logo

Tuesday, 09 August 2016 16:31

ІЗРАЇЛЬ: ПОРОЖНІЙ КНЕССЕТ, КУДИ ЗНИКЛИ ДЕПУТАТИ?

Алекс Бен-Арі, Радіо Лемберг Ізраїль, 09.08.2016   

 

Сьогодні ізраїльський парламент (Кнессет) пішов на довгоочікувані тримісячні канікули. А служба новин Другого ізраїльського телеканалу підготувала репортаж “Порожній Кнессет, куди зникли депутати?”, в якому розповідається про недобросовісність роботи парламенту і задається питання: “а чи потрібні йому такі тривалі канікули?”  

 

В репортажі показані кадри щоденних засідань Кнессету, на яких практично завжди зал засідань парламенту напівпорожній. А оскільки для ухвалення неконституційних законів в Ізраїлі для голосування потрібна більшість лише від присутніх у залі депутатів, то інколи можна побачити абсолютно абсурдні ситуації. Одна з них трапилась цієї сесії: за мінімальної чисельності депутатів віце-спікер парламенту пан Ахмад Тібі (Об’єднаний Арабський Список), помітивши ситуативну більшість арабських депутатів, жартома оголосив: “а тепер ми переходимо до голосування стосовно важливої теми – визнання Палестинської Держави”.  

 

Колишній журналіст, а нині депутат Мікі Розенталь (Сіоністський Блок) сказав: “депутати спілкуються з журналістами та політичними актівистами, вони пишуть пости у Фейсбуку, а статус цієї установи (Кнессету), який є якорем демократії - губиться”.  

 

Також в Ізраїлі існує норма “взаємокомпенсації” між депутатами. Цю “джентльменську угоду” складають двоє депутатів – з опозиції і з коаліції. І у випадку наперед обумовленої відсутності одного з них (як правило з вагомої причини), інший депутат не бере участі у голосуваннях. На початках це правило було задумане для дійсно переконливих причин, таких як перебування депутата за кордоном або хвороба, і застосовувалось вкрай рідко. Але згодом депутати стали ним зловживати, і воно стало майже нормою.  

 

Під кінець репортажу показано, що навіть на засіданнях парламентських комітетів (де обговорюються законопроекти і до них вносяться поправки), часто в коаліції немає більшості. Так, депутат Кнессету пані Нуріт Корен (урядова партія Лікуд) першим своїм завданням називає … перевзування. Вона, як член чотирьох комітетів і голова чотирьох лоббістських груп, пробігає (за її словами) щодня 15 тисяч кроків, аби встигнути побувати на всіх комітетах і забезпечити там більшість урядовій коаліції. Також пані Корен скаржиться на те, що одного разу партії змусила її прийти й проголосувати за законопроект, про суть якого вона взагалі не знала, бо один з депутатів коаліції спізнився на голосування. “ Це дуже неприємно, алу в мене немає вибору. Інколи ми просто пальці (для голосування), і в нас немає вибору”, констатує депутат.  

 

Якщо додати зимові та літні канікули, то ізраїльський парламент не працював СІМ З ПОЛОВИНОЮ МІСЯЦІВ, що є надто високим показником як для західного світу. Проте, депутати категорично відмовляються скорочувати собі тримісячний відпуск. За їх словами, саме в цей період вони працюють найважче, зустрічаючись з виборцями і проводячи агітацію до наступної виборчої кампанії...

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles