logo

Monday, 24 April 2017 07:34

ОЛЕГ ПОНОМАР: ПОНЕДІЛОК, 24.04.17

Олег Пономар, Facebook, 24.04.2017 

 

Доброго ранку, друзі. Понеділок, і ми починаємо новий тиждень. Вчора багато емоцій та драми розгорнулося довкола двох важливих подій, які багато в чому можуть стати визначальними, і для України і для Європи. 

 

Смерть спостерігача ОБСЄ на окупованій території може прискорити появу миротворців на Донбасі. Я вже писав про те, що до цього питання ми повинні були повернутися через півроку, які пішли на вибори у США. 

 

Вибори у Франції — ключовій країні і для Європи і для України (разом з Німеччиною). До другого туру вийшли Макрон (23,75%) та Ле Пен (21,53%). Це ідеальний варіант для всіх нас. Набагато гірше, якби до другого туру вийшли Макрон та Фійон, і зовсім кепсько — якби Ле Пен та Фійон. 

 

Такі маргінальні політики як Ле Пен мають своїх залізних прихильників, своє електоральне ядро. Але це й електоральна межа. Тобто резерву для другого туру Ле Пен не має, а Макрон — навпаки; бо людей, які завжди голосуватимуть проти Ле Пен, завжди більше ніж тих, хто завжди голосує за неї. 

 

Вибори у Франції довели, що заскоро Європу ховали плакальники, зануди та скептики. Вибори довели, що маятник обмежився Брекзитом. Вибори довели, що Європу не залякали ні теракти, ні штучно створена навала біженців зі Сирії. Вибори довели, що Європа протверезіла. Що вона повертається до здорового глузду. Європа каже "ні" Путіну та фашизму. Можемо оптимістично чекати на другий тур 7 травня. 

 

Сьогодні свій перший офіційний візит до Москви здійснить Верховний представник (міністр) ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Моґеріні. Лавров звітуватиме їй про події в Сирії, Україні, Ірані, Лівії й Афґаністані. 

 

Бажаю всім вдалого та спокійного тижня.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles