logo

Wednesday, 15 November 2017 12:17

ПРО ПОЛІТИКІВ З ЯЙЦЯМИ ТА ПОПУЛІСТІВ. ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА, ПРЕМ'ЄРА ТА СПІКЕРА

Олег Пономар, Facebook, 15.11.2017 

 

Відкритий ринок землі та прозора приватизація. Реформувати чи перечекати? 

 

Друзі, реформи не бувають популярними, якщо це справжні реформи. Завжди є політики, які постійно думають про свій наступний електоральний цикл та свій ніжний електоральний рейтинг, побоюючись втратити його внаслідок голосування за непопулярні серед народу реформи. 

 

І є державні діячі — Політики з великої букви, які думають про країну та її добробут, дивлячись на 10-30-50 років вперед. Вони не хворіють популізмом, в них є яйця (навіть у жінок). 

 

І саме такі Політики входять до Історії, а про популістів люди забувають вже через кілька років. Історичний приклад. 

 

Велика Британія. Марґарет Тетчер (1925–2013, на посаді прем'єра 1979–1990). Нерентабельні шахти. За складністю завдання, за резонансом у суспільстві — це не йде у жодне порівняння з тим, що Україні треба відкрити ринок землі (по суті, ухвалити в парламенті кілька законів). 

 

Отже. 1970-ті роки. Біля двохсот нерентабельних шахт. Надпотужна профспілка шахтарів, сотні тисяч шахтарів та члени їх сімей. Шахти треба закривати та/або приватизувати. До Тетчер це не вдалось нікому. Що робить Тетчер? Вона попередньо готує ґрунт: 

 

•зміцнює поліцію, дає їй більше прав у протистояннях на вулиці 
•законодавчо зменшує вплив профспілок, системно дискредитує їх лідерів у ЗМІ 
•заощаджує великий запас вугілля (на час майбутніх протестів), збільшує видобуток нафти 

 

У 1984 році Тетчер закрила перші 20 шахт. Почався загальний страйк. 

 

Тетчер не пішла на поступки, і порівняла протести зі Фолклендським конфліктом. "Нам довелось боротися проти ворога за межами країни, на Фолклендських островах. Ми завжди маємо пам'ятати про ворога всередині країни, з яким важче боротися і який є більшою небезпекою для свободи". Почала діяти поліція, згодом приєдналась армія. Через рік профспілки відступили. 

 

Приватизація продовжилась. У 1986 році залишилось працювати лише 50 шахт. 

 

Водночас уряд надавав кошти колишнім шахтарям на перекваліфікацію та створення власного бізнесу. 

 

Приватизація продовжилась і в 1990-ті роки, вже після відставки Тетчер. 

 

Шість років, мільярди фунтів та примус змогли перебудувати економіку Великої Британії і зробити її однією з найефективніших у світі. 

 

А пані Тетчер назавжди війшла до Історії як Політик, який не злякався взяти на себе відповідальність за непопулярні рішення. Як Потітик – стратег та глиба. Як Вінстон Черчілль, як Шарль де Ґоль, як Рональд Рейґан

 

Подумайте про це.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles