logo

Monday, 13 August 2018 13:33

13.08.2018, ПОНЕДІЛОК — НОВИНИ ДНЯ

Helgi Sharp, Facebook, 13.08.2018


Четвертий за це літо есмінець ВМС США (цього разу USS Carney) зайшов у Чорне море.


По-перше, це красиво, бо з труб не валить чорний дим, а моряки – чисті і не матюкаються. По-друге, є фактор стримування для заліських піратів, бо вони прекрасно розуміють, що присутні в акваторії Чорного моря американські кораблі — це лише передовий загін Шостого флоту США, що дислокується в Середземному морі і здатний знищити ЧМ ВМФ Московії за добу.


За даними опитування ФОМ (Фонд Общественное Мнение) рейтинг Путіна впав до мінімуму з 2013 року. Лише 45% московитів є зараз готовими за нього проголосувати.


Яка різниця, який рейтинг у ботоксного карлика? Справа не в ньому, а в людях, які обирають у лідери таких виродків, несуть їх на руках, потім скидають, з гиканням топчуться на їхніх могилах, а потім знаходять і саджають на престол нових. Добровільні раби виробляють більше тиранів, ніж тирани – рабів, і лише раби знову піднімуть корону, що впала. Так що жодних ілюзій. Таким уже є цей народ.


За інформацією екологів, 70% степового Криму вже не можна використовувати для сільського господарства. Рослинність там загинула.


Україна в 2014 році нагадала мені ящірку, якій довелося пожертвувати хвостом для того, аби вирватися з лап хижака. Цим хвостом виявився Крим, що застряг в агресора у горлі і спричинив масу побічних симптомів: від санкційної виразки до економічних кольків. Перетравити півострів ведмідь все одно не зможе, і років так через 10 він його виплюне, це справа виживання звіра. Шкода тільки, що на відновлення природи Криму Україні прийдеться витратити не один рік.


Перше місце у світі з об'єму експорту вина минулого року посіла Іспанія – 22,1 мільйонів гектолітрів. Далі йдуть Італія, Франція, Чилі, Австралія, Південна Африка, Німеччина, США, Португалія та Нова Зеландія.


На це у нас знайшлася своя «відповідь Чемберлену» - 11 мільйонів літрів пива завезли в ЕС українські пивовари (що склало 3% від усього европейського імпорту) і опинилися на п'ятому місці серед експортерів. Схоже, що европейці вирішили на собі перевірити тезу про те, що кращий засіб від зморшків – це 5 літрів українського пива на ніч.)


У Венесуелі з початку року інфляція перевищила 10600%.


Результат багаторічного правління популістів. Голосуйте за наших ляшко-рабіновичів-юль і отримаєте подібний результат.


Дональд Трамп заявив про готовність ЕС спорудити 11 портів для прийому газу з США і ще раз пригрозив санкціями компаніям, що візьмуть участь у будівництві Nord Stream 2.


Ми без кінця краю сваримо Трампа і це зрозуміло — є за що сварити. Та все ж, я хочу спитати — хто на ділі, а не на словах, виявився активнішим у протидії московській експансії? Він чи його попередники? Питання риторичне. 

 

Затяжна криза поступово відступає завдяки стабільному зростанню зарплат, однак видатки населення поки що не знизилися до передкризового рівня: якщо у 2013 році громадяни витрачали на продукти і комірне 19,8% від середньої заробітної плати, то зараз – 24,3%.


Повністю криза відступить через 2-3 роки. Перед виборами влада не дозволить рухнути прибуткам громадян, інакше це зруйнує її рейтинг. І якщо поглянути на макросценарій Світового банку на 2021 рік, то можна побачити такий прогноз: інфляція – 7,8%, середні зарплати – ₴13500, а курс долара – ₴31. Тобто доходи громадян сягатимуть $435 доларів і зарплата покриє інфляцію. І дай Боже, щоб українці змогли відчути покращення і порівняти цей рівень з докризовим.


За даними Держстату реальна заробітна плата в Україні у червні 2018 року збільшилася на 13% порівняно з червнем 2017-ого. Від травня вона зросла на 4,8%. Середня заробітна плата у червні становила ₴9141 гривню.


Курс долара в Україні злетів до максимуму з лютого місяця і пробив помітку в ₴27 за долар.


Причини: значні об'єми повернення ПДВ, перекази інвесторами дивідендів за кордон, збільшення попиту готівки з боку аграрного сектору через початок сезону. Прогноз: значного зміцнення гривні не буде, але її курс не перевищить закладений бюджетом на кінець року – 29,3.

Протягом семи місяців 2018 року Україна імпортувала 6,64 тисяч тон сиру, в тому числі з Нідерландів та Швейцарії. Це на 29,8% більше, ніж за аналогічний період 2017-ого року.


Не робіть ілюзій щодо підвищення добробуту українців. Гадаю, це син Порошенка налягає на швейцарські сири, ні?)


У липні українці активно клали валюту в депозити: ріст склав 2%.


І це незважаючи на відпустки… Як хочете, але в зубожілих українців поступово почали з'являтися гроші, а довіра до банківської системи зростає.


Протягом тижня на водоймах загинуло 80, у пожежах – 18, а в ДТП – 40 людей.


Ми постійно говоримо, що на війні гинуть молоді хлопці, цвіт нації. Але за тиждень на передовій загинуло 4 людини, а на дорогах, у пожежах та водоймах – 138. Розумію, що дороги не дуже, пляжі не оснащено, тощо. Але з цих 138 близько 100 загинуло через алкоголь і порушення елементарних заходів безпеки.


НАСТІЛЬКИ розкидуватися генофондом – злочин. Не пийте на природі і за кермом. І головне (вибачте за менторство), слідкуйте за дітьми.


І, як висновок, моя улюблена японська приказка: «Перед тим як почати покращувати світ, три рази глянь на власний дім». А тому — нам своє робити…


На фото: вражаючий урожай фермера з Херсонщини. Бо багата наша країна на працьовитих людей та родючу землю... Шануймося!

 

Переклад українською — Петро Козак 

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles