logo

Thursday, 11 May 2017 11:12

ОЛЕГ ПОНОМАР: ЧЕТВЕР, 11.05.17

Олег Пономар, Facebook, 11.05.2017 

 

Доброго дня, друзі. Четвер. Багато новин, все дуже динамічно. 

 

Голова МЗС України Клімкін та посол України до США Чалий зустрілися з президентом США Трампом і віце-президентом Пенсом. Керівники США ще раз підтвердили їхню повну незмінну підтримку територіальній цілісності та суверенітету України над всією територією (включно з Кримом і Донбасом). 

 

Кілька годин до цього з держсекретарем США Тіллерсоном та президентом Трампом зустрічався голова МЗС Росії Лавров. Трамп підняв в розмові питання України (якого Лавров всіляко уникав) і наголосив на відповідальності Росії за повне виконання мінських угод. Доти — жодного скасування санкцій проти Росії. Примітно, що перед тим, якраз перед візитом Лаврова до Білого Дому і після візиту Тіллерсона до Кремля, дивним чином обірвалися канали зв'язку російського фінансового ринку з міжнародною системою міжбанківських розрахунків SWIFT. Ну що ж, буває ) 

 

Небачена жара розгоряється в Сенаті США. Лідер республіканців Мітч Макконнелл виступає категорично проти будь-яких розслідувань втручання Росії у справи США, лідер демократів Чак Шумер виступає за обов'язкове їх проведення та призначення спеціального прокурора. На вівторок на закрите засідання сенатського комітету з розвідки викликано щойнозвільненого Трампом директора ФБР Джеймса Комі. 

 

Вчора на засіданні ради Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) абсолютна більшість акціонерів підтримала продовження обмежень щодо проектів у Росії. 

 

Апеляційний суд Амстердама ухвалив, що рішення Арбітражного суду Москви 2006 року, яким компанію ЮКОС оголошено банкрутом, нечинне у правовій системі Нідерландів. 

 

Уряд Литви прийняв рішення збудувати паркан на кордоні з Росією довжиною 45 кілометрів. 

 

США розглядають можливість на час проведення літніх навчань розташувати в країнах Балтії ракети Patriot. 

 

Амбітну оборонну програму починають Грузія та США. Цього року у Вазіані буде відкрито центр бойової підготовки, який спільно будують обидві країни. 

 

Президент Молдови Додон після побаченого в Москві різко почав говорити про потребу повернути країні райони на лівому березі Дністра. 

 

Ось такі новини. Смачної кави та чудового дня.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles