logo

Monday, 23 July 2018 17:53

23.07.2018, ПОНЕДІЛОК — НОВИНИ ДНЯ

Helgi Sharp, Facebook, 23.07.2018

 

Традиційне питання: всі вже написали про Усика? ) Від Шарія, який у Твіттері назвав його «дуже класною людиною», до Гройсмана, що закликав надати йому звання героя. 

 

Насправді ж ми живемо у гібридному світі, ведемо гібридну війну і оперуємо гібридними поняттями. Ось і Усик, що проживав у Сімферополі та поїхав боксувати в Москву, став для одних «гібридним українцем», а для інших – людиною, що на очах мільйонів принизила «велич» Залісся; людина, яка довела, що наші боксери – найкращі; людина, яка змусила прозвучати гімн України у лігві ворога. Спокійно ставлюся до думок і тих, і інших — ми всі є різними. Єдине, ніякої екзальтації і ніяких «Усик – герой!» і «Усика в президенти!». Він просто зробив свою справу: на очах мільйонів побив московитського хлопця. За це йому дякую. Вимагати від нього чогось більшого – безглуздо. Жодного братання на фоні цього поєдинку теж не буде, а решту зробимо ми та наша армія. )

Переходжу до цифр: 

 

США виділять Україні $200,000,000 на оборону – відповідні структури Пентагону вже почали процедуру укладання контрактів. Водночас, Канада виділяє $30,000,000 на фінансування проекту з розвитку підприємництва.

 

Мені часто пишуть в коментах, що Трамп – мудак, і ми ніколи не вирішимо з ним жодного питання. З першим не можу не погодитися. Але Крим не визнано московським. Санкції не лише не скасували, але й посилили. З Вашингтону йде постійна фінансова, військова і матеріально-технічна допомога. Ми отримуємо американські розвіддані, а штатівські фахівці працюють над нашою кібербезпекою. Путін – це Московія, Трамп – це ще не США.

 

На 2% зросли споживчі ціни в еврозоні в червні 2018 порівняно з червнем минулого року.

 

США придбали в України більше 15,000 автоматів і стали лідерами серед країн щодо купівлі української стрілецької зброї. 

 

Московія продала третину американських держоблігацій і вибула зі списку 33 найбільших тримачів штатівського держборгу. Причини: страх перед новими санкціями і гостра нестача кешу після ЧМ. До речі, для московиті встановили новий прожитковий мінімум – 10,444 рублів щомісяця. Так ухвалили московські міністри, прибутки яких у середньому складають 11,999,923 рублів щомісяця.

 

УКРАЇНА:

 

Почалося серійне виробництво реактивних піхотних вогнеметів РПО-16 – потужної зброї, яку Укроборонпром виробляє для ЗСУ. Невдовзі перші 100 вогнеметів передадуть у військо. Крім того, наш уряд купив у Чехії 33 самохідні гаубиці «Гвоздика».

 

Московія зі своєю півторамільйонною армією ціною величезних втрат може одним танковим кидком і за підтримки авіації дійти до Дніпра. Але зараз наші ЗСУ настільки модернізувались, що втрати ворога будуть неспівмірними з можливістю ВТРИМАННЯ навіть найменшого плацдарму на українській землі. Розуміння цього Москвою вважаю достатньою умовою відмови від будь-якого просування вглиб нашої території.

 

Через зупинку «NordStream» на ремонт на 10% зріс щодобовий обсяг транзиту московського газу через України до країн ЕС.

 

«NordStream» виходить з ладу постійно, альтернативи нашому транзиту поки немає, і це сильний аргумент для Европи зберегти його функціонал і надалі. До речі, «NordStream» так часто ламається, а американці настільки прагнуть просунути в ЕС свій зріджений газ, що я не виключаю їхньої причетності до цих поламок.) Трамп – той ще жук.

 

18 людей загинуло і не менше 20 отримали травми внаслідок трьох ДТП, що сталися 20 липня в Миколаївській, Хмельницькій і Житомирській областях. Всі аварії сталися за участі маршрутних автобусів.

 

Це морок, жах і безалаберність. Перебуваючи у стані війни із зовнішнім ворогом, на дорогах ми у середньому втрачаємо в 4-5 разів більше українців, ніж на лінії фронту. Можна ввести контроль за технічним станом транспорту, його реєстрацією і швидкісним режимом, але поки в людей не зміниться совковий менталітет: «…та нічого, якось пронесе», всі державні зусилля залишаться практично марними.

 

У липні 14 депутатів без поважних причин пропустили ВСІ голосування у Верховній Раді. Наші слуги народу такі ж безалаберні, як і водії. Аби хоч якось скоротити витрати на них, потрібно урізати їхню кількість хоча б до 300. Тільки лінивий не говорив про це, але віз і нині там.

 

₴8,225 сягнув у січні-травні розмір середньої номінальної заробітної плати, що на 27 % більше, ніж за цей же період минулого року.

 

Лише за липень на 2,7 пункти (до 65,6) підвищився індекс споживчих настроїв українців. а в річному він порівнянні показав зростання на 6,2 пунктів – дослідження компанії GfKUkraine. Індекс особистого матеріального стану оказав найбільшу позитивну динаміку, зрісши на 8,8 пунктів – до 59,6.

 

Щодо попереднього пункту про зарплату можна ще сперечатися, але індекс споживчих настроїв – реальний показник того, як живуть люди. А деяким так і хочеться сказати: «Ну, ти і зубожило наїв!».

 

Від 28 вересня починає курсувати поїзд «чотирьох столиць» (Київ-Мінськ-Вільнюс-Рига).

 

Протягом першого півріччя додаткові доходи від Митниці склали ₴1,785,000,000 — і їх всіх скерують на реконструкцію і спорудження доріг. До речі, на сьогодні виконано вже 50% річних проектів будівництва доріг.

 

Про погане: 4465 навмисних убивств скоєно в Україні у січні-липні, що на 21% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Це дані ГПУ. І це після реформи поліції. Більшість тих, хто там опинився, це порядні люди, що склали хорошу команду. Але в усьому світі при таких показниках змінюють тренера. Який у нас, через страх зруйнувати коаліцію, став священною коровою.

 

22% від загального об’єму притоку прямих іноземних інвестицій в Україну в 2010-2017 роках здійснено коштами українського походження. Мова іде про так-звані «round tripping» інвестиції – явище, яке означає виведення резидентами за кордон засобів, які потім повертаються в країну у вигляді ПІІ (прямі іноземні інвестиції). Відмивання?

 

Ці цифри є і обнадійливими, і вельми сумними. Але це наша реальність без прикрас та ейфорії, яка демонструє, що нам всім ще працювати і працювати.

 

Цього дня, 23.07.971, Святослав Хоробрий і Цимісхій уклали мирну угоду: Русь-Україна зобов'язувалася більше не воювати проти Візантії.

 

Як завжди, наприкінці те, що підслухав у Твіттері:

"За кожним чоловіком, що добився успіху, стоять задоволена дружина та здивована теща".

 

Але нам своє робити… Шануймося!

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles