logo

Monday, 28 August 2017 10:23

ПРО ВЕРХОВНУ РАДУ УКРАЇНИ

Олег Пономар, Facebook, 28.08.2017 

 

Через тиждень починається осінній політичний сезон. Він буде дуже гарячим. Кремлівські популістські партії будуть однозначно робити все можливе для оголошення дочасних парламентських виборів. Ось моя думка. 

 

Я не прогнозую цієї осені дочасні вибори. Взагалі вважаю, що вони зашкодять Україні у теперішній ситуації. Бо склад парламенту може змінитися на користь кремлівських популістів і ми втратимо кілька років нашого евро-атлантичного руху вперед. Так само не підтримують дочасні вибори і наші західні партнери й союзники. 

 

Так, теперішня Верховна Рада забезпечує дуже повільний евро-атлантичний рух вперед. Але темпи цього руху мені дуже не подобаються. Парламент має ухвалити восени багато законів МВФ. Через чотири дні Україна стане асоційованим членом Евросоюзу і нам треба узгодити все наше законодавство з европейським, а це тисячі законів, які треба ухвалювати швидко. 

 

Зрозуміло, що кремлівські популістські партії (фракції, групи) за це голосувати не будуть. Вони діятимуть за принципом — чим гірше країні, тим швидше парламентські вибори. 

 

Евро-атлантичні парії чинної коаліції (в Москві їх називають "партіями війни" бо вони не йдуть на капітуляцію Путінові) повинні кардинально підвищити свою ефективність. Відвідування засідань, дисципліна голосувань повинні істотно зрости. Було багато прикладів, коли не проходили важливі закони (про спецконфіскацію, про медичну реформу, тощо) через брак відповідальності, волі та дисципліни в коаліційних фракціях. В багатьох депутатів взагалі немає усвідомлення непроминальної важливості історичного моменту. Народний Фронт голосує дисциплінованіше, та все ж. 

 

На цю Раду треба тиснути. З неї треба витискати максимум за майбутні два роки. Вона мусить ухвалити стільки законів про НАТО, ЕС, демонополізацію, приватизацію, спрощення бізнесу, тощо, щоби повернення до імперії стало неможливим. Щоб евро-атлантичний курс став непорушним і незворотнім. 

 

Як тиснути? З трьох боків: 

 

1 народ, громадянське суспільство; вимагаймо від своїх обранців відвідувати засідання та голосувати за реформи. 
2 західні партнери своїми каналами впливу. 
3 прокуратура; дякуємо генпрокуророві, що він на нашому боці. 

 

Хочу, аби мій прогноз на 2019 рік справдився: Верховна Рада ухвалила всі потрібні закони, почалися суттєві зрушення в економіці, запрацював ринок землі. Народ це відчув і кремлівські популісти знову програли вибори. 

 

Тоді і НАТО і Евросоюз і план Маршалла будуть реальними. Дуже реальними. Тож, до роботи!

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles