logo

Friday, 25 August 2017 08:29

64 СВІТОГЛЯДНИХ ФАНТАСТИЧНИХ ФІЛЬМІВ

Валерій Верховський, Radio Lemberg, 25.08.2017

 Джерело (Оновлене)

 

Фантастика - йдеться про книжки чи про кінематограф - буває науковою, не зовсім науковою чи зовсім ненауковою (або фентезі).


"Батьківщиною" фентезі є не середньовіччя і не казки та легенди, а підсвідомість; середньовіччя було такою собі колетивною підсвідомістю західної цивілізації, тому більшість сюжетів і архетипів фентезі запозичено звідти. Нам мало цікавий справжній рицар Хруоланд, але ми знаємо про подвиги легендарного лицаря Роланда.

 

Так само наукова фантастика віддзеркалює не так майбутнє, стільки наші уявлення про нього.
І НФ, і фентезі, і так звану "просто фантастику" єднає одне - наявність фантастичного припущення, яке може бути різним: майбутнє, винаходи техніки та відкриття науки, ті чи інші варіанти розвитку суспільства, відьми, казкові тварини...

 

У НФ ці припущення або можливі, або вірогідно можливі, у фентезі вони мають бути такими, що неможливі в принципі. Але є "смуга" на межі цих двох потужних течій фантазії, яку можна віднести і до того, і до того напряму, та яка не цілковито відповідає критеріям "твердої" НФ або "Чистої" фентезі. Тому поряд із стрічками, в яких дотримано традицій жанру та зображені зорельоти, кіборги, прибульці тощо, до переліку фільмів, які є визначними для кінофантастики, увійшли такі, що не дають вичерпного пояснення дивам. Припущення в таких історіях органічно вплетене у саму фабулу. Тож така фантастика має право називатися науковою, бо вона філософська, а філософія - наука.

І хіба переконливим є пояснення Герберта Велса про принцип роботи машина часу або марсіани, що висадилися на нашій планеті? Наукова фантастика часто залишається у своїй епосі, проте ці наївні - якраз з наукової точки зору - твори класиків жанру все одно приваблюють нашу увагу. Чому?

Диво має лишатися дивом.

 

Фантастика - у всіх своїх жанрових різновидах приваблює саме тим, що дарує глядачеві або читачу диво, якого так бракує у нашому повсякденні.

Отож: пів року перегляду в нормальному режимі (а додавши 56 ВІРТУОЗНИХ ДЕТЕКТИВІВ то й року не вистарчить)-

 

1. Вічне сяйво чистого розуму, Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004)

Sunshine

У недалекому майбутньому люди можуть отримати нову послугу – позбавлення від зайвих спогадів. Невдале колишнє кохання – вбити його та позбутися болю чи ні? Джоел і Клементина вирішують викинути один одного з голови.

Але в пам'яті Джоела все ще живі найніжніші моменти їхніх почуттів. Чим менше він пам'ятає-тим більше він кохає.

http://toloka.to/t25977

 

2. Інтерстеллар, Interstellar (2014)

Interstellar

Вчений-фізик і разом зі своїми колегами йому вдалося знайти чорну діру. Через цю «червоточину» дослідники намагаються навчитися долати час та простір. Кінцева мета таких небезпечних дослідів – зробити можливими подорожі у найвіддаленіші кінці космосу, що займали б якомога менше часу в подорожніх.

http://toloka.to/t63234

 

3. Будинок біля озера,  The Lake House  (2006)

The Lake House

Романтична історія про листування двох людей, котрі живуть в одному будинку... Але в різні роки — він у 2006, вона у 2008. Зустрітися з коханим можливо, треба тільки почекати — і не загинути передчасно.

http://toloka.to/t11913

 

4. Еквілібріум (2002),Equilibrium (2002)

Equilibrium

Світ після Третьої світової війни. Світ, в якому війна – не більше ніж далекий спогад. Світ, де люди позбавлені можливості виражати якісь емоції, тому, що вони...заборонені. Це та ціна, яку людство платить за усунення зі свого життя війни. Тепер книги, мистецтво і музика знаходяться поза законом. А будь-яке почуття - вже злочин, що карається смертю.

http://toloka.to/t76100

 

5. РобоКоп, RoboCop (1987)

robocop vs robocop 2014

Загрузлий в корупції і злочинності Детройт потребує ефективного і невразливого засобу боротьби з кримінальними елементами. Молодому конструктору Мортону потрібен тільки момент, щоб втілити в життя свою мрію - сконструювати Робота-поліцейського. Узявши тіло убитого в перестрілці поліцейського Мерфі, Мортон здійснює свою ідею...

http://toloka.to/t5154

 

6. Зоряний крейсер «Галактика» Battlestar Galactica (2004-2010)

Battlestar galactica

Сайлони — людиноподібні роботи, наділені інтелектом, повстали проти своїх творців — людей. За 40 років війни між розумними машинами і людством обидві сторони зазнали величезних втрат. Під проводом командира екіпаж бойового крейсера "Галактика" вирушає на пошуки підмоги. Вцілілі сподіваються знайти легендарну 13-ту колонію собі подібних — Землю.

http://toloka.to/t14270

 

7. Капріка, Caprica (2010)

Caprica

Фантастичний серіал «Капріка» знятий на основі популярного проекту «Зоряний крейсер" Галактика"», і розповідає історію, яка сталася приблизно за шістдесят років до подій, показаних в сюжеті оригінального серіалу.
Дія відбувається на одній з планет під назвою Капріка, що входить до складу дванадцяти колоній Кобола.
Тут поки що панує мир, і всі зайняті розвитком технологічного процесу. Але одного разу розмірене життя капрік стрясає терористичний акт, який здійснює релігійний фанатик на ім'я Бен Старк.
Хлопець підриває себе прямо в пасажирському поїзді, в результаті чого гине безліч безневинних людей. У числі жертв вибуху виявляються дві молоді дівчини - дочка видатного технолога Даніела Ґрейстоуна, а також дочка процвітаючого адвоката Джозефа Адами.
І ось доля зводить разом цих двох скорботних батьків. Вони обидва не можуть змиритися з втратою дочок, і ледь знаходять сили, щоб жити далі.
У пориві відчаю, Грейстоуна кидає всі сили своєї розвиненою компанії на розробку технології, яка б змогла повернути йому дочку.
У якийсь момент експерименти по створенню копій дають позитивні результати, але в той же час запускають цілий ланцюжок фатальних подій ... 

http://hdrezka.ag/series/action/11737-kaprika.html

 

8. Хмарний атлас, Cloud Atlas (2012)

Cloud Atlas

Це складна і заплутана картина, створена за мотивами однойменного роману Девіда Мітчела, сюжетна лінія якої складається з шести різних історій, які відбуваються в різний час - від минулого (середини 19-го століття) до майбутнього ( дві останні історії, герой яких знаходиться вже в постапокаліптичному режимі). Зв'язок між ними усіма - це головна дійова особа (у виконанні Тома Хенкса). Це різні люди, але одна і та ж душа реінкарнована шість разів, і волею долі кожне нове життя якимось чином пов'язана з попереднім...

http://toloka.to/t52871

 

9. Матриця, The Matrix. Trilogy (1999-2003)

Matrix

Культовий фільм кіберпанку. Ти просто ходиш на роботу, живеш, як усі... Але насправді все навколо ілюзія, а ти обраний. Можеш лишитися у віртуальному рабстві, а можеш обрати важкий шлях вільної людини. Отже, ласкаво просимо в реальний світ!

http://toloka.to/t52563

 

10. Престиж,The Prestige (2006)

the prestige

За романом Крістофера Пріста. Вікторіанська Англія. Два фокусники працюють разом та через трагічне непорозуміння стають ворогами. Тепер вони ладні на все, щоб обійти і спаплюжити одне одного. Машина, винайдена Теслою, допомагає в цьому... Але фінал готує несподіванку.

http://toloka.to/t51221

 

11. Затьмарення,  A Scanner Darkly (2006)

scannerdarkly

За повістю Ф.К.Діка. Недалеке майбутнє, агент поліції працює під прикриттям у середовищі наркоманів. Він бореться з цим злом, але і сам вживає наркотики. Жертвуючи собою йому вдається розкрити, де та з якої рослини виготовляє новий сильний наркотик.

http://toloka.to/t5220

 

12. Початковий код, Source Code (2011)

Source Code

Капітан американської армії Колтер Стівенс, який ще мить тому був в пустелі Іраку, раптом прокидається від поштовху в чиказькому приміському потязі. Проходить ще кілька хвилин і потяг вибухає. Наступне, що він побачив після смерті від вибуху - стіни камери та свого "контролера", який ставить йому незрозумілі питання, відповіді на які самі собою спливають у нього в пам'яті. Він став частиною секретного урядового проекту, технології якого дозволяють йому перенестись в тіло людини за вісім хвилин до її смерті. Першим завданням Стівенса стає знаходження смертника в тому самому потязі.

http://toloka.to/t40514

 

13. Шоу Трумана, The Truman Show (1998)

shou trumena

Герой живе звичайним життям, і не підозрює, що весь його маленький світ крутиться довкола нього, що все це місто – один суцільний майданчик для шоу, в якому Труман (Дж. Керрі) з дитинства головний учасник.

http://toloka.to/t36330

 

14. Термінатор, Terminator. Pentalogy (1984, 1991, 2003, 2009, 2015)

term nator

Класика кіберпанку. Людиноподібний робот перекидається з майбутнього, щоб змінити хід війни між людьми та роботами, його завдання знайти і вбити Сару Коннор. Безумовно, невигадливий сюжет не мав би такого успіху, якби не дещиця чорного гумору в сценарії та не блискуче виконання головної ролі Арнольдом Шварценегером. 1-2 як фільм так і сюжет просто супер, далі по спадаючій. Цікавіший сценарист в сиквелі далі.

http://toloka.to/t75395

 

Термінатор: Хроніки Сари Коннор / Terminator: The Sarah Connor Chronicles (Season 1-2) (2008)

Connor

У 1997 році Джон та Сара, знищивши Т-1000, знищують також чіп та руку першого термінатор. Їх захисник вимагає також свого знищення, щоб уникнути використання його технологій для створення Скайнет. Сара та Джон тепер розшукуються, як небезпечні злочинці. Але і їм самим слід остерігатися можливого повернення нових незваних гостей з майбутнього.
Але яким би прикрим не був цей факт, вони лише відтягли Судний День з 1997 на 2011 рік. 

https://toloka.to/t78543

 

15. Час розплати, Paycheck(2003)

paycheck

Геніальний інженер-дослідник Майкл Дженнінгс працює над секретними високотехнічними проектами і після успішного виконання завдання юнакові регулярно стирають частину пам'яті, щоб він не видав важливі подробиці. Одного разу Майкл погоджується взяти участь в проекті старого знайомого Джеймса. Три роки він працює в закритому комплексі, після чого знову змушений піддатися процедурі стирання пам'яті. Прокинувшись, Майкл дізнається, що він відмовився від належної йому виплати у 92 мільйони, в руках у нього знаходиться пакет з таємничими предметами, і головне - Майкл стає об'єктом смертельного полювання з боку замовників останнього винаходу ...

http://moviestape.net/katalog_filmiv/bojovyky/8732-chas-rozplaty.html

 

 

16. Зелена миля, The Green Mile (1999)

green mile

За романом Стівена Кінга. Луїзіана, 1935 рік. Головний герой, Пол, працює в особливому відділенні вязниці – там тримають засуджених на смерть і страчують їх. Робота, як робота. Але поява нового вязня – чорного велета Джона Коффі, наділеного надзвичайною здатністю оживляти, перевертає все.

http://toloka.to/t45434

 

16. Особлива думка, Minority Report (2002) 

Minority Report

За твором Ф.К. Діка. У майбутньому злочинність зведено нанівець, тому що злочини навчилися передбачати і випереджати злочинців. Але одного дня Джон Андертон, котрий керує цим підрозділом поліції, сам опиняється у списку майбутніх злочинців, і мусить діяти, як злочинець.

http://toloka.to/t53963

 

17. Дежавю, Deja vu (2006)

Deja vu

Поліцейський Даг Карлін (Дензел Вашингтон) розслідує теракт. Агенти ФБР застосовують прилад, за допомогою якого, можна побачити минулі події... Та, як зясовується, прилад може не лише побачити, а й змінити минуле.

http://toloka.to/t51643

 

18. Простір,  The Expanse (2015)

theexpanse

Серіал за романами Дж. Корі являє собою суміш справжньої наукової фантастики та динамічного детективу. Марс відстоює свою незалежність від Землі, мешканці Смуги астероїдів так само ладні відмовитися від земного підданства. Але поки вони ворогують, виникає спільна загроза для всього живого у Сонячній Системі...

http://toloka.to/t76466

 

11.22.63 (2016)

112263

За романом Стівена Кінга. Потрапити у минуле виявляється дуже просто, але потрапити можна тільки в один день. Герой може змінити щось в минулому, наприклад, зупинити вбивцю президента Кеннеді, може знайти кохання... Але доводиться вибирати між першим і другим.

http://toloka.to/t71911

 

20. Людина у високому замку, The Man in the High Castle (2015)

The Man in the High Castle

Альтернативна історія — Гітлер виграв Другу світову війну, поділивши світ з союзною Японією, і ось вчорашній союзник стає завтрашнім ворогом... Чи не єдина екранізація фантастичного твору, де відмінність від оригінального тексту не погіршує враження. Лінія, яка для Ф.К. Діка в однойменному романі була третьорядною — з переміщенням у паралельну реальність — стала основною.

http://toloka.to/t70554

 

21. Футурама, Futurama (Seasons 1-7) (1999-2013)

Futurama

 Мультсеріал, що вдало глузує з усіх можливих штампів та помилок фантастики. Дія відбувається в Новому Нью-Йорку в 3000 році. Розвізник піци з Нью-Йорка Філіп Фрай випадково був заморожений у кріогенній камері 31 грудня 1999 року і розморожений тисячу років потому, 31 грудня 2999 року в місті Новий Нью-Йорк.

http://toloka.to/t70608

 

22. День бабака, Groundhog Day (1993)

groundhog day poster

У американський глибинці є ритуал передбачення приходу весни бабаком на ім'я Філ. Ще один Філ, ведучий прогнозу погоди на телебаченні приїздить на свято свого “колеги” та залишається у цьому дні. Кожного ранку він, прокинувшись, повертається у той же день. Вирватися з петлі часу можливо лише зробивши дещо...

http://toloka.to/t79542

 

23. Четвертий вид, The Fourth Kind (2009)

The Fourth Kind

На території Аляски відбуваються незрозумілі зникнення людей. Незважаючи на всі зусилля ФБР, розслідування зайшли в глухий кут, таємниця, як і раніше, не розкрита. Психіатр Ебігейл Тайлер (Мила Йовович) починає записувати на відео бесіди зі своїми пацієнтами і виявляє щось дуже страшне і лякаюче. Єдиний фільм жахів, при перегляді якого навіть людині зі сталевими нервами стане страшно.

http://toloka.to/t70659  

 

24. Назад у майбутнє, Back to the Future. Trilogy (1985-1989-1990) 

Back to the Future

Комедія про подорожі в часі, які іноді призводять до несподіванок: можна винайти рок-н-рол або стати на заваді власному народженню.

http://toloka.to/t69121

 

25. S1m0ne (2002)

S1m0ne

Кінопродюсер опинившись у лабетах життевої кризи, зневірившись у акторах-людях знаходить вихід — створює на компютері віртуальний образ актриси. Справою техніки лишилося вмонтувати “акторку” Сімону в кадри фільму. Шалений успіх Сімони, однак створює і шалені проблеми.

http://toloka.to/t4350

 

26. Вона / Her (2013)

Her

Теодор Твомблі — самотній, без п'яти хвилин розлучений письменник. Коли він не пише, то грає у відеоігри чи зустрічається з друзями. Побачивши рекламу нової оперційної системи, що, як стверджують виробники, є першою ОС зі штучним інтелектом, він вирішує її купити. Теодор швидко прив'язуєтьься до Саманти, голосу системи.

https://toloka.to/t56179

 

27. Район №9, District 9 (2009)

District 9

Рятувальний човник інопланетного корабля з'явився над Йоганесбургом... І в цьому місті до восьми районів додався ще один, у якому оселилися “брати за розумом”.

Спроба навести лад у їхньому гетто закінчується тим, що герой сам перетворюється на інопланетянина.

http://toloka.to/t44033  

 

28. Альф,  Alf (Season 1-4) (1986)

Alf

Комедійний серіал про інопланетянина, котрий завівся у звичайній американський родині середнього стану, нахабну та доброзичливу істоту на ім'я Альф. А український переклад цього серіалу став культовим.

http://toloka.to/t1404

 

29. Аватар, Avatar (2009)

Avatar2

Найуспішніший в прокаті фільм за всю історію кінематографу. Сюжет надзвичайно простий: земляни освоюють планету Пандора в системі Альфи Центавра. Ставлення тубільців до цього не враховується. Джейк Саллі — в минулому морпіх, прикутий до інвалідного візка. Він отримує завдання здійснити переліт у кілька світлових років на базу землян на планеті Пандора, де корпорації видобувають рідкісний мінерал, що має величезне значення для виходу Землі з енергетичної кризи. Дослідники планети використовують штучні тіла "аватари" - подобу мешканців планети.

http://toloka.to/t62613

 

30. Небесний капітан і світ майбутнього, Sky Captain and the World of Tomorrow (2004)

sky captain and the world of tomorrow

Рідкісний приклад фільму у стилистиці "дизель-панк", що переносить нас у світ пригодницької фантастики зразка 1926-1938 років. Над Нью-Йорком кінця 30-х сніг йде з дірки в небесах, виє сирена повітряної тривоги, а по бруківці, рушають неструнким кроком залізні роботи, що мають ріст з будинок. Роботів надіслав німецький натураліст і зоотехнік Тотенкопф. Уряди завмерли в безпорадності, армії не діють, і цілком протистояти безумцю можуть лише двоє у цілому світі: авіатор Салліван і репортерша Поллі.

http://toloka.to/t12354

 

31. Ворог мій, Enemy Mine (1985)

enemymine

За повістю Баррі Лонгейра. Під час галактичної війни між людьми і расою рептилій пілот Вілліс Девідж збиває машину чужого, але тут же отримує кілька влучень і виходить із бою, та стає робінзоном на чужій планеті. Але збитий ним чужий не загинув. Смертельні вороги виявляються замкнені на планеті, і вибір простий - знищити один одного або укласти перемир'я і спробувати врятуватися.

http://toloka.to/t23252

 

32. Політ навігатора, Flight of the Navigator (1986)

Flight of the Navigator

Дванадцятирічний Девід зникає безвісти і таємничим чином повертається через вісім років, анітрохи не подорослішавши. Одночасно з його появою на околицях міста знаходять НЛО, яке потерпіло падіння, через зіткнення з високовольтною лінією. Все це не випадково. Всі ці вісім років Девід провів в космічній подорожі, зі швидкістю світла, яка тривала приблизно 5 годин, але 8 земних років.

http://toloka.to/t36594

 

33. Області темряви, Limitless (2011)

Limitless

За романом Алана Глінна. Герой - Едді - вводить собі новий, ще не досліджений препарат для покращення діяльності мозку. Результатом стала фантастична працездатність - мозок краще за найпотужніші комп'ютери обробляв інформацію і подавав фантазії найкращі ідеї. Та такі здібності швидко привернули увагу не дуже чесних людей, зокрема магната Карла ван Луна. Тепер у Едді замість однієї інтелектуальної проблеми має дві практичні - втеча від посіпак Карла і боротьба з неочікуваною побічною дією.

http://toloka.to/t38683

 

34. Персонаж, Stranger Than Fiction (2006)

Stranger Than Fiction

Гарольд Крік жив тихим, спокійним життям, поки не почав йому здаватися голос, що коментує «зверху» його життя. Письменниця Кей Ейфель починає роботу над новим романом про звичайну людину – Гарольда Крікa, життя якого нестримно міняється, стає небезпечним і непередбачуваним. Волею її пера, реальне життя Гарольда перетворюється на пригодницький роман.

http://toloka.to/t6032

 

35. Гра Ендера, Ender's Game (2013)

Enders Game

За романом Орсона Скотта Карда. Дія відбувається в 2135 році. Людство пережило два вторгнення інопланетної раси, лише дивом уцілівши, і готується до чергового вторгнення. Для пошуку пілотів і воєначальників, здатних принести Землі перемогу, створюється військова школа, в яку відправляють найталановитіших дітей з раннього віку. Серед цих дітей Ендрю (Ендер) Віґґін, майбутній полководець Міжнародного флоту Землі і єдина надія людства на порятунок.

http://toloka.to/t53084

 

36. Дюна, Dune(1984)

duna

За романом Френка Герберта. Фільм Девіда Лінча з Кайлом МакЛахланом в головній ролі. Планета Арракіс, також відома під назвою Дюна, рік 10991. Це арена боротьби між злом і шляхетністю, світ найтонших і найнебезпечніших інтриг. Гігантські піщані хробаки довжиною в цілу милю вартують безцінний скарб - меланжеву пряність, що дозволяє подорожувати крізь простір і час. Той, хто контролює пряність, контролює всесвіт.

http://moviestape.net/katalog_filmiv/bojovyky/9325-dyuna.html

 

37. Діти Дюни, Children of Dune (2003)

children of dune

Минуло 12 років з тих пір, як Пол Муад-Діб Атрейдес, житель пустелі, задумав підкорити собі Імперію. За ці роки всі відомі планети потрапили під владу Пола.
Але барон Харконнен - старий ворог Муад-Діба не залишає надій скинути Атрейдесів. Тепер доля і життя Імперії залежать від дітей Пола. Майбутнє Дюни в руках його сина, що володіє надприродними здібностями.

https://toloka.to/t15894

 

38. Зоряні війни, Star Wars: The Complete Saga (1977-2016)

StarWars

Татуїн. Планета-пустеля. Вже постарілий лицар Джедай Обі-Ван Кенобі рятує молодого Люка Скайвокера, коли той намагається відшукати зниклого дроїда. З цієї миті Люк усвідомлює своє дійсне призначення: він один з лицарів-Джедаїв. Війна охопила галактику, а війська повстанців ведуть бої проти злих сил Імператора. Героїв чекає відчайдушна сутичка із страхітливим Дартом Вейдером - правою рукою Імператора та його секретною зброєю - «Зіркою Смерті»..

http://toloka.to/t73461

 

39. Вторгнення викрадачів тіл, Invasion of the Body Snatchers (1978)

Invasion of the Body Snatchers

За романом Дж. Фіннея. Сан-Франциско, 1970-ті роки. Після сильної зливи по всьому місту розпускаються загадкові квіти. Біолог Елізабет Дрісколл приносить одну з них додому. Невдовзі вона бачить, що її приятель Джеффрі дивно поводиться. Елізабет звертаєтьсяза порадою до свого друга Метью Беннелла й дізнається, що вона не єдина зіткнулася з такою проблемою. Схоже, багато хто в місті здійснює невластиві для себе вчинки.

http://toloka.to/t77232

 

40. Битва за Лос-Анджелес  Battle: Los Angeles (2011)

Battle Los Angeles

Землю намагається захопити інопланетна цивілізація, винищуючи все живе на своєму шляху. По всьому світу починається широкомасштабний бій людства за виживання. Загону морських піхотинців доручено звільнити облогу Лос-Анджелеса від таємничих і смертоносних тварюк

http://toloka.to/t24964

 

41. День Незалежності,  Independence Day (1996)

Independence Day

На Землі приймається сигнал, надісланий джерелом явно неземного походження. Джерело це наближається, і на «вуха» піднімається вся планета. Ніхто, правда, не чекав, що інопланетяни виявляться такими величезними і в такій кількості.Інопланетне вторгнення - єдине, що змушує земні нації обєднатися в спільній боротьбі та відстояти незалежність нашої планети.

http://toloka.to/t36046

 

42. День незалежності 2: Відродження / Independence Day: Resurgence (2016)

Independence Day2

Сиквел однієї з найпопулярніших стрічок-катастроф 90-их про вторгнення інопланетян на планету Земля "День незалежності" Роланда Еммеріха. Режисер "Ґодзілли", "2012" і "Післязавтра" через двадцять років повернувся до знаменитої історії. Після подій минули два десятиріччя. Людство, адаптувавши технології прибульців, створило глобальну оборонну систему. Деякі військові сили були розміщені на Марсі, Місяці та Реї. До своєї остаточної поразки 20 років тому інопланетяни встигли послати у космос сигнал лиха. Тепер в сторону Землі прямує більш потужний і численний флот. Чи зможе на цей раз винахідливість кількох осіб врятувати цивілізацію?

https://toloka.to/t79332

 

43. Початок, Inception (2010)

Inception

Кобб – талановитий злодій, кращий з кращих в небезпечному мистецтві вилучення. Він краде цінні секрети з глибин людського розуму, маніпулюючи свідомістю жертви під час сну, коли людський розум найбільш вразливий. Рідкісні здібності Кобба зробили його цінним гравцем у світі промислового шпигунства, але натомість вони позбавили його всього, що він любив, перетворивши в одвічного втікача. Однак доля надає йому шанс виправити помилки. Його остання справа може все повернути, але для цього він має зробити неможливе – укорінення. Тепер Кобб і його команда повинні не викрасти ідею, а навпаки, виконати процес її зародження у підсвідомість людини...

http://toloka.to/t71849

 

45. Автостопом по галактиці,  The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (2005)

The Hitchhikers Guide to the Galaxy

Фантастична комедія за романом Д. Адамса. У головного героя фільму Артура Дента день не вдався з самого ранку - спочатку його повідомили, що його будинок хочуть знести, потім з'ясувалося, що його найкращий друг - інопланетянин, а тут ще й виявилося, що Земля буде знищена в ході прокладання міжгалактичної траси. Артурові залишається тільки відправитися подалі від рідної планети, адже коли все закінчується - подорож тільки починається! Від планети до планети, від цивілізації до цивілізації Артур шукає не тільки пристановище, але й самого себе, розуміючи, що для того, щоб вижити в космосі, потрібна всього лише одна книга «Автостопом по Галактиці» і крапелька удачі.

http://toloka.to/t40571

 

46. Згадати все Total Recall(1990)

Total Recall

За оповіданням Ф.К. Діка. 2084 рік. Каменяреві Дагласу Квейду постійно сниться, що він перебуває на Марсі в супроводі милої чорнявки. Побачивши рекламу компанії «Рекол», яка пропонує провести прекрасну відпустку шляхом імплантації в пам'ять спогадів, Дуглас вирішує зробити таку «мандрівку». Попри попередження його співробітника Гарі, що коли щось піде не так, цей задум загрожує втратою пам'яті, головний герой вирушає до контори «Рекол». Після вибору незвичайного варіанту «подорожі» — місії на Марс як шпигуна, трансплантація спогадів починається.

http://moviestape.net/katalog_filmiv/bojovyky/2855-zgadaty-vse.html

 

47. Загадкова справа Бенджаміна Баттона, The Curious Case of Benjamin Button (2008)

The Curious Case of Benjamin Button

За оповіданням Фр.Скотта Фіцджеральда. Фільм про чоловіка, який народився у віці 80 -ти років, а потім... почав молодіти. Ця людина, як і кожен з нас, не міг зупинити час. Його шлях в ХХI століття, що бере свій початок в Новому Орлеані в 1918 -му році в самому кінці Першої Світової війни, буде настільки незвичайний, що навряд чи міг мати місце в житті кого-небудь іншого. Фільм оповідає про долю унікальної людини, про людей і події, що чекають його попереду, про любов, яку він знайде і втратить, про радощі життя і смутку втрат і про те, що залишається з нами поза часом.

http://toloka.to/t52894

 

48. Ефект метелика, The Butterfly Effect (2004)

the butterfly effect1

Герой фільму наділений здатність повертатися у часі в певні вирішальні моменти свого життя, допомагаючи собі самому, але наслідки в новому варіанті реальності не завжди позитивні.

http://toloka.to/t8099

Ефект метелика 2 / The Butterfly Effect 2

https://toloka.to/t68840

 

49. Зоряний Шлях, Star Trek: The Next Generation (season 1, episodes 1-2, 5-8, 10, 12-26) (1987-1988) 

star trek the next generation

Серія фільмів і телесеріал про пригоди екіпажу зорельоту «Ентерпрайз» продовжується досі, найбільш досконалий корабель флоту стає посланцем у глибокому космосі. Його команда робить наукові відкриття, контактує з чужими цивілізаціями, рятує рідну Землю від загибелі.

http://toloka.to/t19417

 

50. Облівіон,  Oblivion (2013)

Oblivion

Земля спорожніла після війни з інопланетянами. Знайшовши загиблий корабель НАСА та врятувавши жінку, єдину, хто залишився живий з екіпажу, головний герой незабаром зрозуміє, наскільки зміниться його життя.

http://toloka.to/t79736

 

51. Прибуття Arrival (2016)

arrival

Про всьому світі приземляються інопланетні кораблі. Луїза Бенкс лінгвістка, вона вчиться спілкуватися з інопланетянами, і паралельно згадує своє життя.

http://toloka.to/t79558

 

52. Джонні Мнемонік,  Johnny Mnemonic  (1995)

Johnny Mnemonic

За оповіданням Вільяма Гібсона. 2021 рік, людству загрожує синдром нервового виснаження. Джонні повинен доставити формулу унікальних ліків, здатних вилікувати людей. Він мнемонік, і ця формула записана у нього в мозку.

http://toloka.to/t7799

 

53. Градус чорного місяця (1992)

hradus

За мотивами роману Юрія Смолича «Господарство доктора Гальванеску». Молода журналістка, донька відомого вченого, намагається розкрити таємницю знаменитого трансплантолога Гематоса, роботою котрого захоплювався її батько...

http://toloka.to/t51765

 

451 за Фаренгейтом, Fahrenheit 451 (1966)

451

За романом Рея Бредбері. У світі майбутнього всі книжки знищують спеціальним загоном пожежників, а Гай Монтег служить у цій команді, та зустріч з Кларіссою змінює його життя.

http://toloka.to/t76253

 

55. Яблучне зернятко, Appleseed (2004)

Appleseed

Японська анімаційна стрічка у жанрі кіберпанк. Олімпус – місто-оаза в світі, зруйнованому війнами. Половина населення міста – люди, а інша половина – клоновані біороїди. На перший погляд вони мирно співіснують, але не все так просто...

http://toloka.to/t44941

 

56. Євангеліон, Evangelion (1995)

evangelion

Події відбуваються через 15 років після невідомої масштабної катастрофи, в результаті якої люди перебували на межі виживання. Але тих, хто вцілів, чекають випробовування куди страшніше ...

Земля піддається нападу величезних невідомих істот, які з'явилися незрозуміло звідки - «ангелів».

Єдиною зброєю планети, здатним їх зупинити є роботи "Євангеліон" - розроблені за допомогою нових технологій.

Однак, вступати в бій за допомогою цих гігантів, можуть лише ті представники людської раси, які здатні повністю «перебудувати» себе під машину і маніпулювати "Євангеліоном", подібно до свого тіла. Ці незвичайні воїни живуть і навчаються в засекреченому місті під землею Токіо-3, штаб "NERV" - організації, яка очолює оборону Планети від нападу.

У пілотів Рея, Аска і Шінджі вкрай складно складаються відносини. Однак, тільки вони здатні знайти ключ до розгадки таємниці роботів «Ангелів», від них залежить доля Землі в цілому.

http://yummyanime.com/catalog/item/evangelion

 

DN Цей список можна продовжувати ще дуже довго, надалі зосередимося на огляді фільмів 2016-2017 року, дуже багато якісної фантастики, як книг так і фільмів, може й спроможимося на альманах FanFan.

Далі буде. Та ні, потрібно продовжити список вже, після 20 000 переглядів багато побажань додати незаслужено забуті нами фільми, майже енциклоподія якісної фантастики. 

 

57. Той, що біжить по лезу, Blade Runner (1982/2017)

blade runner

Відставний детектив Рік Декард знову відновлений в поліції Лос-Анджелеса для пошуку очолюваної Роєм Батті групи кіборгів, яка здійснила втечу з космічної колонії на Землю.

У поліції вважають, що кіборги намагаються зустрітися з Ендолом Тайрелл, керівником корпорації, котра ставить експерименти над кібернетичним інтелектом. Рік Декард отримує завдання з'ясувати мотиви дій кіборгів, а потім знищити їх.

https://toloka.to/t69675

 

58. Соляріс / Solaris (2002)

Solaris
На космічну станцію, яка рухається по орбіті загадкової планети Соляріс, прибуває психолог Кріс Кельвін. Його мета - зрозуміти, що відбувається з працюючими там вченими. Кріс виявляє, що керівник експедиції і його старий друг загинули при таємничих обставинах. А незабаром і сам стикається з силою, що стоїть поза гранню людського розуміння...

https://toloka.to/t82918

"Соляріс" Тарковського, 1972

Solaris19721

Андрій Тарковський (як зрештою і Камерон та Содерберг) вклав в фільм зовсім інші змісти, ніж Станіслав Лем в книзі, за що Лем-геній обізвав Тарковського-генія дурнем. Це не применшує ваги ні фільму ні книги.

http://hdrezka.ag/films/our/5920-solyaris.html

 

59. Сталкер (1979)

Stalker2

Ще один фільм Тарковського, і знову екранізація, і знову далека від першоджерела. Брати Стругацькі написали свій легендарний "Пікнік на узбіччі", а режисер поставив свій, мабуть, ще більш легендарний фільм. У плавно поточному оповіданні, наповненому образами, довгими монологами і символізмом,

Тарковський йде в бік розбору людської природи. Зона, в яку водить Сталкер, здатна давати людям можливість втілювати свої найпотаємніші бажання. Разом з провідником туди йдуть Письменник і Професор.

Як завжди у фільмах Тарковського, дії не так багато. а ось розмов і самокопання предостатньо (на відміну від традиційних голлівудських фантастичних фільмів). При цьому, однак, візуальний ряд дуже виразний.

http://hdrezka.ag/films/fiction/13420-stalker.html

 

60. 2001 рік: Космічна Одіссея, A Space Odyssey (1968)
2001
Екранізація кількох оповідань Артура Кларка Стенлі Кубріком.

Екіпаж космічного корабля намагається з'ясувати, яке місце людство займає у Всесвіті. Зоряна група та їх бортовий комп'ютер HAL-9000 - відправляються досліджувати район галактики, щоб зрозуміти, чому інопланетяни стежать за Землею. Космічна одіссея починається на Місяці, де команду очікує дивовижна знахідка-артефакт, яка відправляє їх у подальші мандри до Юпітера ...

http://moviestape.net/katalog_filmiv/drama/1289-2001-rk-kosmchna-odsseya.html

 

61. Авалон / Gate to Avalon / Avalon (2001)

Avalon
Близьке майбуття. Деякі молоді люди в пошуках власних ілюзій втікають від безвиході буденності в нелегальну військову гру віртуальної реальності. Змодельовані в ній відчуття та смерті — глибокі та звабливі. Деякі гравці, командно працюючи в так званих «групах», навіть заробляють грою собі на життя. Гра має свої небезпеки. Іноді вона спричиняє відмову мозку в гравця, в подальшому потребуючого постійного медичного догляду. Такі жертви звуть «Неповерненими». Назва гри запозичена в легендарного острова, до якого на спочин потрапляють душі полеглих героїв: Авалон.

https://toloka.to/t70759 

 

62. Метрополіс, Metropolis (1927)

metropolis«Метрополіс» знятий за романом Теа фон Харбоу про місто майбутнього, суворо розділеного за класовою ознакою - робочі туляться під землею і працюють до знемоги, а привілейована еліта весело п'є і танцює в хмарочосах, забувши про тих своїх братів, на чиїй крові грунтується їх благополуччя ... Вибух неминучий.

http://moviestape.net/katalog_filmiv/drama/1298-metropolis.html

 

63. Дванадцять мавп, Twelve Monkeys (1995)
12Monkey
2035 рік. Невиліковний вірус знищив 99% населення Землі. Щоб вижити, люди змушені жити під землею. Джеймс Коул відправляється в минуле, щоб знайти джерело виникнення жахливого вірусу...

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/2814-dvanadcjat-mavp.html

 

64. Привид у броні, Ghost In The Shell (2017)

ghost
За мотивами культової науково-фантастичної манґи Масамуне Сіро. В недалекому майбутньому кібер-технології підпорядкували собі всі сфери життя, а найнебезпечніші злочинці перемістилися у віртуальний простір. Кіборг-гібрид Міра Кілліан, що стоїть на чолі елітного дев'ятого відділу поліції, йде по сліду могутнього хакера ...

http://moviestape.net/katalog_filmiv/bojovyky/9467-pryvyd-u-broni.html

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles