS. Згодом Борис Джонсон виступив перед послами іноземних країн з промовою щодо витурення московських шпигунів. Ось що він сказав: 

Сподіваюсь ви погодитесь з моєю думкою, що Кремль прорахувався щодо сили духу у всьому світі. Якщо вони думали, що світ став настільки жорстким та цинічним, аби не надавати уваги використанню хімічної зброї у місці накшталт Солзбері; якщо вони вірили, що нікому неважливі страждання Сєрґєя та Юлії Скрипаль або ж, що ми будемо байдужими до нерозсудного та презирливого ігнорування суспільної безпеки, з яким стикнулися ті 39 осіб, що зараз потребують лікування; якщо вони вірили, що ми стали більш слабкими морально, такими залежними, такими хронічно-обережними і такими наляканими Московією, що ми не посміємо дати відповід — тоді ось це відповідь для них. Тому що тим країнам, які взялися до дій, прекрасно відомо, що вони наразили себе на ризик відплати. І, відверто кажучи, це країни, що є набагато вразливішими для Московії, ніж ми у Великобританії, чи через своє географічне розташування чи через свої енергетичні потреби. І я дякую їм, тому що вони знають, що їхні дипломати в Москві та їхні родини повинні зараз змиритися з тим, що їхні життя кардинально зміняться. А це велика готовність, велика пожертва для однієї країни, не кажучи вже про 27. І я вдячний їм від щирого серця.  

Переклад українською Петро Козак

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles