logo

Wednesday, 18 July 2018 21:31

КОРЕСПОНДЕНТ “FOXNEWS” ПРОСТО ЖАРИТЬ ПУТІНА, НА ВІДМІНУ ВІД ТРАМПА

Aaron Blake, The Washington Post, 16.07.2018 

 

Президент Трамп відмовляється тиснути на Владіміра Путіна в питаннях, в яких би він мав це робити на думку практично кожного посадовця американського уряду. На щастя, є Кріс Воллас (Chris Wallace) з телеканалу Fox News.

 

Ведучий улюбленого кабельного телеканалу Трампа вправно протистояв московському президентові — незважаючи на посередництво перекладачів — в інтерв'ю, що вийшло в ефір в понеділок ввечері. Він тиснув на Путіна в питаннях, яких уникнув Трамп, включно з прес-брифінгом в понеділок з Путіном у Гельсінкі. Час від часу інтерв'ю просто закипало, зокрема коли Воллас розчаровувався фірмовою путінською обструкцією, і коли Путін просто гнівався, що якийсь журналіст сміє йому перечити. 

 

Можливо, найцікавіший обмін закидами стався наприкінці, коли Воллас звинуватив Путіна в тому, чому багато його критиків врешті виявляються або мертвими або на межі смерті. Свіжий яскравий приклад це Сєрґєй Скріпаль у Британії. В цій атаці адміністрація Трампа офіційно звинувачує Московію, але сам Трамп, схоже, розглядає її як заваду для дружби

 

Путін, досить примітно, порівняв ці підозрілі вбивства з убивствами американців, такими як президента Джона Кеннеді та преподобного Мартіна Лютера Кінґа у 1960-х роках. У цьому він звинуватив "побічні ефекти" у процесі "дорослішання" його країни:

 

ПУТІН (ЧЕРЕЗ ПЕРЕКЛАДАЧА): Насамперед, у всіх нас є багато політичних конкурентів. Я впевнений, що президент Трамп має багато політичних конкурентів.

 

ВОЛЛАС: Але ж вони врешті решт не опиняються мертвими.

 

ПУТІН: Ну, не завжди - чи не було вбито президентів у США Сполучених Штатах? Ви про це забули — Кеннеді загинув у Московії чи в США? Або пан Кінґ? Що — що стається зі зіткненнями між поліцією та, гаразд, громадянським суспільством, а також деякими етнічними групами? Це ж відбувається на землі США. Всі ми маємо власний набір внутрішніх проблем.

Але повернімося до того, що сталося на Московії. У нас є злочинність, на жаль є деякі злочини. Певною мірою, державність Московії дозріває. І є деякі побічні ефекти. І ми караємо людей, відповідальних за ці злочини. Але якщо ви згадали справу Скріпаля, ми хотіли б отримати принаймні якийсь документ, доказ про це. Але ніхто нам нічого не дає. Це те ж саме, що і звинувачення у втручанні у виборчий процес в Америці. Нещодавно ми почули, що ще двоє людей постраждали від того ж нервового агента, який називають «Новичок». Я ніколи навіть не чув прізвища цих осіб. Хто вони? І що..

 

ВОЛЛАС: вони ніби підняли пляшку, яку використали для нападу на Скріпаля.

 

[Навіть ведучі Fox News є просто нажаханими після саміту Трампа з Путіним]

 

В іншому напруженому моменті на початку інтерв'ю Воллас дістав копію звинувачення спецпрокурора Роберта Мюллера проти 12 російських офіцерів військової розвідки від п'ятниці. Він коротко охарактеризував його, і Путін почав самовдоволено посміхатися, що зауважив Воллас. Тоді Воллас запропонував документи Путіну, і тут Путін на мить завмер. Замість того, аби просто взяти документи, він сказав Волласу покласти їх на невеликий столик поруч. 

 

Після цього почалась гаряча суперечка. Воллас втримувати Путіна в темі, але Путін продовжував наполягати, що його не чують. Ось низка відповідей Путіна:

 

"Я перейду до цього. Просто трохи терпіння. Тоді ви отримаєте повну відповідь на своє запитання ".

 

"Це абсолютно смішно."

 

"Якщо у вас буде терпіння, ви почуєте всю відповідь".

 

"Якщо вам не подобається моя відповідь, то так і скажіть мені, і я просто промовчу. А якщо ви хочете, щоб американці послухали мою думку, чи могли б ви трохи почекати? "

 

"Ну, дайте мені закінчити. Дайте мені закінчити. Ну, ви пробуєте йти далі, але я хочу закінчити".

 

Воллас також натиснув на Путіна стосовно того, що той має компромат на Трампа, на що Путін, на відміну від прес-конференції раніше в понеділок, рішуче заперечив. Також Воллас нагадав про відео, випущене московським урядом, де досить чітко показано  ядерну атаку на Флориду. Дехто навіть стверджував, що ракету скеровано прямо по резиденції Трампа в Мар-а-Лаґо. 

 

Путін спробував прикинутися, що це не було провокацією — і сміхотворно довести, що це навіть не Флорида:

 

ПУТІН: Що стосується відеоматеріалів, то в них не вказано, що ракета збирається влучити до Сполучених Штатів. Ви повинні уважніше подивитись. По-друге…

 

ВОЛЛАС: це ж Флорида…

 

ПУТІН: Це не було підписано "Флорида". Там не було заголовка, що це "Флорида". Вони могли, придивіться уважніше до цього. Там ніколи не було заголовка "Флорида".

 

ВОЛЛАС: Ні, але ви можете побачити це на карті.

 

ПУТІН: Ракета летіла над східним узбережжям — ні, ні, ні, його не було видно на карті. Просто придивіться і не намагайся лякати ваше населення уявною загрозою. І тепер — я впевнений, що я можу подарувати вам цей матеріал.

 

Ось зображення з відео, люб'язно надане CNN, яке досить чітко показує шматок Флориди, разом з Тампа-Бей у західній частині узбережжя та озеро Окічобі в нижньому правому куті:

 

florida

 

Такою була ця гаряча розмова, але яку всі очікували від Трампа. Це були питання, які московські журналісти ніколи не спитають. І це було помітним контрастом до того, що було раніше того самого дня, коли американський президент розцінив подібні речі просто дріб'язком — просто прикрою завадою, аби зробити Московію нашим другом.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles