logo

Saturday, 20 April 2019 09:23

НІМЕЦЬКОМУ DEUTSCHE BANK ЗАГРОЖУЄ КАРА ЗА ВІДМИВАННЯ $20,000,000,000 З МОСКОВІЇ

Luke Harding, The Guardian, 19.04.2019

 

Згідно з конфіденційним внутрішнім звітом, до якого отримали доступ журналісти The Guardian, проблемному німецькому Deutsche Bank загрожують штрафи, судові позови та ймовірне кримінальне провадження проти «вищого керівництва» банку через його роль у схемі з відмивання $20,000,000,000 з Московії. 

 

Банк визнає, що є велика ймовірність того, що регулятори у США та Великій Британії можуть вжити «суттєвих дисциплінарних заходів» проти нього. Deutsche Bank також визнав те, що цей скандал зашкодив його «світовому бренду» і спричинив «відтік клієнтів», втрату інвесторами довіри до установи та зниження її ринкової ціни. 

 

Deutsche Bank було втягнуто до великого скандалу з відмивання грошей, який назвали Глобальною Пральнею (Global Laundromat). Московські кримінальні елементи зі зв’язками у Кремлі, у старому КГБ і його головному наступнику — ФСБ, з 2010 до 2014 року використали злочинну схему для переказу грошей до західної фінансової системи. Детективи вважають, що загалом йдеться про майже $80,000,000,000. 

 

Підставні компанії, головно розташовані у Великій Британіїі, «позичали» гроші одна одній. Згодом ці компанії оголошували дефолт через великі фіктивні борги. А потім корумповані судді у Молдові підтвердили ці борги — мільярди доларів будло переказано до Молдови та до країн Балтії через один латвійський банк. 

 

Deutsche Bank використали для відмивання цих грошей через його кореспондентську банкову мережу, яка дозволяє легко перекидати злочинні московські платежі до США, Евросоюзу та Азії. 

 

Згідно зі звітом, Deutsche Bank взагалі не переймався цією аферою поки The Guardian та Проект з моніторингу організованої злочинності та корупції (Organised Crime and Corruption Reporting Project, OCCRP) не повідомили про неї у березні 2017 року. А вперше дізналися про цю аферу тоді, коли британська The Guardian та німецька Süddeutsche Zeitung надіслали листа з проханням прокоментувати ситуацію.

 

«Лише з цими отриманими даними Deutsche Bank нарешті може розпочати глобальне розслідування», - зазначалося у коментарі банку. 

 

Попавши в таку незручну ситацію, німецький банк попросив своїх двох слідчих з питань фінансових злочинів, а саме Філіпа Воллота (Philippe Vollot) та Гінріха Волкера (Hinrich Völcker), вияснити, що ж пішло не так. Рівно рік тому їхній кількасторінковий звіт-презентацію, класифікований як суворо конфіденційний, розглянув аудиторський комітет наглядової ради банку.

Laundro1

 

Слідчі ідентифікували велику кількість «ризикованих фірм», зокрема 1,244 у США, 329 у Великій Британії та 950 у Німеччині. Згідно зі звітом, ці фірми є відповідальними за майже 700,000 транзакцій, через які пройшло щонайменше £62,000, 000 у Великій Британії, $47,000,000 у США та €55,000,000 у Німеччині. 

 

Laundro3

 

В рамках цього розслідування, Deutsche Bank надіслав 149 «звітів про підозрілу діяльність» до Національної Кримінальної Аґенції (National Crime Agency) в Лондоні. Ідентичні звіти про ймовірні «брудні» транзакції надіслали до відповідних установ у США та інших країн, там йшлося про 30 приватних та корпоративних клієнтів Deutsche Bank. Деяких з них могли використовувати, навіть не ставлячи їх до відома. 

 

Laundro2 

Ця справа є черговим ударом по вже і так поганій репутації Deutsche Bank. Відбувається вона на фоні поліцейських рейдів на його головний офіс у Франкфурті через "Панамські Папери", падіння вартості акцій та розмови про ймовірне злиття з німецьким Commerzbank. Минулого листопада поліція провела обшук після того, як німецькі прокурори звинуватили двох працівників банку в тому, що вони допомагали клієнтам відмивати гроші через офшорні фірми. 

 

Deutsche Bank вже перебуває під слідством у Вашинґтоні через фінансові справи з Дональдом Трампом. 15 квітня демократи з Комітетів Палати Представників з питань розвідки та фінансів видали повістку, в якій вимагали від банку надати документи про кошти, які той позичив президентові. 

 

Протягом останніх двадцяти років Трамп узяв у кредит від DeutscheBank більше як $2,000,000,000. Ще у 2008 році він не погасив кредит у $45,000,000 і … подав на цей банк до суду. А згодом відділ Deutsche Bankу Нью-Йорку … позичив Трампові ще $300,000,000. Такий крок дуже збентежив інсайдерів, і для нього ще мусять знайти повне пояснення.

 

За останні роки банк мав болісні справи з багатьма міжнародними регуляторами. Від 2011 до 2018 року він вже заплатив $14,500,000,000 штрафів через московські гроші. 

 

У 2017 році Управління з фінансового регулювання і нагляду (Financial Conduct Authority) Великої Британії наклало найбільший штраф у £163,000,000 після того, як Deutsche Bank втілив схему «дзеркальної угоди» обсягом $10,000,000,000 зі своєю філією у Москві. Департамент фінансів штату Нью-Йорк (New York Department of Financial Services, DFS) наклав на банк штраф у $425,000,000 через ту ж справу, в якій рублі конвертували у долари через фейкові угоди на користь віп-клієнтів з Московії. 

 

Deutsche Bank провів своє внутрішнє розслідування цих «дзеркальних угод» — під назвою «Project Square». Згідно зі звітом про «Глобальну Пральню» немає «систематичного зв’язку» між двома московськими схемами з відмивання грошей. Однак, він вказує на те, що вони частково перетиналися. Дві неназвані фірми фіґурують у цих двох справах, а 46 фірм зі схеми «дзеркальних угод» безпосередньо взаємодіяли з 233 фірмами «Глобальної Пральні». 

 

Опублікований звіт доводить, що Deutsche Bank намагався приховати це. У звіті йдеться про те, що банк перестав вести справи з двома банками, які були в центрі схеми «Глобальна Пральня» – з молдовським Moldindconbank та латвійським Trasta Komercbanka. Регулятори в Латвії припинили роботу Trasta у 2016 році через низку порушень щодо відмивання грошей. 

 

Deutsche Bank стверджує, що він «зменшив свою присутність» у пострадянському регіоні. Що він більше не має відносин з будь-якими банками у Молдові, Латвії, Естонії та Кіпрі. Усі ці місця є улюбленими локаціями для брудних грошей Московії. Ще банк каже, що він зменшив свою ділову активність на Московії та в Україні.

 

Банк перебуває під слідством через свою участь у найбільшому европейському скандалі з відмивання грошей, до якого було залучено і данський Danske Bank. Danske Bank відмив €200,000,000,000 брудних московських грошей через свою філію в Естонії. А німецький Deutsche Bank надав для цього свої кореспондентські послуги через свою філію у США. 

 

Deutsche Bank повідомив нам, що він не може прокоментувати «чинне та майбутнє розслідування» чи «будь-які справи, які стосуються наших регуляторів».

 

Банк сказав: «Ми значно збільшили штат наших працівників для боротьбі проти фінансових злочинів і більше ніж потроїли наш штат від 2015 року. Починаючи з 2016 року ми інвестували €700,000,000 у вдосконалення наших ключових контрольних функцій». 

 

переклад українською — Петро Козак

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles