logo

Thursday, 21 March 2019 22:02

ЩОЙНО ПОЧАЛО ЗГАСАТИ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗМОВИ ТРАМПА З МОСКВОЮ ЯК ВИЛІЗЛО ПИТАННЯ КЛІНТОН ТА ПОСЛА США В УКРАЇНІ

John Solomon, The Hill, 20.03.2019 — примітка: власні погляди авторів не є поглядами видання The Hill

 

Після майже трьох років та мільйонів вкладених бюджетних доларів, розслідування про змову Трамп-Московія є близьким до завершення. Натомість зараз з'явилися нові докази, які можуть вказувати на іншу спробу втручання у президентські вибори 2016 року – цього разу, втручання на користь демократів. 

 

Генеральний прокурор України в інтерв’ю Hill.TV у середу визнав, що почав розслідувати, чи правоохоронні органи України навмисне «злили» фінансові звіти під час президентської кампанії 2016 року в США про тодішнього очільника передвиборчої кампанії Трампа, Пола Манафорта, намагаючись вплинути на вибори на користь Гілларі Клінтон.

 

Витік до масмедіа США так званої "чорної бухгалтерії" спричинив відставку Манафорта з кампанії Трампа і призвело до одного з ключових звинувачень в розслідуванні змови з Московією, яке переслідує Трампа протягом останніх двох з половиною років.

 

Генеральний прокурор України, Юрій Луценко, ініціював розслідування після того, як депутат ВРУ опублікував аудіозапис, в якому цитувалися слова високопоставленого співробітника правоохоронних органів про те, що його відомство "злило" фінансові звіти Манафорта, щоб допомогти кампанії Клінтон. 

 

За словами генерального прокурора, цей же депутат отримав рішення суду, згідно з яким публікація цих файлів є «незаконним втручанням в американські вибори». Луценко сказав, що цього аудіозапису вже достатньо для початку розслідування, а одним з його побоювань є те, що українські правоохоронні органи, які мають до цього стосунок, часто контактували з посольством Штатів адміністрації Обами в Києві в цей час.

 

«Сьогодні ми відкриємо кримінальне провадження стосовно цього і надамо доступ до цієї інформації», - сказав Луценко.

 

Перед тим, як стати генеральним прокурором, він був головним активістом проти впливу Московії на Україну під час прокремлівського президента Віктора Януковича. Його призначення в 2016 році на посаду стало частиною антикорупційних реформ, на яких наполягав чинний президент Петро Порошенко, союзник Сполучених Штатів та всіх західних держав.

 

На відміну від розслідування Мюллера, яке кволо починалося, і яке політики та ЗМІ відразу порівнювали з Watergate, хоч докази ще не було повністю дослідженими, українські одкровення заслуговують на окреме розслідування.

 

Врешті, Україну цькують нестримною корупцією. Вона часто є головною ціллю брудних прийомів президента Московії, Владіміра Путіна. Це країна, в якій минулого року підлаштували смерть журналіста для того, щоб викрити спробу вбивства.

 

Проте схоже, що генеральний прокурор, згаданий депутат та суд мають достатньо ваги, щоб гарантувати серйозну перевірку звинувачень та аналіз аудіозапису.

 

Мало того, ще невідомо, як та сама «чорна бухгалтерія» Манафорта потрапила до рук американських медіа. Вони вийшли назовні два роки після того, як ФБР вело своє розслідування діяльності Манафорта в Україні, проте відмовилося у 2014 рухатись далі через брак доказів.

 

Зараз же ми маємо потужні докази того, що колишній британський шпигун Крістофер Стіл (Christopher Steele) дав старт тому, що згодом стало ганебним досьє про змову з Московією, коли почав говорити з високопосадовцем міністерства юстиції США, Брюсом Ором (Bruce Ohr) в період між груднем 2015 та лютим 2016 року про отримання доказів проти Манафорта.

 

Нам відомо, що ФБР почало свою роботу з посольства США у Києві (in Kiev), щоб сприяти справі Манафорта — це звична практика для закордонних розслідувань — використовуючи Стіла в якості інформатора на початку розслідування про змову з Московією. Нам також відомо, що штаб Клінтон використовував правничу фірму, аби платити опозиційній дослідницькій компанії за роботу Стіла, намагаючись перешкодити перемозі Трампа на виборах. Стіл, в той же час, працював на ФБР.

 

Ці взаємозв’язки, в купі з новими заявами генпрокурора, є достатньо вагомою причиною для початку серйозного та ретельного розслідування.

 

Якщо українські правоохоронні органи, які працювали з посольством Штатів, справді «злили» документи Манафорта, намагаючись таким чином допомогти на виборах Клінтон, громадськість має знати, хто що знав, і коли.

 

Інтерв'ю Луценко Hill.TV піднімає ще одне тривожне питання: посольство США та генеральний прокурор України, якому Америка довірила боротьбу з корупцією всередині країни-союзниці, зараз не мають нормальних стосунків.

 

В інтерв’ю Hill.TV пан Луценко звинуватив посольство США, яке у 2016 ще діяло за адміністрації Обами, у втручанні в його розслідування корупційних справ, стверджуючи, що посол США (Марі Йованович) дала йому список недоторканих осіб, яких йому не дозволено чіпати, а пізніше відмовилася співпрацювати з ним у розслідуванні заявленого неправомірного використання фінансової допомоги США для України.

 

Луценко показав нам листа з посольства, яке підтверджує правдивість його свідчень та показує, що чиновник США справді просив його забути про справу, пов’язану з неправомірним використанням коштів. «Ми є сильно стурбованими через це розслідування, для початку якого не бачимо жодних причин», - написав генеральній прокуратурі працівник посольства Джордж Кент (George Kent).

 

У середу Державний департамент США опублікував заяву, в якій йдеться, що цей орган установа більше не надає установі Луценка фінансової підтримки в його анти-корупційній діяльності та вважає його слова про список недоторканних «відвертою фальсифікацією».

 

Проте, згідно з моєю інформацією (автор статті — Джон Соломон), пан Луценко є не єдиною особою, хто скаржиться на американське посольство в Києві.

 

Минулого року, коли він був керівником комітету Палати представників, республіканець з Техасу, Піт Сешнс (Pete Sessions) написав особистого листа державному секретареві Майку Помпео з проханням відкликати чинного посла США, стверджуючи, що вона висловлювала зневажливі заяви про президента Трампа.

 

Сешнс написав, що посол «приватно та неодноразово висловлювала своє презирство до чинної адміністрації, що давало підстави для звільнення» цього дипломата в Україні.

 

Така ситуація є шкідливою для обидвох країн, особливо, коли Московія ховається за рогом в надії повернути свій вплив у цій колишній радянській республіці.

 

Розслідування того, що коїться у посольстві США в Києві, і чи певні елементи в Україні намагалися вплинути на вибори президента США у 2016 році на користь Клінтон, є істотними кроками для перезавантаження ключових взаємин.

 

переклад українською — Петро Козак

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles