logo

Sunday, 27 August 2017 08:15

ПРО ПЛАН МАРШАЛЛА ДЛЯ УКРАЇНИ

Олег Пономар, Facebook, 27.08.2017 

 

"План Маршалла" — це другий етап проекту "Вітрина" (про обидва ці проекти я писав читачам одночасно ще в листопаді 2014). На першому етапі "Вітрини" (2014–2018) треба було виконати фундаментальні завдання, без яких неможливо переходити до втілення "плану Маршалла", а саме: 

 

1 зупинити московську аґресію, обтяти її. 

 

2 створити міцну армію, яка зможе ґарантувати захист інвестицій "плану Маршалла", армію, яка не дасть повернути Україну до зони впливу Московії. 

 

3 стати асоційованим членом Евросоюзу (набуває чинності 1 вересня 2017), перевести законодавство України на законодавство ЕС, аби захистити інвестиції в Україну, задіяти спільний ринок Україна–ЕС. 

 

4 провести базові структурні реформи, кардинально зменшити вплив олігархів на економіку, досягнути енергетичної незалежності від Московії, навести лад у банківській галузі. 

 

5 покращити загальний інвестиційний клімат, піднятися у рейтингах, демонополізувати економіку, боротися з корупцією, стабілізувати валюту, тощо. 

 

Без цього переходити до "плану Маршалла" було зарано й неможливо. Сьогодні можна сказати, що більш-менш, але ці завдання виконано (це можуть об'єктивно визнати лише ті, хто враховує всі фактори за минулі три роки, які умови були у 2014, який опір чинився ззовні та зсередини, врахувати все безпристрасно тамна холодну голову). 

 

Тепер про сам план. 

 

План буде презентовано в листопаді 2017, на саміті "Східного партнерства". 

 

План передбачатиме щорічні інвестиції по €5 мільярдів протягом п'яти-десяти років. 

 

План має кілька передумов. Верховна Рада має ухвалити багато реформаторських законів (за списком МВФ, створення антикорупційного суду, тощо); треба виробити практичний механізм, аби жодне евро не пішло мимо каси; для цього в ключових міністерствах та комітетах працюватимуть спеціальні розпорядники з ЕС, які координуватимуть та контролюватимуть виконання плану, його прозорість і ефективність. 

 

Дехто скаже — довго. Та історичні приклади Польщі, Сінґапуру, тощо, доводять, що швидко лише миші розмножуються. Якщо всі прикладемося до роботи — буде швидше. 

 

На світлині: покраїнний розріз плану держсекретаря США Джорджа Маршалла для Европи (зауважте, жодних інвестицій Іспанії — адже там після війни зберігся диктаторський режим Франко, щодо Фінляндії — то всі інвестиції заблокувала Москва, а хто ж іще так любить "допомагати" сусідам?)

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles