logo

Tuesday, 07 March 2017 08:47

ЧУДОВА СІМКА: ВИДАТНІ УКРАЇНСЬКІ НАУКОВЦІ СУЧАСНОСТІ

Доктор Немо, Radio Lemberg, 07.03.2017. 

 

Українці й сьогодні виграють престижні наукові конкурси, а на їхні роботи посилаються нобелівські лауреати у своїх дослідженнях. Ось семеро сучасних українських науковців, які здійснили прорив у знаннях про нашу планету. 

 

1. Юрій Ізотов: Таємниці галактик і вражаючі відкриття

 
Визначні українські вчені сучасності 1/1
lovelylife.in.ua


Співробітник Головної астрономічної обсерваторії НАН України Юрій Ізотов разом з американським колегою Трином Туаном відкрив наймолодшу галактику у Всесвіті, що стало сенсацією у вченому світі. Як виявилося, карликовій галактиці I Zwicky 18 лише 500 млн років, а це означає, що вона зародилася майже одночасно з появою життя на землі.

Науковець очолював міжнародну дослідницьку групу, яка здобувала нові знання про наш Всесвіт і відзначилась проривом в системі знань. Раніше науковці не розуміли, чому на ранніх етапах розвитку, пройшовши стадію плазми і вже охолонувши, Всесвіт знову повернувся у стан плазми. Наукова група на чолі з Ізотовим знайшла відповідь: виявилося, що феномен спричинило інтенсивне жорстке ультрафіолетове випромінювання масивних зірок.

У портфоліо науковця загалом 250 робіт, опублікованих в міжнародних виданнях. Ізотов є одним з найбільш цитованих у світі українських науковців.

 

2,3. Валерій Гусинін і Сергій Шарапов: За два кроки від Нобеля 

 

Визначні українські вчені сучасності 1/1
lovelylife.in.ua  
 

Ім’я доктора фізико-математичних наук, завідувача лабораторії Інституту теоретичної фізики ім. Боголюбова НАН України Сергія Шарапова востаннє прогриміло на весь Facebook після вручення цьогорічної нобелівки з фізики. Як виявилося, один з лауреатів, Дунган Холдейн, посилався на дослідження Шарапова в одній зі своїх робіт.

Як виявилося, розробки українського науковця стали підґрунтям для цілого ряду знаних робіт західних вчених, зокрема Віталія Гінзбурга і Клауса фон Клітцинга.

 

Визначні українські вчені сучасності 1/1
lovelylife.in.ua  

 

Більше того, сам Шарапов разом з колегою Валерієм Гусиніним були за півкроку від нобелівки. Вони працювали над відкриттям графену водночас з британськими науковцями Андрієм Геймом і Костянтином Новосьоловим, які, у підсумку, й отримали нагороду.

Для розуміння, графен – це модифікація вуглецю, за допомогою якої можна створювати транзистори нового типу і надчуттєві сенсори, що дозволяють фіксувати навіть окремі молекули речовини.

 

4. Марина В'язовська: Розв’язала задачу, над якою мучилися століттями

 

Визначні українські вчені сучасності 1/1
zn.ua  

 

Киянці, яка наразі мешкає в Берліні, вдалося вирішити задачу з комбінаторної геометрії, з якою возилися її колеги впродовж кількох століть.В'язовська придумала, як вкладати кульки у 8- і 24-мірному просторі. На практиці робота українки допоможе, зокрема, поліпшити передачу сигналу у Космосі.

Зайнятися проблемою куль В'язовську надихнув київський математик Андрій Бондаренко, зазначивши, що дівчина має усі якості, аби впоратися з надскладною задачею. Але взятися до роботи Марина спромоглася, лише коли переїхала до Німеччини.

 ​

5. Марина Родніна: Українська гордість Німеччини

 

Визначні українські вчені сучасності 1/1
5.ua


Наразі українка, виходець з Інституту молекулярної біології та генетики НАН України, очолює Інститут Макса Планка у Ґетінґені. Досягнення Родніної отримали високу оцінку. Так, за дослідження функцій рибосом науковець отримала премію Лейбніца розміром у €2,5 мільйони.

Гроші виділяють на розвиток дослідження і подальші ідеї. Розвивати кар’єру Родніна почала у Києві, але у 1990 році переїхала до Німеччини.

 

6. Олег Ангельський: Наступник Галілея 

 

Визначні українські вчені сучасності 1/1
wikipedia.org  

 

Професор, доктор фізико-математичних наук з Чернівців Олег Ангельський став першим українським науковцем, удостоєним Міжнародної премії Галілео Галілея за досягнення в галузі оптики, також фізика включили до EOS (Світового оптичного співтовариства).

Ангельський написав понад 300 статей для міжнародних журналів, а також виступив автором або співавтором шести опублікованих в США монографій.

Науковець проводить дослідження з голографії, статистичної та кореляційної оптики, оптичної діагностики шорстких поверхонь.

 

7. Олександр Рубанов: Снайпер не може схибити

 

Визначні українські вчені сучасності 1/1
lovelylife.in.ua  

 

Науковці спрямовують зусилля не лише на розвиток теорії. Розробка Рубанова у сфері військового IT має практичний характер, хоч і заснована на наполегливій науковій роботі.

Як зазначає Focus.ua, український математик і дослідник присвятив вісім років вивченню процесів людського мозку. Свої знання він втілив у шоломі для снайперів, який допомагає уникнути помилки і врятувати життя бійцю. Щоправда, базою ддя експериментів стала не Україна: інноваційний гаджет народився після ряду досліджень, проведених в Мічиганському університеті.

У шолом "вбудовано" алгоритм правильних дій, створений на основі аналізу активності мозку снайперів, які здійснили успішні постріли. Система інтегрується з мозком людини, яка його вдягає і порівнює процеси у мозку "господаря" з наявним алгоритмом. Згодом сигналізує або про правильність дій, або ж про те, що процес підготовки до пострілу треба почати заново.

Розробкою українця вже користуються арабські та чилійські військові. В українському Міністерстві оборони шоломом поки-що не цікавляться.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles