logo

Wednesday, 31 May 2017 16:54

САНКЦІЇ: ЗНЕСИЛЕННЯ МОСКВИ ТА ЗМІЦНЕННЯ УКРАЇНИ

Олег Пономар, Facebook, 31.05.2017 

 

Читачі часто питають, які санкції діють у світі проти московського агресора? Гаразд, розглянемо це питання. 

 

Проти московського режиму діють ВІСІМ пакетів санкцій США та ТРИ пакети санкцій ЄС. Євросоюз кожні півроку пролонговує чинні санкції, а США поступово додають нові (наприклад останній, восьмий пакет застосовано вже після обрання Трампа). Одразу треба зауважити, що це разюче відрізняється від ситуації з московською агресією проти Грузії у 2008 році — тоді про жодні санкції не було й мови. Отже. 

 

• Персональні санкції застосовано проти практично всієї політичної, військової та силової верхівки Московії. Такі ж санкції застосовано і до найближчого оточення Путіна ("кооператив Озеро"). 

 

• Санкції застосовано до всього, що є в Криму, і до всього, що з ним пов'язане — під забороною інвестиції, зв'язок, всі великі промислові й культурні об'єкти (заводи, порти, елеватори, санаторії, кіностудії, тощо). 

 

• Секторальні санкції застосовано до всіх ключових галузей (секторів) економіки Московії — космічної, оборонної, всього ВПК, нафтохімічної, фінансової, банківської, землеробської, металургічної, тощо. Всі найбільші компанії під санкціями — Газпром, Роснефть, Уралвагонзавод, Алмаз-Антей, всі великі банки, транспортні компанії, родовища, авіа-індустрія, тощо. 

 

• Під санкціями всі великі засоби масової інформації — і друковані, і телебачення, і в інтернеті 

 

• Під санкціями всі спецслужби та внутрішні органи — ФСБ, ГРУ, СК, тощо 

 

• Московію повністю відрізано від західного ринку фінансування та кредитування. Її корпоративний борг сягає $500 мільярдів і його треба повертати, інакше — дефолт. Щокварталу треба повертати від $10 до $20 мільярдів. 

 

Крім того, проти Московії застосовано персональні та галузеві санкції Україною — це тисячі осіб та сотні компанії ключових галузей економіки. 

 

Чи спрацьовують санкції? Ще б пак, інакше їх би не благали так слізно зняти. 

 

Сама Москва визнає, що Резервний Фонд практично порожній і цього року не поповниться (а на початку санкцій там було кількасот мільярдів доларів). Така сама ситуація з Пенсійним Фондом. Багато підприємств, компаній та банків — або вже банкрути (як Уралвагонзавод, що виробляв танки) або на межі банкрутства. 

 

Тому бравада про те, що санкції не спрацьовують, вже виглядає нікчемною та жалюгідною (навіть не смішною). Це чудово всі бачили на обличчі Путіна пд час брифінґу з Макроном. 

 

Я всі три роки писав, що Україна та Захід не можуть переходити до рішучіших дій та етапів, поки не подіють вже застосовані санкції. Ми бачимо, що вони нарешті подіяли, і Україна місяць тому розпочала новий етап, який ми назвали "Великий перелам". А тут ще й "випадково" безвіз та асоціація вчасно намалювалися ) 

 

Те саме відбувається і з нашою Армією. Ви бачили останні випробування нашої потужної зброї. Нас чекають ще більший прогрес в авіації і на флоті, нові види протитанкової зброї та зв'язку, ще багато чого цікавого. І все це — у тісній співпраці з партнерами в НАТО. 

 

Тож, як ми весь час і казали, ці процеси відбуваються паралельно — Московія знесилюється, а Україна та наша Армія міцнішають. 

 

Далі будуть нові етапи. На все свій час. Кожному — своє.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles