logo

Monday, 21 May 2018 19:21

ТОМ ТУҐЕНДАТ: ФІНАНСОВІ РИНКИ ЛОНДОНА ДОПОМАГАЮТЬ ПУТІНУ ПОШИРЮВАТИ НЕСТАБІЛЬНІСТЬ

Том Туґендат, голова Комітету закордонних справ Палати громад Парламенту Великої Британії, The Times, 20.05.2018

 

Історії про корупцію Московії не є новиною. Також не є новиною оповіді про брудні гроші, які течуть через Лондон і про вплив Московії. Ми бачимо високопосадовців, які купують маєтки вартістю десятикрат вищою від їхніх доходів, ми знаємо про фірми, які приходять на наші біржі для фінансування проектів, і спостерігаємо, як навіть підсанкційні компанії використовують боргові ринки Лондона протягом багатьох років. Але часи змінилися. Хоча їхні дії є такими самими, їхні наслідки набагато серйозніші. Вплив Московії став питанням національної безпеки. 

 

Саме тому у звіті Комітету з закордонних справ  викладено напрямки, в яких має діяти уряд, аби посилити обмеження на поширення злочинного впливу Московії у Великій Британії. Це вже не просто фінансова проблема. Протягом останніх років Москва перетворилася з корумпованої держави на чолі з одним із найбагатших людей у ​​світі (повідомляють, що Владімір Путін накрав понад $300 мільярдів в московитського народу; а його олігархи навіть більше) — в експортера нестабільності. Лондонські ринки посилюють вплив Кремля. 

 

На свідченнях комітетові ми почули від регіональних експертів про зв'язок між багатством олігархів та владою Кремля. Вони пов’язали їхні гроші з різними проектами, включно з такими операціями впливу, які було виконано для підриву громадянського суспільства та втручання до сусідніх держав. Антикорупційний активіст, Роман Борисович, заявив, що корупція в Лондоні призвела до того, що дехто почав вірити, що "вони володіють Британією". 

 

Одним із прикладів недбалого контролю, що сприяв такому впливові, стала флотація EN+ (компанії Дерипаски — прим. RL) на Лондонській фондовій біржі минулого року. Еміль Сімпсон, науковий співробітник Гарвардського університету, розповів, що енергетична компанія EN+, яка володіє контрольним пакетом акцій в алюмінієвій фірмі "Русал", "постачала матеріали московитським воякам, які потенційно використовувались в Сирії. Це ж точно мало привернути увагу регуляторних органів, бо Евросоюз наклав галузеві санкції на оборонний сектор економіки Московії". 

 

Вплив на зовнішню політику спостерігається ще ширше. Наприклад, на Західних Балканах зростає кількість доказів того, що інвестиції є лише прикриттям для підривної діяльності під керівництвом Москви. Олігархів, які залежать від Путіна (незалежно від того, наскільки вони є багатими), заставляють інвестувати у все, починаючи від нерухомості до фармацевтики, аби надати Московії побільше важелів впливу. Доктор Марк Ґалеотті з Інституту міжнародних відносин у Празі давав зрозуміти, що це поширюється і на політику, де людям чітко вказують підтримувати "конкретно цей альтернативний веб-сайт, медіа чи ... конкретно цього популістського політика".

 

Такою є реальність про відмивання грошей сьогодні. Йдеться не лише про крадіжку шляхом ухилення від сплати податків, але й про те, що цілі нації було позбавлено своїх демократичних прав. Нашу летаргічну відповідь на лазівки, які дозволяють цьому всьому відбуватися, вони розцінюють як доказ того, що ми навіть не наважуємось зупинити їх. Інакше чому б ми дозволили підсанкційному ВТБ-банку торгувати боргом у Лондоні? Чому б ми дозволили "Газпрому" торгувати облігаціями в Лондоні, через кілька днів після замаху на вбивство у Солзбері?

 

Ми проявили слабкість. Тепер це не лише фінансовий злочин, а й питання національної безпеки. Ми повинні очистити Сіті, і зупинити потік брудного золота Москви та обрубати вплив Кремля.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles