logo

Thursday, 31 May 2018 14:08

ВСЕВОЛОД КОВАЛЬЧУК — ШАХРАЙ ЧИ НЕВІГЛАС? КЕРІВНИК «УКРЕНЕРГО» ДОВОДИТЬ ВІТЧИЗНЯНУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКУ ДО ‘ЛАМПОЧКИ’

Editorial Board, Radio Lemberg, 31.05.2018

 

Тиждень тому на сайті видання «Дзеркало Тижня» з’явилося відверто замовлене керівництвом НЕК «Укренерго» інтерв’ю з тимчасовим виконувачем обов’язків директора, Всеволодом Ковальчуком, під красномовною назвою “За рік до початку/кінця світла”. В принципі, воно мало стати лебединою піснею цього “фахівця” від електроенергетики, бо в ньому він сам розписався у своїй некомпетентності та безпорадності. Але ні, вчора у відставку відправлено голову НКРЕКП, Дмитра Вовка — тож виглядає на те, що недокерівник найважливішого державного стратегічного енергетичного підприємства — НЕК «Укренерго», відповідального за стійкість, цілісність і безпеку електроенергетики країни в цілому, у відставку просто так не піде, а скоріш за все таки дочекається того моменту, що безпосередньо зі своєї посади піде на “заслужений відпочинок” відразу до буцегарні. Про що мова? 

 

Насамперед, ще раз звернемо вашу увагу на незаконне перебування даної особи на посаді ось уже протягом кількох років (він програв відкритий конкурс на цю посаду, але через позов “другого” призера до переможця, що переріс у вічний і нескінченний судовий процес, пан Ковальчук досі стриже капусту (лише офіційна щомісячна його зарплата сягає 300,000 гривень), зайнявши на тому конкурсі останнє, третє місце (!)

 

Так ось, зі слів самого Ковальчука на заваді його подальшому “прогресові” на посаді керівника стала не його злочинна бездіяльність (а насправді злочинна діяльність), а відсутність відповідних конкретних настанов Кабінету Міністрів України в цілому та Міністерства енергетики та вугільної промисловості зокрема. На переконання цього високооплачуваного "професіонала", усю рутинну роботу мають зробити у міністерстві, а він має лише постійно піаритись у соцмережах та медіа своїми вічними планами щодо інтеграції енергосистеми України з европейськими партнерами та роздавати кількасоттисячні зарплати своїм заступникам і собі любимому. Цікаво, що чинну так звану “грейдингову” систему оплати праці у цій державній енергокомпанії досі так і не затверджено, вона брутально порушує умови колективного договору, більше того, досі немає навіть оприлюдненого алгоритму, за які заслуги і за що саме отримують такі захмарні зарплати офісні щури в київському офісі НЕК «Укренерго».

Наприкінці цього інтерв’ю пан Ковальчук взагалі їде з глузду через свої захланність і ревність та жаліється журналістові на успіхи НАК «Нафтогаз України», порівнюючи бюджети НЕК та НАК. Тут є два варіанти діагнозу цієї шизофренії — або керівник НЕК свідомо вводить в оману своїх читачів та громадськість, або є повним профаном у бюджетній та фінансовій справі. Обидва варіанти є явно невтішними, і лише зайвий раз доводять нагальну потребу радикальної зміни місця сидіння цього посадовця.

Крім того, виявляється, за словами Ковальчука, у тому, що рядові мешканці та споживачі електроенергії в Україні досі не розуміють різницю між обленерго та енергосистемами винними є не держслужбовці національної енергокомпанії, а “російська пропаганда”! Ні, ви собі можете уявити цинізм цього твердження — у тому, що прості люди безпідставно звинувачують «Укренерго» за його діяльність (насправді бездіяльність) винною є “російська пропаганда”!..

 

Напевно та сама “російська пропаганда” є винною і в іншій бездіяльності керівництва цієї стратегічної державної енергокомпанії?

 

Наші читачі напевно добре пам’ятають ту галасливу історію стосовно придбання «Укренерго» автотрансформаторів (це головне обладнання на підстанціях, які забезпечують зміну напруги струму з високої (якою струм передається лініями електропередач) до нижчої (яка є комфортною та безпечною для кінцевого електроспоживача). Нагадаємо, що тоді, у 2015-2016 роках було закуплено 25 автотрансформаторів на загальну суму понад ₴2,000,000,000 і всю увагу було прикуто до цін на ці пристрої. А знаєте чим завершилася вся ця історія? 

 

NEC Munkacs

Два роки просто неба: новий автотрансформатор вартістю ₴150,000,000 просто "загоряє' біля підстанції в Мукачево

 

Так ось, майже 70% цих автотрансформаторів досі стоять на високовольтних підстанціях НЕК по всій Україні просто... під парканом (!) — і в Мукачево, і в Запоріжжі, і в Білій Церкві, і в інших містах — кожен з яких коштує від ₴50,000,000 до ₴150,000,000Тобто їх доставлено до конкретних підстанцій, але не змонтовано. Для людей, які не розуміють тонкощів роботи енергетичного обладнання (а такими вочевидь є і пан Ковальчук, і все його оточення в Києві), може здатись, що нічого страшного в цьому немає. Однак всі ці автотрансформатори мають дворічний гарантійний термін зберігання, протягом якого їх має бути обов’язково змонтовано та введено в експлуатацію. Якщо ж цього не зроблено, то завод-виробник скасовує свою гарантію (яка для автотрансформатора становить понад 25 років). А коли потрібно поновити гарантійний термін зберігання (понад 2 роки), то за це потрібно заводу-виробнику платити кошти, аби він провів регламентні роботи та поновив гарантію. 

 

nec dnipro

Три роки в степах України: новий автотрансформатор вартістю ₴90,000,000 гниє без роботи з 2015 року біля підстанції в Запоріжжі

 

Тут постає слушне питання, а чим усі ці два-три роки займалися всі керівники НЕК «Укренерго» та пан Ковальчук зокрема? Може вони зачитувались “російською пропагандою”, яка заважала їм сумлінно виконувати їхні посадові обов'язки? Чи може вони милувались своїми постами у Facebook, перепощуючи та лайкаючи пости один одного? Чи може їздили по відрядженнях та конференціях, потім хизуючись своїми вигаданими контактами та зв’язками з керівниками іноземних та міжнародних енергетичних організацій? 

 

Отже, станом на сьогодні, керівникам НЕК «Укренерго» не вистачило два роки, аби встановити автотрансформатори на підстанціях, безпосередньо підпорядкованих самій НЕК. Причому, в деяких випадках немає навіть проектів зі встановлення, в інших — не вистачає повного комплекту обладнання для встановлення, а ще в інших — так і не проведено тендерів серед підрядних організаціях. 

 

NEC Munkacs 2

 

Найближчим часом в Україні нарешті мають повноцінно запрацювати балансувальний енергоринок та новий «Закон про ринок електричної енергії», де для НЕК «Укренерго» відведено ключову роль — системного оператора. І тут виникає головне питання: чи може посаду такого надважливого стратегічного підприємства займати особа з такими низькими не тільки моральними засадами (про пристрасть цього товариша до білого порошку в Києві вже просто ходять легенди) та фаховими знаннями, але й управлінськими навиками — якщо навіть вже куплене за величезні кошти обладнання (автотрансформатори) він досі не в змозі встановити до роботи? Складається враження, що пан Ковальчук тільки і вміє що красиво писати у Facebook та пускати мильні бульбашки стосовно інтеграції ОЕС України з міжнародною европейською організацією ENTSO-E. Чи може він думає, що енергоспоживачі оцінюють роботу НЕКу за кількістю штучних лайків у Facebook, і тому і штат і витрати на його піар-менеджера, Михайла Бно-Аріана, перевищують штат головного інженера стратегічного підприємства? 

 

Також дуже показовим у цьому плані було нещодавне святкування 20-річчя НЕК «Укренерго». До Києва з усіх регіональних енергосистем добровільно-примусово привезли понад 500 осіб. Лише прямі витрати на проїзд та поселення цих людей склали ₴1,000,000 (приблизно по ₴2000 на кожного). Оренда концертної зали «Україна» разом з виступом Злати Огневіч обійшлася ще в ₴1,000,000. Подарунки всім робітникам компанії (зарядний пристрій вартістю ₴500 для 9500 осіб) — це ще ₴4,750,000. Крім того, окремо було подаровано годинники (це взагалі якась вічна корупційна схема в Києві, навіть коли все більше і більше людей їх просто не носять — адже практично у всіх є зручні смартфони). Загалом це святкування винесло в нікуди понад ₴7,000,000

 

Тут постає слушне питання щодо цільового використання коштів державною компанією. Куди дивляться НКРЕКП, НАБУ та ГПУ? Пан Ковальчук може сказати, що це було за рахунок доходів від сторонньої діяльності. Але ж іншої діяльності ніж транзит електроенергії високовольтними мережами у цієї державної компанії просто немає. А всі ті кошти, які керівник НЕК тримає на депозиті (до речі, за заниженими відсотками — а це ще одна ознака особистої зацікавленості будь якого державного керівника у таких схемах) є лише прямою ознакою повної професіональної нездатності керівництва «Укренерго» оперативно освоювати отримані чи запозичені кошти. Продаж металобрухту? Але ж це ні що інше, ніж енергетичне обладнання, яке треба було в належні терміни ремонтувати та замінити, а не доводити до такого стану. 

 

Ну і нарешті, виникає важливе питання до міністра енергетики, профільного віце-прем’єра, самого прем’єр-міністра, ба навіть до президента України — невже вони не бачать усього цього безладу, профанації та бездіяльності у цьому стратегічному підприємстві? Якщо не сказати більше — цієї диверсійної діяльності групи товаріщєй Ковальчука у них під боком?

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles