logo

Thursday, 05 October 2017 10:49

ПОНОМАР: НОВА РЕАЛЬНІСТЬ — НАСТАВ ЧАС ПОЧАТКУ РЕІНТЕГРАЦІЇ ДОНБАСУ

Олег Пономар, Facebook, 05.10.2017 

 

До Верховної Ради внесено два законопроекти, які безпосередньо стосуються відновлення території України — "Про реінтеграцію Донбасу" та "Про продовження особливого статусу Донбасу" ще на рік (цей статус було проголошено три роки тому, і його термін закінчується 18 жовтня). Буду багато суперечок і криків, але це вже зовсім не те, що було три роки тому. Тоді багато людей не розуміли, для чого це, як це працюватиме, тощо. 

 

Пам'ятаю реакцію на мою статтю про наш "хорватський" шлях — "Початок Шляху", написану наступного дня після укладення Мінська-2 (лютий 2015). Багато людей цього не розуміли. Там я написав, що хорвати підписали з орко-республікою 15 угод, були й миротворці, були й воєнні операції. Не києм, то палицею, Хорватія за допомогою Заходу, США, НАТО, відновила свою територію. 

 

Те саме зараз відбувається з Україною та її Донбасом. Мінськ-2 дав нам змогу з нуля збудувати своє військо. Мінськ-2 дав Заходу підставу застосувати санкції проти Московії (десять пакетів від США та чотири пакети від ЕС наразі), зробивши Москву зацікавленою у розв'язанні цього питання. 

 

Цей етап завершився — можна приступати до наступного. "Хорватський" закон дасть змогу активніше та гнучкіше використовувати всі механізми повернення української території (військові, адміністративні, економічні та дипломатичні). "Хорватський" закон передбачає активніше втручання НАТО і США (наприклад, зброя від США і Канади) на нашому боці. 

 

Проте Мінськ-2 ще не вичерпав свого потенціалу. Адже всі війни завершуються виборами, тощо. Там все це розписано. 

 

Продовження дії Закону про особливий статус Донбасу дозволить Заходу ще рік говорити Московії: Україна виконує свою частину Мінська-2, а ви — ні. Це дасть змогу Заходу продовжувати та посилювати санкції проти Московії. 

 

Ці два закони не панацея і не чарівна палочка. Але ці два закони фіксують нову реальність, нові можливості Україна є набагато сильнішою, ніж була три роки тому, Московія — набагато слабшою, а Захід — набагато рішучішим. Те, що Захід є рішучішим, не означає, що він раніше не був зацікавленим чи не знав, що робити. Ні. Захід дав нам ці три роки, аби ми мали нині зовсім іншу реальність. 

 

Тому все йде до закономірного результату — повернення нашої території. Коаліція наших західних воєнних союзників — з нами. План є. Закони потрібні і своєчасні. Життя триває.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles