logo

Wednesday, 04 October 2017 19:30

56 НАЙКРАЩИХ ВІРТУОЗНИХ ДЕТЕКТИВІВ

Валерій Верховський, Radio Lemberg, 04.10.2017

Джерело (оновлене 2018)

 

Той, хто чинить зло, завжди намагається приховати правду. Той, хто зі злом бореться, має вміти відрізняти правду від брехні, а добро від зла, випадковість від злого умислу. Така основа всіх детективів, кількість напрямів цього жанру з часів Едгара По та Конан Дойля значно збільшилася, проте наведений принцип чинний для всіх.

 

Є детективи-загадки; класичний приклад це історії про пригоди отця Брауна: зло достатньо викрити і назвати за іменем. У Шерлока Холмса складніше: злочинцеві треба протиставити не лише логіку, а й застосувати силу. У американському "крутому" детективі, класиком якого був Реймонд Чандлер, інтелект детектива є додатком до силових методів досягнення справедливості.

 

Детектив дає нам впевненість у невідворотності покарання зла, що інтелект, здатний до розвиненого логічного мислення, перемагає хирість і підступність.

Що добро в поєднанні з мужністю та холоднокровністю сильніші за зло.

 

Саме зараз, коли на вулицях стає все більш незатишно, все быльше зброї на руках, морально-етична планка стрімко падає, події з Лас-Вегаса взагалі вводять в ступор, отож психіка потребує захопливих історій, де герої яскраві, атмосфера тривожно-небезпечна, а справедливість врешті бере гору.

Тобто хочеться якраз детективів: віртуозного розслідування зухвалого злочину. Хочеться нових місіс Марпл, Пуаро чи хоча б лейтенантів Коломбо.

 

-1. Містер Мерседес (2017)

MrMercedes

Серіал є екранізацією роману Стівена Кінга. Головний герой серіалу - поліцейський Білл Ходжесс, який нещодавно вийшов у відставку. Один із злочинів не зміг залишити детектива байдужим: жорстокий і цинічний злочинець скерував викрадений автомобіль в натовп городян. Ходжесс, у якого багато вільного часу, вирішує самостійно знайти бандита на «Мерседесі» ...

 http://moviestape.net/katalog_serialiv/tryler/9762-mister-mersedes.html

1. Справжній детектив (2014)

TrueDetective

Головні герої — два детективи. У 2012 році в штаті Луізіана повторно відкривається справа про серійне вбивство в 1995 році. Детективи познайомилися 17 років тому, коли почалося розслідування, і з тих пір разом полювали за кілером. Оповідання буде вестися як у наш час, так і відкотиться назад, у середину дев'яностих.

https://toloka.to/t53048

 

2. Корморан Страйк (Strike), 2017

Strike

фото The Sun

Екранізація серії романів Джоан Роулінг. Корморан Страйк - ветеран афганської війни, що став приватним детективом - працює в невеликому офісі на Данській вулиці в Лондоні. У розслідуваннях йому допомагає секретар Робін Еллакотт. Незважаючи на фізичні й душевні травми, унікальна проникливість і досвід Страйка дають змогу йому розкривати найзаплутаніші справи ...

Так, серіал обійшов багато гострих кутів, що були в книзі; так, другий сезон слабший за перший: сатира на літературний світ у "Шовкопряді" нагадує  "Вільну вакансію". Та в іншому – міцна історія з упізнаваною англійською атмосферою, яка – у дусі першоджерела – поновлює в жанрі відчуття норми: хоч Корморан і травмований (сімейними обставинами, перебуванням на війні), але "хорошого поганого" героя a’la Декстер Морган тут нема. Бачимо той тип детективу, який корінням іде в Крісті, де нишпорка не аж такий геній (радше порядна харизматична людина), а зло можна впізнати та покарати. У 2017 має вийти продовження міні-серіалу за книгою "На службі зла". Тим часом Роулінг дописує четверту.

http://moviestape.net/katalog_serialiv/detektyvy/9784-strayk.html

 

3. Звичайні підозрювані (1995)

The.Usual.Suspects

Зазвичай, якщо є злочин, є мотив. Зазвичай, якщо проводиться впізнання, принаймні є один підозрюваний. Але це не було звичайним злочином. П'ятеро злочинців зіткнулися в одному незвичайному місці і вирішили прокрутити одну справу. Але хтось сильніший і могутніший, хтось, чиє ім'я лякає всіх злочинців світу, хоче, щоб вони попрацювали на нього.

https://toloka.to/t57288

 

4. Злочин з багатьма невідомими (1993)

UKRDETECTIVE

На сьогодні кращий український детективний серіал. За матеріалами реального судового процесу, який відбувся у Львові, Іван Франко написав повість "Основи суспільності", яку в перші роки Незалежності екранізував Олег Бійма.

У маєтку Торських неподалік Львова сталося вбивство. Слідство викриває багато брудних подробиць з тихоплинного життя зполяченого галицького роду.

https://toloka.to/t22840

 

5. Вікно у двір (1954)

WiknoUDwir

Фотограф Джеф Джефріз, який зламав собі ногу, змушений стирчати у квартирі, він розважається тим, що підглядає за повсякденним життям двору в бінокль. Помітивши підозрілу поведінку одного сусіда, він приходить до твердого переконання, що той уколошкав свою дружину. Оскільки Джеф у гіпсі, він звертається за допомогою до Ліси, вродливої білявки, яка працює моделлю в будинку мод. Та палко в нього закохана і тому погоджується виконувати небезпечну роботу "ногами".

http://moviestape.net/katalog_filmiv/bojovyky/1370-vikno-u-dvir.html

Український рімейк 1991 року

Wikno

https://www.youtube.com/watch?v=Kk07bmByLCk

 

6. Шерлок (2010)

Sherlok

Військовий лікар Джон Ватсон повертається до Лондона після служби в Афганістані. Він став інвалідом після отриманого поранення, і абсолютно не уявляє, як прожити на військову пенсію, а тим паче зняти квартиру. Приятель радить Джону розділити витрати по зніманню квартири з ким-небудь ще. Він зводить його з ексцентричним приватним детективом на ім'я Шерлок, який грає на скрипці і може розповісти про співрозмовника все після двох хвилин спілкування ... Тільки відбувається це в наші дні.

http://moviestape.net/katalog_serialiv/detektyvy/456-sherlok.html

 

7. Містер Холмс (2015)

Cholmes

1947 рік. Шерлок Холмс вже відійшов від справ і веде відокремлений спосіб життя, головним захопленням якого служить пасіка і розведення бджіл. Постаріла легенда, яка проживає у віддаленому селищі разом з покоївкою і її сином, наостанок вирішується написати невелику розповідь про свою останню справу, що не дає йому спокою і певного висновку ...

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/7964-mister-holms.html

 

8. Пригоди Шерлока Холмса та доктора Ватсона. Собака Баскервілів (1981)

SherlokRus

Одна з найкращих екранізацій творів Артура Конан-Дойля була здійснена не англійською мовою. Чудова гра акторів ??

“Собака Баскервілів” - єдиний фільм з цього циклу, показаний по Бі-Бі-Сі

https://www.youtube.com/watch?v=I8fSqg69vr4

 

9. Із пекла (2001)

from hell

Вікторіанська Англія. Детективний трилер про Джека-різника, легендарного серійного маніяка часів вікторіанської Англії, який зарізав декілька лондонських повій і так і залишився не спійманим.

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/1302-z-pekla.html

 

10. Молодий Морс (Endeavour) 2013 – 2017

Endeavior

Взагалі-то оригінальна назва – "Індевор", це ім’я детектива. Але такий переклад відсилає до улюбленого і дорогого серцю кожного англійця, проте нам фактично невідомого серіалу. Бо "Інспектор Морс" - дійсно легендарна штука: йшов на британському телебаченні в 90-х, установив нові стандарти і телевізійних продуктів загалом, і детективу зокрема, по-своєму – предтеча серіального буму 2000-х. В основі – цикл романів Коліна Декстера, але книг є з десяток, а двогодинних серій вийшло аж 33. У 2011 про Морса, точніше –  його першу справу, ностальгійно згадали, та ажіотаж був таким, що станом на сьогодні є чотири сезони по чотири серії. І планується п’ятий.

Якби замість "Коломбо" нам свого часу показували "Інспектора Морса", то бути б "Індевору" культовим – всі складові є: і безкінечно красиві види в купі з часом великих зламів (околиці Оксфорда початку 60-х), і прекрасний класичний саундтрек, і в міру соціопатичний герой, дещо недолугий і дратівливий, шанувальник елю і колишній студент найкращого тамтешнього вузу. Хоча головне – злочини: на позір здаються банальними, та часто виявляються прикладами чи не ідеальних убивств. Соціальні язви, безодні душі, вивірений антураж – ні, в "Молодого Морса" ще й зараз є шанс стати нашим улюбленцем, посунувши якихось там "справжніх детективів".

https://my-hit.org/serial/1775/

 

11. Великий сон (1946 )

BigSleep

Хтось шантажує Кармен, розпутну молодшу дочку старого генерала Стернвуда, і той наймає приватного детектива Марлоу, щоб знайти і віднадити здирників. Тому ніяк не вдається виконати завдання - всіх підозрюваних по черзі вбивають. Старша дочка генерала Вівіан - пропонує свою допомогу Марлоу, але на чиєму вона боці? Екранізація класичного детективу Реймонда Чандлера за сценарієм Вільяма Фолкнера та Лі Брекет (котра потім написала сценарій "Зоряних війн").

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/9726-velikiy-son.html

 

12. Ім'я Рози (1986)

Rose

За романом італійського письменника Умберто Еко «Ім'я троянди». Вчений чернець Вільям Баскервильский з учнем Адсоном прибувають у францисканський монастир, щоб розслідувати серію загадкових вбивств.

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/8661-imja-trojandy.html

 

13. Мовчання ягнят (1991)

Silence

Кларіс Старлінг, молода випускниця школи ФБР, запрошується спеціальним агентом Джоном Крофордом з ФБР для участі в розкритті загадкової справи про маніяка-вбивцю, який здирає з жінок-жертв шматки шкіри. Сподіваючись, що маніяк-канібал Ганнібал Лектер, колишній психіатр, який знаходиться в особливих умовах, дасть ключ до розгадки психології поведінки ще не спійманого злочинця, Кларіс намагається увійти в довіру до Лектера, не підозрюючи, що у хитрого і небезпечного злочинця дозрів свій план ...

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/755-movchannja-jagnjat.html

 

14. Кардинал (Cardinal) 2017

Cardinale

фото Seriable

Єдиний у добірці не-англійський – бо канадський – серіал. Але також "міні": всього лишень шість 40-хвилинних серій. А втім, добра преса і статус одного з найважливіших канадських телевізійних продуктів останніх років у нього вже є. В команді – режисер Деніел Гру, який робив "Короля Дейва", і актор Білл Кембелл, якого пам’ятаємо за американським "Убивством". Кембелл грає поліцейського детектива Джона Кардинала, що разом зі своєю напарницею, франкомовною Лізою Делорме, шукають вбивцю дівчини-підлітка, чиє тіло знайшли в закинутій шахті. Кардинал вглядається у своє темне, наче озера Онтаріо, минуле, Делорме приглядається до нього, підозрюючи бозна в чому. А тим часом стає зрозуміло, що орудує на канадській півночі серійний убивця.

Чудові зимово-льодяні пейзажі, критично мала кількість нормальних людей навіть у поліції, правильний темпоритм, де і внутрішні медитації, і кримінальний екшн, - "Кардинал" не так нагадує "Фарго", як натякає на скандинавський "Міст" і Fortitude.  Щоправда, глядачу дещо передчасно вкажуть на фігуру вбивці, зосередившись на натовпах внутрішніх демонів, яких ніяк не менше, ніж жителів змерзлого містечка. Та на модну сьогодні буцімто-жанрову драму серіал це не перетворює. "Кардинал" - таки детектив, просто під гіркуватим канадським сиропом.  

http://seasonvar.ru/serial-15333-Kardinal-001-sezon.html

 

15. Блакитний оксамит (1986)

velvet

Він повернувся у рідне місто після недовгої відсутності. Незабаром він виявив дивну річ: відірване людське вухо неподалік від будинку. Незадоволеною роботою місцевої поліції, разом з дочкою детектива він береться за власне розслідування ..

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/3492-synij-oksamyt.html

 

16. Пікнік біля висячої скелі (1975)

Picnic

Містичний детектив. Стрічка знята за однойменною книгою Джоан Ліндсі.

14 лютого 1900 року учениці закритого пансіону для дівчаток, що знаходиться десь під Мельбурном, відправляються на пікнік до Висячої скелі, і частина з них безслідно зникає ...

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/6074-piknik-bilja-vysjachoi-skeli.html

 

17. Ілюзія обману (2013)

Illusion

Для затримання банди всесвітньо відомих фокусників, які під час своїх виступів проводять свої "брудні справи" ФБР кидає своїх кращих співробітників ...

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/552-iljuzija-obmanu.html

 

18. Декілька хороших хлопців (1992)

Boys

Двоє морських піхотинців постали перед судом. Їх звинувачують в жорстокій розправі над своїм товаришем по службі. Обвинуваченим надано адвоката - молодого офіцера, який пишається тим, що всі в його роду служили у суді і обожнюють бейсбол. Але справа не проста, як могло здатися адвокату при першому розгляді. Відстояти імена підзахисних, боротися за справедливість - не найпростіше завдання для новачка. На кону життя, кар'єра і ім'я ...

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/3362-dekilka-horoshyh-hlopciv.html

 

19. Сонна Лощина (1999)

Sonna

1799. У місці під назвою Сонна Лощина відбуваються кілька вбивств, і Ікабот Крейн направлений туди для розслідування. Місцеві жителі стверджують, що вбивцею є вершник без голови. Виявляється, що всі жертви були обезголовлені. Крейн на власному досвіді переконується, що це чиста правда. З'ясовується, що вбивця й справді не людина, її не можна вбити з пістолета, і в будь-яких сутичках він виявляється сильнішим...

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/2621-sonna-loshhyna.html

 

20. Мальтійський сокіл (1941)

maltijskyj.sokil

За романом Бріджит О'Шоннессі звертається до детективне бюро Майлза Арчера та Сема Спейд для того, щоб простежити за деяким Ферсбі, який нібито втік з сестрою О'Шоннессі. У першу ж ніч стеження Майлз Арчер убитий з пістолета. Незабаром, Ферсбі знаходять мертвим і підозра у другому вбивстві падає на Спейда, проте поліцейські не готові пред'являти йому звинувачення .

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/1290-maltijskij-sokil.html

 

21. Сім (1995)

Seven

Літній детектив Вільям Сомерсет через 7 днів йде на пенсію, чекає, рахує дні, коли нарешті його залишать у спокої, він поїде далеко з міста і тоді-то й настане тиша і відпочинок в його житті. Але ці дні його ой, як сильно змінюють ... Для початку на нього «звалюється» молодий, енергійний і гострий на язик, напарник Девід Міллз. А потім їм разом належить розкрити 7 жорстоких, витончених, звірячих, жахливих вбивств, скоєних однією людиною ...

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/748-sim.html

 

22. Дівчина з тату дракона (2011)

DracoTatoo

Для проведення розслідування і пошуку якоїсь Харрієт Вангер, яка зникла сорок років тому, її дядько - глава могутнього клану наймає журналіста Мікаеля Блумквіста та гакершу Лісбет Саландер. Він упевнений, що це вбивство, а коріння злочину йдуть в його сім'ю ...

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/2804-divchyna-z-tatu-drakona.html

 

23. Гранчестер (Grantchester) 2014 –  2017

Granchester

 фото cultbox.co.uk

В Британії підросло нове акторське покоління – і багатьох із них ми бачили в найсвіжішій екранізації "Війни і миру": Том Берк зі "Страйка" грав там Долохова, а от актор з "Гранчестера", Джеймс Нортон, був князем Болконським; хороші актори, породисті. В цьому ж серіалі останній грає вікарія Сідні Чемберса, який починає суміщати служіння з кримінальними розслідуваннями. Час дії – початок 50-х, коли більшість майбутніх великих протиріч епохи тільки-но зав’язується. Місце – околиці Кембриджу, пасторальні і світлі до щему. І це те, що єднає "Гранчестер" з "Молодим Морсом": атмосфера, схильність героїв до тихого алкоголізму і цупка літературна підкладка: там радше з Крісті і осучасненого Пуаро, тут – з Честертона і його отця Брауна.

Та важливішою видається різниця: вікарій часто розплутує достоту схематичні злочини – прості, але симптоматичні: пост-воєнне суспільство вже підтрушує (бажання нового ступеня свободи, травми через власну несхожість, протиставлення себе консервативній нормі), і це не може не призводити до порушення закону. Як демонстрація інтелектуальних головоломок "Гранчестер", звісно, рафінованому "Індевору" програє. Однак як порція щоденного вечірнього відпочинку (коли й не напружуєшся, хоча дивишся таки щось вартісне) – те, що англійський лікар прописав.

http://seasonvar.ru/serial-10573-Granchester-0-sezon.html

 

24. Суто англійські вбивства (1997)

EnglishKiils

Суто англійський серіал за суто англійським романом Кароліни Грем. Від зміни місць доданків сума англійського детективу не змінюється, і час не владний над істинними цінностями. Манірні остров'яни, як і раніше здійснюють найвитонченіші злочини, за ними з ґрунтовним і шанобливим виглядом слідують елегантні нишпорки, а тлом для цих стриманих пристрастей залишаються зелені галявини й тінисті алеї, похмурі кабінети й холодні спальні. Майже вся дія відбувається в селах невеликого, зразково безтурботного графства Мідсамер. Іноді на цьому пасторальному тлі відбувається таке, чого і в столицях не бачили. А службу, яка небезпечна і важка, сільські поліціанти не вибирають.

http://moviestape.net/katalog_serialiv/detektyvy/9032-suto-anglijski-vbyvstva.html

 

25. Коміса́р Рекс (1994)

Rex

Серіал виробництва Австрії, що складається з окремих епізодів (серій), які розповідають про окремий випадок злочину та його розкриття австрійськими поліцейськими, в т.ч. у співпраці з іноземними колегами, за допомогою поліцейського собаки Рекс (Комісар Рекс), що виступає одним з головних «акторів» серіалу.

https://toloka.to/t24970

 

26. Детектив Варшавскі (1991)

detektyv varshavski

Приватний детектив Варшавскі - типовий «міцний горішок» з Чикаго. Любить випити, побитися, володіє саркастичним почуттям гумору і не довіряє нікому, крім вірного пістолета. Одна відмінність від інших. Вікторія Варшавської - дама. Але не варто жартувати з цією смертоносною леді: вона в момент скрутить будь-якого не гірше колеги-чоловіка. Так що, коли Вікторія береться за справу про вбивство відомого хокеїста, той, хто вчинив його, гірко пошкодує про свою помилку. На стежку війни виходить сама В. І. Варшавскі.

https://toloka.to/t55867

 

27. Поліцейський із Беверлі Хіллз (1984)

Beverli

Аксель Фолі - чорношкірий поліцейський зі світлою головою та великою пелькою з робітничого міста Детройт. Він шукає вбивцю свого старого шкільного друга і пошуки доводять його до Беверлі Хіллз. Але методи роботи простого поліцейського не дуже влаштовують поліцію у білих рукавичках з міста янголів. Щоб уникнути розгрому великого міста, за ним поставили постійно слідкувати двох колег.

https://toloka.to/t51731

 

28. Бойова бригада (2003)

Brigada

Бойова бригада Саймона Шоу займається пошуком зниклих людей. Його хлопці однаково спритно орудують в джунглях і на фешенебельних курортах, і цього разу їм буде потрібна вся їх майстерність. Взявшись за розшук внучки мільйонера Кларка, Саймон виходить на слід холоднокровного вбивці-інтелектуала, невразливого мафіозі Маркоса. Схоже, цей фанат боїв без правил займається работоргівлею, але щоб втертися до нього в довіру, Саймону доведеться виставити проти його непереможного бійця одного зі своїх напарників. Операція з самого початку обіцяє бути важкою, але Саймон ще не знає, що в оточенні Маркоса у нього є таємний союзник...

https://toloka.to/t83756

 

29. Смерть на Нілі (1978)

Nile

1936 рік. Багата спадкоємиця місс Лінн Ріджуей відбиває у кращої подруги Джекі її нареченого та відправляється з ним в весільну подорож по Нілу. Джекі, яку гризе ненависть та бажання помсти, слідує за ними. На облавку пароплава "Карнак" також знаходяться ще кілька пасажирів, яких зарозуміла Ліннет швидко перетворює в своїх недоброзичливців. В повітрі відчувається вбивство. Коли воно трапиться, до справи візьметься відомий бельгійський детектив Еркюль Пуаро, який мандрує тим же пароплавом, цілком випадково...

https://toloka.to/t83833

 

30. Головний підозрюваний 1973 (Prime Suspect)

first imp

Епохальний серіал "Головний підозрюваний", що його показували протягом усіх 90-х і середини нульових та в якому сяяла оскароносна тепер Гелен Міррен. Як і у випадку з "Індевором" - це пріквел великої історії, що добряче колись перепахала британське телебачення. В режисерах – Девід Кеффрі, він робив міцну й титуловану "Любов/Ненависть". Звісно, юна Стефані Мартіні – не Міррен, та серіал все одно "працює": нам розказують історію агента Джейн Теннісон, йдучи до самого початку, якраз до 1973-го року.

Тоді 22-літня Джейн і приходить служити в міську поліцію Лондона, паралельно борючись далеко не лише зі злочинністю: сім’я її вибору не підтримає, а у відділку буйно квітне сексизм, мізогінія і зрозуміла, але від того не менш огидна дідівщина і просто дешева вульгарність. Що ж стосується власне злочинів: Джейн допомагає з розслідуванням убивства молодої дівчини, до того ж, із в’язниці виходить кримінальний авторитет Бентлі - і от вже планується пограбування банку. Словом, сумувати не буде ані героїня, що, попри все, хоче бути хорошим копом, ані глядач, який любить патентовано британські детективи. Хоча й неофітам буде цікаво: "Головний підозрюваний" так і вилискує старою-доброю класикою.   

https://my-hit.org/serial/4265/

 

31. Тринадцятеро за столом (1985)

13table

На званому обіді всі гості були вражені молодою екстравагантною та дотепною леді. В той же час на іншому кінці міста було вбито людину похилого віку. Як з'ясувалося, вбитий був чоловіком цієї пані…

https://toloka.to/t76036

 

32. Пуаро Агати Крісті (1989-2013)

poirot

Детективний серіал за мотивами романів відомої письменниці Агати Крісті. Еркюль Пуаро - приватний детектив з Бельгії, який має гострий розум і жадобу до розслідування вбивств. Він ас у своїй справі, і до нього за допомогою приходять сотні людей. Обдурити Пуаро нелегко, адже він все одно рано чи пізно дізнається правд

http://moviestape.net/katalog_serialiv/detektyvy/7143-puaro-agati-krst.html

 

33. Коломбо (1971)

Columbo

Лейтенант Коломбо - досить потаскана життям, неуважна й непунктуальна людина, яка має далеко не привабливу зовнішність, постійно курить, одягається в старий і пом'ятий плащ, має прадавній Пежо й зовсім байдужий до жінок (тому що давно одружений). Такий простий і ненав'язливий образ був створений саме для того, щоб глядач зміг відчути, що лейтенант Коломбо - найзвичайніша людина, як багато з нас.

http://moviestape.net/katalog_serialiv/detektyvy/4586-kolombo.html

 

34. Комісар Мегре (1991)

Megre

За книгами Жоржа Сіменона. Кабінет комісара Мегре на набережній Орфевр став місцем, де розплутуються кримінальні історії. Мегре має свій власний метод розслідування, завдяки якому він і став найвідомішим детективом Парижа. Кожен злочин він розплутує у властивій тільки йому неквапливій манері. Його розслідування завжди завершуються розкриттям справжніх причин убивства, а правда виявляється там, де найменше на неї чекали.

https://toloka.to/t70455

 

35. Код 100 (2015)

Code100

У Стокгольмі регулярно відбуваються дивні злочини: тіла вбитих дівчат, покладених на постіль із нарцисів, виявляються в різних місцях міста. Місцева поліція виписує з Нью-Йорка детектива Томмі Конлі в якості консультанта, і разом зі шведським поліцейським Мікаелем Еклундом він починає розслідування цієї заплутаної справи.

https://toloka.to/t73425

 

36. Ніро Вульф (2012)

NiroWulf

Прекрасна екранізація творів американського письменника Рекса Стаута. Головний герой серіалу «Ніро Вульф» — легендарний приватний детектив, який разом зі своїм помічником Арчі Ґудвіном (П'єтро Сермонті) розслідує складні й заплутані злочини.

https://toloka.to/t76523

 

37. Числа (2005)

Numbers

Щодня ми використовуємо числа, щоб прогнозувати погоду, визначати час, рахувати гроші... За допомогою математики ми можемо аналізувати злочини, виявляти закономірності, передбачати поведінку...

Використовуючи числа, ми можемо вирішити найбільші загадки. Цей серіал про агента ФБР, якому брат-математик допомагає розкрити серію злочинів в Лос-Анжелесі.

https://toloka.to/t25738

 

38. Вбивство у зимовій Ялті (2006)

Yalta

Прокуратура міста Ялти отримує чергову справу про вбивство в бізнес-колах. Цього разу жертвою став бухгалтер однієї з великих фірм. Слідчі висувають безліч версій. Однак коло підозрюваних неосяжно широке, а розгадка виявиться вельми нетривіальною і хвилюючою.

https://toloka.to/t83555

 

39. Право на вбивство (2008)

RighttoKill

Поліцейський детектив з Робертом де Ніро та Аль Пачино у головних ролях. Невловимий вбивця-месник за допомогою пістолета вершить своє правосуддя над злочинцями, що зуміли вислизнути з лап закону. Напарники Девід Фіск і Томас Кований отримують цю заплутану справу. Проте несподіваний хід кіллера плутає всі карти, і друзі виявляються під підозрою у колег.

https://toloka.to/t73515

 

40. Вбивство на річці Грін (2004)

RiverMan

Розслідуючи ряд жорстоких вбивств дівчат легкої поведінки на річці Ґрін-Рівер, детективи Дейв Райхерт і Роберт Кеппел заходять у глухий кут. Єдиний висновок, до якого вони приходять - це те, що серійний вбивця-маніяк справжній професіонал і не залишає жодного сліду. Аж раптом допомога приходить звідки не чекали...

https://toloka.to/t54544

 

41. Золота лихоманка (2003)

goldrush

Сюжет картини розгортається у двох часових площинах – за наших часів і за тридцятих років минулого століття. Якось під час прогулянки парком молодий журналіст Микола Воротницький натрапив на труп відомого бізнесмена і політика. Поряд з тілом лежав орден Лєніна, а саме вбивство було скоєно золотою кулею. Незалежне розслідування приводить журналіста до справжнього вбивці – однак імені його він вирішує не оприлюднювати.

https://toloka.to/t37960

 

42. Дочка генерала (1999)

General

На військовій базі США був знайдений труп молодої труп дівчини - капітана Елізабет Кемпбелл, яка є дочкою начальника бази - генерала Кембелла. Для розслідування цього жорстокого вбивства із згвалтуванням, викликають досвідченого слідчого з кримінальної поліції Пола Бреннера, якому буде допомагати детектив Сара Санхілл.

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/8441-dochka-generala.html

 

43. Різоллі та Айлз (2010)

rizolli

Сюжет телесеріалу оповідає про бостонського детектива Джейн Різзолі, яка працює у відділі розкриття вбивств. Допомагає їй в цьому колега - патологоанатом Мора Айлз. В місті з'являється маніяк, який ґвалтує і вбиває своїх жертв, безжально спотворюючи їх тіла. Різзолі в юності сама ледве уникла тієї ж долі, тому разом с Морою вони приступають до розслідування цієї справи ...

http://moviestape.net/katalog_serialiv/detektyvy/9015-rizzoli-ta-ajlz.html

 

43. Міст (2011)

Bridge

Посередині мосту, якраз на кордоні між двома королівствами Швеції та Данії, лежить тіло жінки, вірніше двох жінок - верхня половина від мера шведського міста Мальме, а нижня пересічної датської повії, зниклої рік тому. Оскільки труп знайдений на кордоні і складається, так би мовити, з підданих двох сусідніх країн - розслідуванням займається зведена бригада шведсько-данської поліції ...

http://moviestape.net/katalog_serialiv/detektyvy/5102-mist.html

 

44. Війна Фойла (2002)

foilWar

У час коли по всьому світу лютує Друга світова війна детектив Крістофер Фойл змушений вести свою маленьку війну проти вбивць, злодіїв, підпільних торговців і зрадників

http://moviestape.net/katalog_serialiv/detektyvy/3632-vijna-fojla.html

 

45. На відстані удару (1993)

Bruce

Співробітник річкової поліції Том Харді, який почав своє власне розслідування у справі про серійного вбивцю, який, як він вважає, є співробітником поліції. Разом з напарницею він йде по сліду злочинця, який і сам не проти зустрічі зі своїми переслідувачами ...

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/5864-na-vdstan-udaru.html

 

46. Убивство смертю (1976)

Murder

П'ять кращих детективів світу запрошені мільйонером Лайонелом Твейном на вечерю в його маєток. За вечерею Лайонел Твейн називає себе найкращим детективом всіх часів і народів і, щоб довести це, пропонує розкрити вбивство, яке відбудеться опівночі в цьому будинку. Переможець отримає один мільйон доларів ...

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/5772-ubyvstvo-smertju.html

 

47. Розгадка (1985)

Clue

Детективна історія, в якій шестеро гостей заміського маєтку на чолі з дворецьким розслідують вбивство його господаря.

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/5773-rozgadka.html

 

48. Померти знову (1991)

DeathAgain

Приватний детектив, який взявся допомогти дівчині, що страждає на важку форму амнезії, вирішує звернутися до гіпнотизера. Сеанс гіпнозу приносить шокуючі новини - дівчина і детектив якимось чином пов'язані з вбивством, скоєним композитором Романом Штрауссом у 1949 році ...

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/4572-pomerty-znovu.html

 

49. Ворон (2012)

Woron

Картина про останні дні життя відомого американського письменника Едгара Аллена По, що йде по сліду серійного вбивці, який втілює в реальність описані в творах письменника злочини ...

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/3165-voron.html

 

51. Криміналіст (2006)

Criminalist

Головний інспектор Бруно Шуман змушений займатися вивченням нерозкритих раніше злочинів. Його метод - ужитися в психологію вбивці та його жертви. Тільки через розуміння причини злочину можна знайти того, хто це вчинив. Поруч із ним завжди його команда й насамперед закохана в нього доктор Лара Соловйова

https://toloka.to/t83320

 

52. Немає виходу (1987)

NoWay

Високопоставлений урядовець з Пентагону в пориві ревнощів вбиває свою коханку. Щоб приховати свою причетність до подій і уникнути скандалу, він придумує хитрий хід. Всі підозри падають на молодого лейтенанта Феррелла, друга дівчини, який працює в міністерстві оборони. Зняти з себе звинувачення лейтенант може тільки докопавшись до істини ...

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/9799-nemaje-vyhodu.html

 

53. Збреши мені (2009)

Lies

Доктор Лайтман - провідний експерт у світі з виявлення брехні. Лайтман очолює команду експертів, яка допомагає федеральним правоохоронним органам, державним установам і місцевій поліції знайти сховану за брехнею правду у найбільш складних випадках.

https://toloka.to/t11945

 

54. Зворотна тяга (1991)

backfire

"Зворотна тяга" - це термін професійних пожежників. В результаті "зворотної тяги" гине батько Браяна і Стівена. На відміну від Стівена Браян відмовляється від кар'єри пожежника, але доля розпоряджається так, що брати опиняються в одному загоні. Відносини між ними натягнуті. Незабаром молодший залишає команду, щоб разом зі слідчим спіймати маніяка-палія....

https://toloka.to/t27985

 

55. Інспектор Деррік (1983)

derrik

Інспектор мюнхенської поліції Штефан Деррік привертає до себе увагу не тим, що здатний на незвичайні подвиги або ексцентричні виверти, його талант - у розумінні людської психології. Відомий своєю принциповою відмовою від класичних методів розслідування, інспектор почувається впевнено в будь-якій ситуації – чи то злодійський світ, чи то вищі ешелони влади.

https://toloka.to/t52931

 

56. Твін Пікс, Продовження

TwinPics

Маленьке містечко Твін Пікс здригається від страшного злочину. Була вбита одна з місцевих мешканок - Лора Палмер. Підозра падає практично на кожного, бо багато жителів містечка мали те чи інше відношення до Лори Палмер. Розібратися в цьому повинен спеціальний агент ФБР Дейл Купер, який приїжджає для розслідування. У цьому, він об'єднується з шерифом, а також його місцевою адміністрацією. Разом вони повинні пролити світло на те, що трапилося з Лорою Палмер і знайти вбивцю молодої дівчини ...

http://moviestape.net/katalog_serialiv/detektyvy/7869-tvin-piks.html

 

*** 

DN  Дивитися кіно, а особливо детективи, не прочитавши книгу-джерело подібно до захоплення кольористикою художника за поганенькою сірою ксерокопією його картини.  Так було і буде, спочатку книга — потім кіно. Яскрава ілюстрація — це книга братів Вайнерів «Візит до Мінотавра» і серіал, хоч те й інше знамените. 

 

Хто на Вашу думку по праву руку шістнадятого президента США Авраама Лінкольна? 

 

Pinkerton

 

Саме так, Алан Пінкертон, який починав кар’єру з особистих секретних послуг юристу залізниці Лінкольну, створивши першу Національну детективну агенцію щоб завадити грабункам грошей бандами Джессі Джеймса та подібних. Потім був тінню Лінкольна (голова особистої охорони) протягом подальшого життя, а його (Лінкольна) життя було ой яке небезпечне та карколомне:

 

1831 –прогорів в бізнесі, оголошений банкрутом;

1832 –поразка на виборах в законодавчу палату свого штату;

1834 –знову прогорів в бізнесі, повторно оголошений банкрутом:

1835 -1836 –особисті невдачі, надважкий нервовий зрив, довго лікувався;

1838 –поразка на чергових виборах;

1843 –поразка на виборах в Конгрес США;

1846 –поразка на виборах в Конгрес США;

1848 –поразка на виборах в Конгрес США;

1855 –поразка на виборах в Сенат;

1856 –поразка як кандидата на пост віце-президента США;

1858 –поразка на виборах в Сенат

1860 –обрано президентом США.

1865 - оголошує ідею створення Секретної служби США (тепер ФБР). Увечері того ж дня, президента Лінкольна було вбито актором Джоном Бутом в Театрі Форда в Вашингтоні.

 

От така ціна і дяка за славу. 

 

Всі 56 вищеперелічених лінків варто переглянути, особливо людям професійним та зацікавленим, це точно дасть позитивний результат і допоможе суспільній стабільності.

Можна спокійно продовжувати список до сотки, 250, з задоволенням перегляну кращий, особисто рекомендую серіал "Єсенін".

Очікуйте новий перелік кримінальних драм, подібно до огляду наукової фантастики.

 

 

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles