logo

Friday, 11 November 2016 08:33

КРИПТОВАЛЮТА І УКРАЇНА

Доктор Немо, RadioLemberg,11.11.2016.

 

Станом на 2016 рік відомо більш ніж 500 криптовалют. Особливої фінансово-економічної потреби в такій кількості криптовалюти немає. Популярність спровокована відкритим кодом БіткойнаBitcoin і легкістю його копіювання. 85% нових криптовалют базуються на тих же принципах – децентралізація, максимальна безпека, подібні технічні характеристики. Концепт Біткойна був озвучений 2008 року Сатосі Накамото, і представлений ним 2009 року, базується на самоопублікованому документі Сатосі Накамото. Повна капіталізація ринку Біткойнів наразі становить 7,865,298,695 USD (5,742,527,794 EUR). Середня ціна одного Біткойна на 6 серпня 2016 року — 13755₴ або 573.94 $.

Bitcoin не має централізованого управління та емітентів. Транзакції із цифровим підписом між двома вузлами передаються до всіх вузлів peer-to-peer мережі, а самі дані про переміщення коштів зберігаються у розподіленій базі даних. Для запобігання можливості трати чужих грошей або використання своїх коштів двічі використовуються криптографічні методи.

Проте, поки що жодна нова криптовалюта 2016 року не зрівняється по вартості з Біткойном.

Нова криптовалюта 2016 року – Ванкойн (OneCoin). Кардинальна Відмінність Onecoin від інших криптовалют полягає в тому, що вона має єдиний центр OneCoin Ltd (Гібралтар). Розмір емісії – 2.1 млрд., Курс станом на червень 2016 – 5.6 EUR. Базовий прогноз на 2019 рік – 50 EUR за 1 Ванкойн. Проте багато експертів вважаають, що валюта досягне 100 USD. Друга відмінність від Біткойна – багаторівневий мережевий маркетинг. Засновники врахували головне: при відсутності центрального органу управління ростуть як гриби різноманітні шахрайські схеми. Ванкойн декларує повну відкритість і наявність централізованого контролю. Криптовалюта розкручується як повноцінний платіжний засіб в більш ніж 125 країнах світу. На багатьох біржах вона входить в 10-ку самих перспективних валют нарівні з Біткойнами і Лайткойнами (LiteCoin, 2011), Піркойнами (PeerCoin, 2012), Доґкойнами (Dogecoin, 2013).

 

А що ж в Україні? Після гучних заборон Вебмані та інших російських платіжних систем НБУ, як і інші центробанки світу, розглядає потенційну можливість впровадження електронної форми національної грошової одиниці з використанням технології BlockChain. Наразі в рамках проекту Cashless Economy аналізується можливість побудови на базі Національної платіжної системи "Український платіжний простір" інноваційної, високозахищеної, ефективної та гнучкої платформи, покликаної задовольнити потреби платіжного ринку країни та вирішити проблемні питання у сфері безготівкового обігу коштів в Україні.

"НБУ вивчає можливість створення програмно-технологічного рішення, яке дозволить забезпечити функції випуску, обліку та обігу національної грошової одиниці в електронній формі. Реалізація такого рішення надасть можливість побудувати загальнодержавну, прозору та високоефективну роздрібну платіжну платформу з мінімальними транзакційними витратами та практично миттєвою швидкістю переказу грошей від одного учасника іншому", - так НБУ анонсує свою ініціативу, чи скоріше намагається йти в ногу з часом. Подивимося, чи для початку легалізують Біткойн (зареєстровано Bitcoin Foundation Ukraine), а вже потім запустять українського горбоконика.

Курс Біткойну в Україні можна глянути тут: http://finance.ua/ua/currency#bitcoin

 

Crypto

DN Тема надзвичайно цікава і актуальна, на вихідні можна переглянути серіал СартАп (StartUp) на цю тему.

 

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles