logo

Tuesday, 25 April 2017 07:43

15 ЗАВДАНЬ НА ЛІТО. ЯК ВЧИТЕЛЬ СТАВ ЗІРКОЮ НА ВЕСЬ СВІТ

Доктор Немо, Radio Lemberg, 25.04.2017

 

Перед канікулами Чезаре Ката вручив своїм учням список завдань на літо. А щоб, бува, хтось його не загубив, учитель опублікував завдання на своїй сторінці у Facebook. Популярність, з якою мережею розповсюдилися ці завдання на літо, перевершила навіть вірусну рекламу. 

 

Щоб бути вчителем, від якого учні в захваті, треба мати дар від Бога. Очевидно, він є в одного італійського педагога, який прославився після того, як дав своїм учням завдання, що складалося аж з п’ятнадцяти пунктів! 

 

Список учителя назбирав не тільки купу лайків та репостів – його передрукувало чимало італійських газет. Він виявився і справді дуже зворушливим. При чому скористатися ним зможуть не тільки учні італійця, але й дорослі, що заплуталися у повсякденних турботах та відчувають втому від життя.

 

Ось що порадив учитель своїм вихованцям:

 

1. Не забувайте час від часу прогулюватися вранці уздовж морського берега в повній самоті. Поглядайте на відблиски сонця, що відбиваються, і думайте про те, що робить вас щасливим. 

 

2. Намагайтеся у повсякденному мовленні використовувати нові слова, які ми з вами вивчили. Чим більше ви знатимете слів, тим цікавішими стануть ваші думки, а чим більше у вас буде думок, тим вільнішими ви ставатимете. 

 

3. Читайте! Читайте стільки, скільки зможете. Лиш не робіть цього через відчуття обов’язку! Читайте тому, що літо надихає на мрії і пригоди, а саме читання – це як політ. Читання – це найкраща форма бунту. А що саме читати – приходьте, я вам дам раду. 

 

chezare kata book

 

 

4. Уникайте речей і ситуацій, а також людей, що приносять вам негатив та відчуття порожнечі. Натомість шукайте натхнення і друзів, які вас чимось збагачують. 

 

5. Якщо на вас нападає смуток і страх, не варто хвилюватися: літо, як і будь-яка інша прекрасна річ у житті, може привести душу в сум’яття. Краще записуйте свої переживання та відчуття у щоденник, а потім, у вересні, якщо захочете, ми це разом почитаємо. 

 

6. Танцюйте, нікого не соромлячись. Чи то на танцполі, чи у своїй кімнаті. Саме літо – це танець, і не взяти у ньому участі – нерозумно. 

 

7. Спробуйте хоча б один раз за літо зустріти світанок. Стійте мовчки і глибоко вдихайте вранішнє повітря. Закрийтте очі й відчуйте подяку. 

 

8. Займайтеся спортом, і займайтеся дуже багато. 

 

9. Якщо ж ви зустрінете когось, хто западе вам в душу, не мовчіть, скажіть це йому чи їй так красиво і переконливо, як лише зумієте. І навіть якщо вас не зрозуміють, не хвилюйтеся: так вирішила доля. Та якщо вам ваш обранець відповість взаємністю, літо  року ви зможете провести разом, і цей час стане для вас незабутнім. Якщо ж спіткає невдача, поверніться до пункту 8. 

 

10 .По можливості перечитуйте конспекти наших уроків, порівнюючи те, про що ми читали і говорили, з тим, що відбувається у вашому житті. 

 

chezare kata lecture

 

11.Будьте такими ж щасливими, як сонячне світло, і такими ж вільними, як море.

 

12. Прошу вас, не сваріться. Намагайтеся бути добрими і не забувайте про ввічливість. 

 

13. Вибирайте для перегляду хороші фільми, у яких є багато емоційних і глибоких діалогів. Можна англійською – ви і поглибите свої знання, і навчитеся відчувати та мріяти. Хай кіно не закінчується для вас фінальними титрами, а живе й далі, і стає частиною досвіду вашого літа. 

 

14. Літо – це магія. Вранці під іскристим сонцем та в спекотний вечір мрійте про те, яким може і повинне бути життя. Зробіть все, що від вас залежить, щоб ви ніколи не здавалися на шляху до мрії.

 

15. Будьте хорошими.

 

DN Дуже дивно, що книга Джексона Брауна "Великий малий порадник життя", звідки взято ці 15 пунктів, має їх рівно в 100 разів більше — 1500, але не має такої популярності...

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles