logo

Tuesday, 03 April 2018 14:16

ОПЕРАЦІЯ «ТРОЯ» — МОСКОВСЬКИЙ ПЛАН ПОШИРЕННЯ ХАОСУ В УКРАЇНІ

Том Парфітт, The Times, 02.04.2018 

 

Шпигуни були на місці, керівники повстання вже були названі. Коли Олексій Муратов відправив свій план офіційному представнику Кремля в листопаді 2014 року, цілі були зрозумілими. Пізніше група гакерів зламала захищений документ «Операція «Троя». 

 

В документі йшлося про стратегію підготовки жителів Запорізької області на сході України для промосковського впливу, або, як йдеться в документі, «звільнення від нацистських загарбників і фашистських окупантів».

 

Ця операція була складовою масштабної стратегії Кремля щодо дестабілізації України. Про що вдалось узнати Тhe Times на основі інформації, яка спливла з пошти Владислава Суркова, впливового радника хазяїна Кремля, якого дехто називає Распутіним Путіна. 

 

Боб Сілі (Bob Seely), депутат від Консервативної партії, стверджує, що цей виток інформації «відтворив моментальну картину таємних кампаній – від гібридної війни й кібератак  до фейкових новин, підкупу і масових акцій на шляху розвалу сусідніх урядів». 

 

Пан Муратов – колишній депутат в Курській області, що межує з Україною, і колишній член правлячої партії «Єдина Росія», яка підтримує президента Путіна. Раніше, в 2014 році, він був призначений представником сепаратистської “Донецької Народної Республіки” в Росії. (Олексій Муратов навесні 2012 року вийшов з “Єдиної Росії” і склав із себе повноваження депутата Курчатовської міської думи в Курській області – заради того, аби працювати в системі МММ Сергія Мавроді. Голова “Верховної Ради” т.зв. ДНР Денис Пушилін затвердив Муратова “офіційним представником ДНР в Російській Федерації”, уповноваживши його “укладати і підписувати угоди про співпрацю, договори на отримання гуманітарної допомоги та інші документи в інтересах ДНР” – Ред.). 

 

Тепер, в рамках операції “Троя”, він пропонував витратити $181,000 на розширення промосковської експансії далі на захід. Документ, як стверджується, був відправлений Суркову Іналом Ардзінбою. (Inal Ardzinba, начальник департаменту управління президента Московії щодо соціально-економічної співпраці з державами СНД, перший заступник Суркова, кремлівський куратор взаємодії з Україною – Ред.). Це був план маніпуляції громадською думкою в Запоріжжі аж до повстання й відриву регіону з орбіти центрального уряду в Києві. “Повстанці”, йшлося в документі, мали використовувати «існуючу шпигунську мережу». Відповідні контакти були наведені з співчувальниками московській орбіті в місцевій поліції і Службі безпеки України (СБУ). “Троя” повинна була стати кульмінацією «силових дій» проти прокиївських груп. Таких як «Правий сектор» і «Самооборона». 

 

Чи розглядався в Москві план Муратова як серйозна пропозиція – зрозуміти неможливо.

 

Розподіл витрат і набір персоналу пропонували бюджет як для реальної пропозиції. Планувалось, що буде основна група з 15 вояків або співробітників Служби безпеки, щонайменше десять поліціянтів, 37 шпигунів і інформаторів та низка регіональних політиків. Лідером мав стати Володимир Новіков – “Алабай” (порода середньоазійського волкодава). (Згодом в Запоріжжі Новікову інкримінували злочин за ч.1 ст.258-3 КК України (участь у терористичній групі чи терористичній організації), за що передбачено до 15 років за гратами. Хоча він утік з України. До початку подій на Донбасі був підприємцем, дрібним кримінальником, членом Партії регіонів. Під час Революції Гідності – активіст місцевого “антимайдану”, навесні 2014 року переїжджає на Донбас, де створює “Трою”. Базу якої під Горлівкою знищили самі “деенерівці”. Під час штурму бази сам “Алабай” був у Москві, де, ймовірно, перебуває і зараз – Ред.

 

Витрати планувалось розподілити так: $40,000 на організацію акцій протесту, $10,000 на підтримку мережі агентів в СБУ і в Міністерстві внутрішніх справ і $49,000 на транспортні засоби. 

 

Документ, що розглядається, був частиною третього траншу електронних листів, який виклали українські uакери в листопаді минулого року (перші два були оприлюднені в 2016-у). Ці документи уважно вивчав Боб Сілі. Кремль назвав ці матеріали сфабрикованими. Хоча деякі люди, які відправляли листи на адресу Суркова, – після оприлюднення їх uакерами, – заявили, що вони справжні. 

 

У 2015 році представник МЗС Московії пожартував: що Ардзінба буде «надлюдиною», якщо він здатний до тих махінацій, що планував в Україні. Але якщо листи справжні, то вони демонструють маштабну спробу тиску на політику України на користь Кремля, сприяння автономізації регіонів зі значним російськомовним населенням як засіб руйнування центрального державного контролю. 

 

Такі методи використовувалися паралельно з прямим військовим втручанням Москви у конфлікт на сході України. Путін заперечує, що московські регулярні сили коли-небудь перетнули кордон, щоб брати участь в бойових діях, стверджуючи, що це – тільки добровольці-міліціонери, які за «покликом серця», пішли підтримувати сепаратистів. Однак в Україні неодноразово спостерігалися московські танки і піхота. І широко визнано, що вони зіграли ключову роль у вирішальних битвах проти урядових військ в 2014 році.

 

P.S. “Мова про 2014-й, – прокоментував цю статю Володимир Ар’єв. – Але і в наступні роки Московія не припиняла спроб підірвати Україну зсередини. У 2018-19 рр. гібридна війна лише посилиться на живильному грунті внутрішнього українського протистояння, яке роздувають біглі олігархи, газова принцеса та купка дрібніших гравців. Тому треба пильнувати весь час, аби не знищити Україну, ціною неймовірних зусиль відстояну у 2014-15 роках”.

Переклад українською — Володимир Ар'єв.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles