logo

Friday, 09 June 2017 19:27

ПІД КОРОНОЮ КОРОЛЕВИ: ВЕЛИКА БРИТАНІЯ ТА КАНАДА

Олег Пономар, Facebook, 09.06.2017 

 

Парламентські вибори у Великій Британії 

 

Ви напевно добре пам'ятаєте, що саме я писав після референдуму щодо Брекзиту (на відміну від так званих "екпертів") — що вихід Великої Британії зі складу Європейського Союзу — це довга (не один рік) і доволі кострубата історія. Так ось, вчорашні вибори цей прогноз підтвердили. 

 

Тереза Мей та її партія консерваторів не зуміли зберегти більшість у Парламенті. Вони втратили приблизно 12 мандатів і тепер їм не вистачає шість-сім депутатів для абсолютної більшості у Палаті громад. А лейбористи, які агітували за дуже м'який та повільний Брекзит (тобто практично були проти нього), поповнились приблизно 29 депутатами. Тож тепер Брекзит ще більше ускладниться. 

 

Для України це нейтральна новина. 

 

Нова зовнішня політика Канади 

 

Канада теж вважається територією, підмандатною англійській королеві (формально нею керує генерал-губернатор, якого призначає англійський монарх). Так ось, на цьому тижні у парламенті країни виступила голова МЗС Канади пані Христя Фріланд. Вона розповіла про нові засади зовнішньої політики країни. 

 

Тепер Канада проводитиме незалежну (в хорошому сенсі слова, без суперництва) від США та сильнішу зовнішню політику. Канада прагне стати лідером Західного світу у захисті західних ціннощів і канадійських інтересів. Канаду вже не задовільняє роль просто країни з найкомфортнішим і найвищим рівнем життя у світі та найщасливішим населенням. Канада прагне стати ще й військовою супер-силою та одним із лідерів НАТО. 

 

Наступного дня після Фріланд у парламенті нову військову доктрину проголосив і міністр оборони країни. Вона передбачає збільшення військового бюджету на 70% до 2027 року (а це десятки мільярдів доларів), суттєве зростання чисельності збройних сил та закупівлю сотень нових сучасних видів зброї (88 бойових літаків, 15 кораблів, тощо). 

 

Для України це дуже добра новина. 

 

По-перше, Канада — це наш найщиріший західний союзник. По-друге, зброю, замість якої закуплять нову, але яка ще огого яка сучасна за українськими стандартами, можна віддати своїм союзникам. А як пам'ятаєте, у квітні Україна й Канада уклали угоду про військово-технічну співпрацю, яка передбачає взаємне постачання летальної зброї.

 

God, save the Queen.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles