logo

Wednesday, 06 December 2017 11:14

ОЛЕГ ПОНОМАР: МИ ТОЧНО ПЕРЕМОЖЕМО. ПИТАННЯ В ТОМУ, З ЯКОЮ ШВИДКІСТЮ МИ БУДЕМО РУХАТИСЬ?

Олег Пономар, Факти ICTV, 05.12.2017 

 

Олег Пономар – найкращий блогер України 2017 року: він переміг у рейтингу Фактів ICTV Топ-100 блогерів.

 

ФЕНОМЕН ПОНОМАРЯ

 

Я переміг у Топ-100 завдяки кільком чинникам: збулися прогнози, манері писати позитивно, звичкою робити ранкові пости, які стали традиційними і невід’ємною частиною початку дня кожного читача; мої джерела, які рідко коли помилялися. Починаючи з 2014-го, я був одним з перших, хто стверджував зі 100% упевненістю, що в України все вийде. Таких людей було мало, хіба що згадаю Свирида Опанасовича. Зараз таких блогерів вже кілька десятків. Наприклад, Денис П'ятигорець, який робить таку саму підбірку новин. Влад Пономар.

 

Багато хто пішов моїм шляхом. Феномен в тому, що потрібно було вселяти надію у 2014 році, коли люди перебували у стані розгубленості, незнання і невпевненості. Я почав одним з перших, тому зараз у мене стільки підписників. 

 

Ще мої суботні: я дозволяю читачам відпочити від політики і трохи подумати про життя, про долю, про зраду. Загальнолюдські цінності, європейський погляд на життя, об’єктивні і чесні новини і прогнози, які збуваються – такий контент вийшов дуже вдалим.

 

ПОРОХОБОТ —ЦЕ ПОГАНО?

 

Це елементарна медіатехнологія нашого ворога, технологія дискредитації. Термін “порохоботи” був внесений в український медіапростір московським політичним оглядачем Ілларіоновим. Завдяки цій технології, яка створила негативну конотацію, українські виборці (які обрали президента в 2014-му, і зараз підтримують свій вибір) відчувають себе ніяково. Це і є негативна медіатехнологія. Такий метод гібридної війни визнали НАТО, ЕС, США. Зараз вони виділяють бюджети проти кремлівської кіберактівності у соцмережах. 

 

«СЕКТА ПОНОМАРЯ»

 

Те, що поширюють у Facebook проти мене, це та ж технологія. Вони охрестили людей, які хочуть отримувати об’єктивні новини на моїй сторінці, вірити в Україну, брати участь у будівництві країни і робити реформи, “сектою Пономаря”. Це елемент гібридної війни. Цьому терміну також додали негативний і глузливий відтінок. Виходить, що люди зі здоровим глуздом, об’єктивні, інтелігентні повинні соромитися признатися, що читають Пономаря. 

 

ЗРАДА І ПЕРЕМОГА

 

Нам не потрібна ні зрада, ні перемога, нам потрібен об’єктивний аналіз. Якщо ми бачимо, що реформи трохи буксують або Рада не дуже ефективно працює, ми повинні про це говорити. Це об’єктивний факт. Ми, як виборці, вимагаємо у Ради приймати більше законів. Якщо Україна, наприклад, взяла на себе зобов’язання створити антикорупційний суд, так ми просимо: “Створіть”. Адже це було нашою обіцянкою і Америці, і ЕС. Але також ми повинні говорити про позитивне – ось, отримали безвіз. Це відмінна робота, країна виконала 114 вимог Евросоюзу! 

 

УКРАЇНА І НАТО

 

Варшавський саміт НАТО 2016 визначив нам термін до 2020 року, до кінця якого українська армія повинна відповідати стандартам Альянсу. Це програма-мінімум. Завдання складне, але здійсненне. Але є складніші завдання, адже НАТО – це військово-політична організація. Альянс вимагає не тільки реформи армії, а й політичних: реформи в економіці, у боротьбі з корупцією. Це нам буде зробити складніше. 

 

Тому навіть, якщо наша армія до 2020 року буде готовою до вступу в НАТО, то наша вся країна навряд чи буде готовою, адже за решту кілька років такі реформи ми не встигнемо провести. Альянс нам говорить: двері відкриті. Це повинно нас стимулювати до реформ.

 

Нам потрібно створити антикорупційний суд, службу фінансових розслідувань замість податкової поліції, відкрити ринок землі і провести приватизацію.

 

Роботи багато, тому Україна не вступить у НАТО у 2020 чи 2021 році, але ми повинні ефективно працювати. У наступні 4 роки, після виборів 2019 року, у нас буде шанс отримати план щодо руху до членства. 

 

ПОЛІТИКА ГРОЙСМАНА НА ТВЕРДУ 4

 

Цю осінь назвали “осінню реформ”, адже Радою ухвалено чотири великі реформи (судова, освітня, медична і пенсійна). Хоча багато експертів говорили, що їх не ухвалять. Гройсман іде на тверду «4» за пя'тибальною системою. Він колишній спікер у Раді, тому вміє домовлятися з депутатами і працювати у трикутнику Рада-Президент-уряд. Крім того, ухвалено багато законів, які я називаю законами Макса Нефьодова з дерегуляції бізнесу

 

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА У 2019 РОЦІ

 

Я не проявлятиму свою симпатію або антипатію, скажу, як аналітик з боку. Не бачу фігури, яку за масштабом можна порівняти з нинішнім президентом, не бачу йому конкурентів у 2019 році. Можливо, через 4 роки з’явиться новий політик. Я не можу уявити умовного Вакарчука на переговорах з Меркель або Трампом. Потрібно бути дипломатичним лисом, знати всі прийоми, потрібен величезний досвід і масштаб історичної політичної особистості. Подивіться навіть на рейтинг Топ-100 блогерів, де перебуває знаходиться Вакарчук, – ось це його реальний рейтинг, а не те, що плюсують 15% проплачені соціологічні опитування. 

 

КАНДИДАТИ НА ВИБОРАХ У МОСКОВІЇ

 

Кандидатуру Собчак узгоджено з Кремлем. У неї завдання говорити для лібералів, яких у Московії відсотків п'ять. Всі кандидати, які братимуть участь у виборах у Московії, грають свої ролі, які розписані адміністрацією президента Московії. Тому, як там вирішать, того за допомогою медіа-технологій й оберуть. А вирішать вони тільки з огляду на фактор США. США єдині, хто може натиснути на Путіна. США ухвалили дуже сильний закон (так званий Дев'ятий пакет), який підписав Трамп у серпні. А в лютому 2018 повинен вийти звіт Мінфіну США про стан всіх близьких людей до Путіна. Саме це буде елементом тиску на нього. Це найсильніший меседж Путінові, щоб він або не йшов на вибори, або з часом провів операцію «наступник». 

 

Будь-який тиск Америки на Московію добре впливає на Україну, адже це робиться з метою зробити Московію менш агресивною, більш договороспроможною і такою, що дотримується міжнародних норм поведінки. Якщо Московія йтиме назустріч США, то вона робитиме деякі поступки, такі як відхід з Донбасу. А з часом можна буде говорити і про Крим — як почати процес поступового його повернення. Це мета США. Україна виграє у будь-якому випадку, єдине питання: з якою швидкістю все це відбуватиметься?

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles