logo

Wednesday, 31 May 2017 11:24

СВІТ НАУКИ, АБО ЩО ПІСЛЯ СМАРТФОНІВ

Доктор Немо, Radio Lemberg, 31.05.2017 

 

Якось, можливо не дуже скоро, але все ж раніше, ніж ви думаєте, смартфон зникне - як який-небудь факсимільний апарат з далекого минулого. Найближчі десяток років людина не зможе повністю відірватися від улюбленого і такого зручного гаджета, ну а потім він стане просто не потрібен. 

 

Основу для остаточного знищення смартфону вже сьогодні закладають Ілон Маск, Microsoft, Facebook, Amazon та незліченна кількість невеликих, але шалено амбітних стартапів. 

 

І повірте, те, що прийде на зміну звичному вже технічного чуду в вашій кишені, буде дійсно схоже на наукову фантастику.

 

Віртуальні помічники 

 

Судячи за інсайдерською інформацією, Samsung Galaxy S8 (доступний вже за попереднім замовленням) буде поставлятися з новим віртуальним помічником Bixby, який дозволить вам контролювати кожну функцію і додаток тільки своїм голосом. Власне, компанія позиціонує S8 як провідник в цілу екосистему пристроїв, управляти якими можна просто словом. Це вже не смартфон, а абсолютно нова концепція взаємодії людини з навколишнім Техносвітом. 

 

bixby samsung intelligence

 

Екосистема зі сталі 

 

Наступний iPhone буде також орієнтований на привнесення доповненої реальності в наше повсякденне життя. Зауважте, йдеться не про якийсь там віддаленому майбутньому - все глобальні зміни такого роду грядуть в найближчі пару років. І оскільки такі пристрої, як Amazon Echo, Sony PlayStation VR і Apple Watch, продовжують користуватися обмеженим, але істотним успіхом, експерти очікують поєднання всіх цих пристроїв в одну взаємопов'язану екосистему. Доповнена реальність Microsoft, Facebook, Google і підтримуваний Google стартап Magic Leap працюють над створенням автономних гарнітур доповненої реальності, які проектують докладні 3D-зображення прямо в ваші очі. З чуток, Apple працює над цим же. 

 

magic leap 2

 

Цифровий зір 

 

Алекс Кіпман з Microsoft в недавньому інтерв'ю для Business Insider сказав, що незабаром доповнена реальність може повністю замінити смартфон, телевізор і всі інші гаджети з екраном. Це цілком логічно: від окремого пристрою в кишені не так вже й багато толку, якщо всі дзвінки, чати, фільми та ігри проектуються прямо в очі користувачеві, органічно розташовуючись в навколишньому світі. 

 

digitalLens

 

Аудіогіди 

 

У той же час в світі все більш важливими стають такі пристрої, як Amazon Echo або власні AirPod від Apple. Оскільки штучно-інтелектуальні системи, такі як Siri від Apple, Alexa від Amazon, Bixby від Samsung і Cortana від Microsoft, безумовно стануть більш розумними, з часом, користувач все більше покладатиметься на аудіо інформацію, доповнену відеозображенням в оці. 

 

Siri app

 

Цифровий світ 

 

Швидше за все, незабаром нас чекає поступове зрощування світу цифрового і світу реального. Найбільші технологічні компанії обіцяють, що це майбутнє означає світ з меншими технологічними відгалуженнями і серйозним технобалансом, оскільки фізичний світ просто завалиться під натиском нової цифрової реальності, якщо його не захищати. Станіслав Лем, а по ньому Брати (тепер уже сестри) Ваховські в незабутній «Матриці» передбачали щось подібне. 

 

matrix

 

Зберігання даних 

 

Cтворено 5D диск, який записує дані в 5 вимірах, зберігаються мільярди років. Він може зберігати 360 терабайт даних і витримати температуру до 1000 градусів. Файли на диску зроблені з трьох шарів наноточок. П’ять вимірів диска відносяться до розміру і орієнтації точок, а також їх положення в межах трьох вимірювань. Коли світло проходить через диск, точки змінюють поляризацію світла, яка зчитується мікроскопом і поляризатором. Команда з Саутгемптона, яка розробляє диск, змогла записати на диск Загальну декларацію прав людини, Оптику Ньютона, Магна Карту і Біблію. Через кілька років такий диск вже не буде експериментом, а стане нормою зберігання даних. 

 

5Д

 

Телепатія 

 

А тепер настав час дечого дійсно божевільного. На цьому тижні Елон Маск представив свою нову компанію Neuralink. Цілком серйозно (і, чесно кажучи, немає підстав не вірити людині настільки обізнаній) Маск заявив, що в найближчі десять років буде розроблений нейроінтерфейс, що дозволяє людям обмінюватися думками. Іншими словами, нам обіцяна телепатія. 

 

Neurolink

 

Збереження снів та думок 

 

Нарешті вдалося відсканувати мозкову діяльність (поки що візуальні центри мозку) та скопіювати побачений відеострім. В майбутньому технологія буде досить просунутою, щоб записувати думки та сни в високій роздільчій здатності. Дані інтерпретували за допомогою математичної моделі, заповненої зоровими образами, поки що «словник мозку» не в порівнянні з реальним наповненням нашої свідомості. Та Штучний Інтелект, здатний навчатися доволі швидко заповнить ці прогалини, а непевне й перевершить здатність осягнути горизонти знань.

Think

 

Ласкаво просимо в майбутнє, панове!

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles