logo

Monday, 19 February 2018 10:26

КОЛЕСО ІСТОРІЇ РОЗЧАВИТЬ ПУТІНСЬКУ МОСКОВІЮ

Олег Пономар, Facebook, 19.02.2018 

 

Я часто вживаю термін "Колесо Історії". Про що йде мова у нашому конкретному випадку? 

 

Мова про те, що існують об'єктивні, універсальні закони розвитку людства, прогресу, діалектики. Один з яких — всі імперії чи недоімперії рано чи пізно розвалюються. 

 

В нашому випадку це означає, що прийшов історичний час Грузії, Молдові й Україні (а згодом і Білорусі та Вірменії) вийти зі сфери впливу Московії. 

 

Це геополітичний вектор і цей тренд надовго. Так розвивається Світ. Не може недоімперія, яка не є іноваційною, яка нічого не може запропонувати Світові крім своїх залишків нафти та газу, яка виводить всі свої кошти на Захід, бути магнітом для сусідів. Більше не може. 

 

Раніше їй це вдавалось завдяки терору та військовій силі, а зараз цей фактор зведено нанівець. Війська вже не просто залізні (як у минулому столітті), вони тепер технологічні та мобільні. Остання поразка Московії на сирійській землі є наочним цьому прикладом. 

 

Та Московія не хоче відпускати Україну на Захід, до НАТО та ЕС. І це зрозуміло — адже без України Московія вже не є імперією. Бо після України захочуть піти Ічкерія і Татарстан, а потім взагалі почнеться ланцюгова реакція розпаду залишків недоімперії. 

 

Тобто Московія, тримаючись за Україну, пре проти Колеса Історії. Саме цим пояснюється те, що тактичні, локальні, уявні псевдоперемоги Московії стратегічно завершуються поразками. 

 

Московія захопила Крим та частину Донбасу — але цим набула кілька поколінь ворогів в Україні, розбудила українську самосвідомість, волю до незалежності, спонукала Україну створити найсильніше і найбільше (після самої Московії та Туреччини) військо в Европі, та ще й отримала чотирнадцять пакетів санкцій від США, тощо. 

 

Московія захопила разом зі сирійським режимом місто Пальміра — але цим лише згуртувала та налаштувала проти себе ще більше сил і в Сирії і в Світі. 

 

Московія втрутилась до виборів у США і вивела бажаного кандидата на посаду президента — але отримала прозріння Америки. Трамп попав на таку гарячу сковорідку, що США ухвалюють антимосковські рішення частіше та ефективніше ніж за часів Обами. 

 

Можна навести й інші приклади. Але їх суть у тому, що закони розвитку не обманеш. Московія намагається стримувати Колесо Історії руками, і тому самé Колесо змушено котитись ще швидше. Це просто фізика. Імперію буде розчавлено.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles