logo

Sunday, 10 March 2019 05:32

ГАНЬБА ЕВРОПИ — ПРОВІДНІ БАНКИ КОНТИНЕНТУ СПІЙМАНО НА ВІДМИВАННІ СОТЕНЬ МІЛЬЯРДІВ ДОЛАРІВ ДЛЯ МОСКОВІЇ

Niklas Magnusson, Boris Groendahl, Ruben Munsterman, Bloomberg, 06.03.2019

 

Звинувачення у відмиванні брудних московських грошей торкнулися кількох европейських банків. Доступ до інформації про їхню можливу участь у скандалі медіа агенції отримали від Проекту боротьби з організованою злочинністю та корупцією (OCCRP). Наразі розслідування справи проводиться в Естонії, Латвії, Литві, США, Великій Британії та у скандинавських державах. Пропонуємо вашій увазі список головних банків, які було залучено до скандалу. Міжнародний Валютний Фонд визначив, що частка відмитих грошей складає від 2% до 5% світового ВВП, тобто $2,000,000,000,000 (два трильйони) доларів. 

 

DANSKE BANK 

 

Найбільший банк Данії у вересні визнав, що більша частина $230, 000, 000, 000, які проходили до Европи через його скромну естонську філію, була сумнівного походження. 

 

Діяльність Danske Bank розслідує Міністерство юстиції США і Комісія з цінних паперів і бірж США, а також правоохоронні органи Данії, Естонії, Великої Британії та Франції. 

 

SWEDBANK AB 

 

Шведський телеканал SVT повідомив про підозрілі транзакції обсягом $6,000,000,000 між Danske Bank та Swedbank у 2007-2015 роках, що повязує шведський банк зі скандалом з відмиванням $230 мільярдів. 

 

Діяльність Swedbank розслідують органи з контролю фінансів Швеції й Естонії, а окрім них ще й шведський орган боротьби з економічною злочинністю (Ekobrottsmyndigheten) за порушення правил стосовно інсайдерської інформації. 

 

NORDEA BANK ABP 

 

Найбільший банк у скандинавському регіоні отримав майже €700,000,000 брудних грошей, а також коштів, які переходили від вже збанкрутілого Ukio Bankas до підставних компаній у такі країни як Британські Вірґінські острови й Панама. Про це повідомила фінська телерадіомовна компанія YLE.

 

Інвестор Білл Броудер подав свої скарги скандинавським органам влади у жовтні, стверджуючи, що $405,000,000 сумнівних коштів перетекли через цей банк. Швеція вирішила не розпочинати розслідування, проте своє слово ще має сказати Фінляндія.

 

ING GROEP NV

 

Нідерландському банку було відомо про ймовірну участь клієнта його московської філії у відмиванні грошей. Про це повідомила газета Trouw разом зі свіжими звинуваченнями, які з'явилися через декілька місяців після того, як банк виплатив $875,000,000 штрафу, пов’язаного зі злочинною діяльністю. Посилаючись на OCCRP, газета повідомляє, що сотні мільйонів евро пройшли через філію банку в Москві, як частина шахрайської схеми групи «Troika Dialog» з відмивання грошей. В центрі уваги є компанія Cypriot Popat Holdings, яка за даними тої ж Trouw мала свій зареєстрований рахунок у філії ING з 2006 до 2013 року.

 

Фінансова кримінальна поліція Нідерландів відмовилася прокоментувати, чи вона розпочала розслідування цієї справи.

 

CREDIT AGRICOLE SA

 

За інформацією видання Tages-Anzeiger (учасник проекту OCCRP), між 2005 і 2012 роком так звана «Пральня Тройки» здійснила більше 500 грошових переказів обсягом $150,000,000 на рахунки Credit Agrociole у Женеві. Газета також стверджує, що рахунки ці було зареєстровано на п’ять компаній з поштових скриньками замість адреси, і з одними й тими ж керівниками.

 

Уникаючи згадки про деталі у звіті, банк Credit Agricole заявив, що його підрозділ Indosuez Wealth Management поважає правила, що стосуються боротьби з відмиванням грошей.

 

DEUTSCHE BANK AG

 

За інформацією німецького щоденного видання Süddeutsche Zeitung, журналісти якого входять до команди OCCRP, більше як $889,000,000 було перераховано з рахунків Deutsche Bank на рахунки так званої «Пральні Тройки» у період між 2003 та 2017 роком.

 

Цей звіт доповнює перевірку ролі Deutsche Bank у якості банка-кореспондента у скандалі з Danske Bank, а також розслідування німецьких прокурорів його участі у шахрайській схемі з уникнення сплати податків, яку розкрили в 2016 році завдяки Панамським паперам.

 

KBC GROUP NV

 

Бельгійський журнал Knack повідомляє, що литовський Ukio Bankas перерахував €10,000,000,000 між 2006 і 2009 роками через так звані кореспондентські рахунки в ING Belgium, KBC І BNP Paribas Fortis. Бельгійський банк KBC заявив, що він припинив свою співпрацю з Ukio у липні 2010 року.

 

Банк заявив, що домовленості про конфіденційність не дозволяють йому ділитися деталями про його окремих клієнтів, і що, будучи банком-кореспондентом, банк не має знати клієнтів своїх банків-респондентів і може покладатися на знання про діяльність цих клієнтів та на контрзаходи у банку-партнері при проведенні моніторингу на основі оцінки ризику.

 

RAIFFEISEN BANK INTERNATIONAL AG

 

Австрійський банк, один із найбільших іноземних банків у Московії, є головною ціллю звинувачень власне самого «Hermitage Fund», в яких повідомляється про $634,000,000 ймовірно переказаних йому литовським Ukio Bankas та естонською філією Danske Bank. «Hermitage Fund» стверджує, що банк проігнорував ознаки злочину, через які мали б розпочатися заходи із запобігання відмивання грошей.

 

Raiffeisen розпочав внутрішнє розслідування. В той же час банк заявляє, що «Hermitage Fund» подавав такі ж звинувачення і раніше, і що австрійська влада їх відкинула.

 

ABN AMRO GROUP NV

 

За інформацією газети Trouw та журналу De Groene Amsterdammer «Пральня Тройки» переправила понад €190,000,000 через філію цього нідерландського банку, яка згодом стала частиною Royal Bank of Scotland. Усі активи, дані й клієнти філії перейшли під відповідальність Royal Bank of Scotland у лютому 2008 року, заявив ABN Amro. В інтерв’ю телеканалу Bloomberg очільник Королівського банку Говард Девіс сказав, що RBS уже розглядає заяви про відмивання грошей d ABN Amro, який став його частиною під час фінансової кризи.

 

COOPERATIEVE RABOBANK U.A.

 

Газета Trouw і журнал De Groene Amsterdammer повідомляють, що майже €43,000,000 перераховано нідерландській корабельній компанії Heesen, яка мала рахунок у Rabobank, за дві яхти для московського сенатора Валентіна Заваднікова. Обидві медіа-агенції стверджують, що гроші надійшли за схемою «Пральні Тройки».

 

Фінансова кримінальна поліція Нідерландів відмовилася прокоментувати, чи вона розпочала розслідування справи.

 

TURKIYE GARANTI BANKASI A.S.

 

Нідерландські медіа повідомляють, що місцева філія цього турецького банку отримала €200,000,000, які надійшли від двох литовських банків, які є в центрі скандалу з «Пральнею Тройки».

 

Однак ще не зрозуміло, чи розпочалося розслідування цієї справи.

 

*

переклад українською — Петро Козак

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles