logo

Monday, 20 November 2017 19:41

ОЛЕГ ПОНОМАР: ПРО БІЛОРУСЬ І ЛУКАШЕНКА

Олег Пономар, Facebook, 20.11.2017 

 

У вересні Білорусь отримала від Московії $700 мільйонів. Отримала тому, що Лукашенко десь з-пів року перед тим робив дуже виразні реверанси в бік Европи (але Захід не дав йому й половини тих коштів). 

 

Так ось, кредит врешті отримано, і його треба трохи відпрацювати. А на кому? Звичайно ж, на Україні. 

 

Та якщо ви спитаєте Лукашенка, чи він любить Україну, він відповість — люблю її як рідну. І що цікаво, він не лукавить. Це лише бізнес, нічого особистого. 

 

Лукашенко не дурень і не сліпий. Він знає, що на Заході — вся міць та всі гроші світу, всі можливості і все майбутнє Білорусі. Років через 10–30. А наразі — як є. 

 

Лукашенко — реаліст і цинік, ідеали про свободу — не з його захоплень. Він не Гавел, і навіть не Валенса. Він знає, якщо нині, за такого рівня московської аґентури в Білорусі, він почне зближуватись зі Заходом, то його дуже скоро приберуть. 

 

Московія ще достатньо сильна, аби впоратись з Лукашенком і Білоруссю. А ось з Україною — вже зась. 

 

Але у п'ятницю в Брюсселі, на саміті Східного партнерства Евросоюзу, очільник МЗС Білорусі буде щебетати европейцям: "ви посилюйте санкції проти Московії, тисніть. А ми готові. Як тільки там з'явиться горбачов/єльцин, і їм буде не до нас, то ми швиденько Асоціацію підпишемо. І програму з МВФ почнемо. І до НАТО заяву про вступ напишемо. Ви ж знаєте, без Білорусі Европа - то не Европа..." 

 

Тому нам в Україні не треба сильно сварити Лукашенка. Не треба говорити про скасування дипломатичних стосунків, тощо. Лукашенко діє в коридорі політичних можливостей. Ми маємо йому пробачати, як мама дитині, яка розбила банку з повидлом. 

 

Ми цю багатовекторність вже пройшли, ще за Кучми. 

 

І ми вже на зовсім іншому щаблі розвитку, ми вже в себе вдома, в Европі. У таборі Цивілізації. Це дуже круто, що ми вже тут. А дехто, до речі, цього не цінує.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles