logo

Sunday, 17 March 2019 23:35

ТЕРЕЗА МЕЙ: СПРАВЖНІ ПАТРІОТИ ПРОГОЛОСУЮТЬ ЗА БРЕКЗИТ ЩЕ ДО 21 БЕРЕЗНЯ

Тереза Мей, The Telegraph, 16.03.2019

 

 

Посеред парламентської  драми у Вестмінстері минулого тижня, стали зрозумілішими ті виклики постануть перед нами як державою.

 

Минулого понеділка у Страсбурзі я відстояла комплекс юридичних покращень  до угоди про Брекзит, укладання яких стало реакцією на обґрунтовані занепокоєння парламентаріїв щодо режиму «бекстоп» для Північної Ірландії. Я сказала, що відсутність підтримки цієї покращеної угоди спричинить появу багатьох небажаних альтернатив, починаючи з того, що Велика Британія не покине ЕС 29 березня  як заплановано, і закінчуючи ризиком другого референдуму, загальними виборами та великою ймовірністю виходу без угоди. Саме так і сталось.

 

Приблизно тридцять моїх колег-консерваторів змінили свою позицію, і підтримали покращену угоду. Я є вдячною кожному з них, проте знаю, що повинна зробити більше, аби переконати інших, зокрема й Демократичну Юніоністську партію, якщо хочу нарешті отримати підтримку для моєї угоди більшістю голосів.

 

Це залишається моєю метою. І це єдиний вихід із теперішнього глухого кута, в який завели своїм голосуванням парламентарії минулого тижня. У середу Палата громад знову сказала «ні» виходу з ЕС без угоди, а в четвер абсолютна більшість депутатів за результатами свого голосування відхилила пропозицію другого референдуму.

 

Звісно, що саме це голосування не змінює тої реальності, в якій у разі неспроможності погодити домовленість ми відразу виходимо з ЕС без жодної угоди. Не зникне повністю й загроза другого референдуму лише тому, що за це зараз не проголосував Парламент. Однак, зараз є велика ймовірність того, що жодна з цих опцій не отримає більшості голосів у Палаті громад.

 

Ухваливши такі рішення й підтримавши подовження терміну дії 50 статті, депутати зробили наш шлях чіткішим. Якщо парламент зможе прийняти угоду до засідання Евроради 21 березня, тоді ми проситимемо короткого технічного подовження терміну для прийняття потрібних законопроектів. Звичайно, це не ідеальний результат – ми могли й мали покинути ЕС 29 березня. Проте, якщо такий варіант призведе до Брекзиту, народ Великої Британії прийме його.

 

Якщо ж Парламенту не вдасться цього зробити вчасно, то альтернатива є набагато гіршою. Лідери ЕС вимагатимуть чіткої причини будь-якого продовження терміну, крім чисто технічної. Якщо ж пропонувати обговорити нову угоду, то це означатиме значно довше подовження, за якого від Великої Британії вимагатимуть взяти участь у виборах до Европарламенту у травні.

 

Взагалі, думка про те, що британці обиратимуть представників до Европарламенту після того, як три роки тому вони проголосували за вихід з ЕС, є майже неприйнятною. Не можна уявити потужнішого символу колективної політичної поразки Парламенту.

 

Усе це як ніколи прояснює вибір, який зараз стоїть перед депутатами. Якщо Парламент зуміє знайти спосіб підтримати угоду про Брекзит до Евроради, Велика Британія вийде з ЕС навесні і не братиме участі в европейських виборах, і тоді ми зможемо почати вибудовувати наші майбутні взаємини з ЕС. Інакше ми чекатимемо місяцями, поки поки ми вийдемо з ЕС, якщо взагалі вийдемо.

 

Я зовсім не применшую того тягара, який на своїх плечах тримають члени Парламенту, коли знову приймають чергове складне рішення.

 

Тих, хто проти виходу з ЕС, я прошу унеможливити будь-який шанс того, що Велика Британія залишиться в ЕС. Тих, хто підтримав Брекзит, прошу проголосувати за ту його форму, яка, можливо, не  повністю відповідає всьому тому, на що вони сподівалися.

 

Але я кажу це всім, як би вони не голосували три роки тому: я щиро вірю, що ця угода поважає результати референдуму, відображає надії й страхи всіх сторін та є найкращою для обговорення з ЕС.

 

Так само ж сильно я є переконаною в тому, що настав час припинити нам ділити себе за тим, як ми проголосували в 2016 році. Ми можемо відкинути ці старі ярлики лише якщо будемо разом, як демократи і патріоти, та прагматично підійдемо до чесних компромісів, аби уникнути розбрату та рухатись далі.

 

Нам дуже треба вирішити це питання зараз. Якщо ми не впораємось, то нас чекає дорога, повна невизначеності й тривалого, а можливо й постійного розколу. Якщо ж ми впораємось, то перед нами відкриються безмежні можливості:  цілеспрямована політика, громадські обговорення з більшою повагою до чужих думок, а також квітуче й безпечне  майбутнє для нас усіх.

 

Це приз, який вартий усіх докладених зусиль, і який є зовсім досяжним.

 

Переклад українською — Петро Козак

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles