logo

Wednesday, 07 November 2018 20:39

07.11.2018 СЕРЕДА — НОВИНИ ДНЯ

Олег Шарп, Facebook, 07.11.2018 

 

У вівторок, 6 листопада, відбулись проміжні вибори до Конґресу США, під час яких обиралися всі 435 конгресменів до Палати представників, а також 35 зі 100 членів Сенату. Трамп вже визнав поразку у Палаті представників. Попри те, його партія зберегла більшість у Сенаті.

 

Сьогодні американський президент опинився у ситуації, коли створено новий запобіжник його непередбачуваності — він більше не матиме безумовної підтримки у Конґресі. Натомість, опозиція отримала вірний шлях для блокування будь-які ініціативи Трампа, хоча її перемогу також не можна назвати переконливою — Демократична партія з невеликою перевагою здобула більшість у Палаті представників, одночасно втративши місця у Сенаті. 

 

Чи добре це для України? Безумовно, бо результат виборів, за якого жодна партія у США не матиме монополію на владу, гарантує, що наступні два роки у Вашинґтоні діятиме система стримування, яка забезпечить нам збереження підтримки. Справа в тому, що від сьогодні Трамп є нездатним "проштовхнути" у парламенті жоден закон, який не матиме підтримки обидвох партій — інакше його заблокує або демократична більшість у нижній палаті, або республіканська – у верхній.

 

Але й це ще не все. Демократи наразі відчули силу у м’язах і мають намір просувати посилення санкцій, які вдарять по новому суверенному боргу Московії. Вони спробують натиснути на Трампа задля введення в дію ВСІХ санкцій широкомаштабного законопроекту, який він так неохоче підписав у серпні 2017 року. Також конґресмени прагнуть використати своє право на організацію допиту у парламенті, щоб дізнатися всі деталі розмови Трампа з Путіним за зачиненими дверима в Гельсінкі. 

 

Наразі за океаном вже запустили механізм розгляду другого пакету санкцій проти Московії в рамках відповіді на хімічну атаку в Солзбері, тож все складається для нас досить оптимістично. Головне, самим не розтринькати довіру найбільшого стратегічного партнера внутрішніми сварками та неузгодженістю дій.

 

Сьогодні ховають Катерину Гандзюк, а вчора у Верховній Раді створили тимчасову слідчу комісію з розслідування її вбивства.

 

Ми дійсно почали жити у гібридному світі. Стираються межі між першою і другою найдревнішими професіями, корупціонери перекваліфіковуються у антикорупціонерів (бо матеріальних профітів у останніх стає дедалі більше), а між «тітушками» і «активістами» давно вже стоїть сумний знак рівності, який означає одну й ту ж схему заробляння грошей. 

 

Спостерігаючи змагання у написанні пафосних постів та виголошенні надривних промов, починаєш розуміти, що за Катериною ЩИРО сумують тільки її рідні. Інші майже не приховують, що смерть цієї бідної дівчини – неабияка вдача для того, щоб пропіарити себе особисто, свою політичну силу та "наїхати" на владу. За такої логіки, якби не було цієї смерті, її треба було б вигадати. І, впевнений, це не остання сакральна жертва і не останні танці на кістках перед виборами. 

 

Що стосується ТСК, то за всю історію українського парламентаризму жодна комісія нічого не розкрила та не допомогла слідству. Між тим, їх створення завжди супроводжувалось політичними шквалами та землетрусами. Водночас, подальші звіти таких комісій нагадували тонесенький струмочок сечі хворого на простатит імпотента. Так буде й цього разу. Шкода лише трудяг-слідчих, яких депутати заради власного піару відволікатимуть недолугими запитами, вказівками та іншою вербальною діареєю.

 

І останнє… Рівно чотири роки тому, 7 листопада, від ворожих куль при обороні аеропорту в Донецьку загинув його наймолодший захисник - 18-річний Сергій Табала. Думаєте, всі ці найєми та парасюки згадають сьогодні у своїх фейсбуках про цього хлопця? Я не впевнений, бо «совість – ніщо, піар – все; ворог не в Кремлі, а на Банковій…» Ніколи не піду у політику.

 

Петро Порошенко: "Хіба це нормально, коли в Кремлі збирається терміново Рада безпеки на чолі з Путіним з одним питанням - як захистити РПЦ в Україні. Вам тут нічого робити. Нічого робити вашій церкві. Нічого робити вашим збройним силам. Нічого робити вашому озброєнню. Додому, в Московію!" 

 

З недавніх пір «нафуй» та «на Московію!» є синонімами. Після Порошенка у будь-якому випадку залишиться єдина українська церква (а Путін сам казав, що Московія тримається на двох китах – православ'ї та ядерній зброї), армія та держава, ВПЕРШЕ орієнтована на Захід. Не знаю, що гіпотетично може залишитись після інших, але спробую уявити: після Тимошенко — кабальний договір з Московією, Портнов, ломбарди та хі-хі з ботоксним карликом; після Гриценка — пом’яте обличчя, нудні виступи на телебаченні та неспроможність відповісти на просте запитання: чому у 2014 році колишній міністр оборони не пішов захищати Україну; після Зеленського — повернення схем Коломойського у правове поле України та вічний 95-й квартал замість здорового глузду; після Бойка, Медведчука, Мураєва та Рабіновича — повернення до Тайожного союзу та кінець держави під назвою Україна. Вибір за вами… 

 

Юрій Луценко подав президентові України заяву про свою відставку.

 

Не подав у відставку — тримається за крісло, подав у відставку — щурі перед виборами тікають з корабля. Це пишуть одні й ті ж люди, яким байдужий не тільки Луценко, але й Україна в цілому. Дестабілізація, піар та відволікання влади на другорядні чвари — це їх Modus vivendi. Якщо навіть президент прийме цю відставку, за неї у Верховній Раді не проголосують навіть опозиційні депутати, бо жодна політична сила не захоче напередодні виборів взяти на себе відповідальність у вигляді тяжкого та невдячного тягаря, який несе генеральний прокурор. Юрій Луценко у цьоому випадку робить все правильно, але я готовий поставити тьмяний срібний долар на те, що реальна відставка йому загрожує у тій же мірі, як всім нам – нашестя п'яних бурятських шаманів.

 

Власники "євроблях" пікетували Раду з вимогою ухвалення законопроектів, що знижують акциз на розмитнення машин, а сотні людей у камуфляжі прийшли під Кабмін вимагати нове міністерство.

 

Завжди дивували натовпи молодих здорових людей, які у робочий час стоять з прапорами та часто не можуть відповісти на запитання про мету такого стояння. Але у нас демократична держава, і путінськими методами ніхто вирішувати проблеми не збирається.

 

Що стосується «євроблях», то це — болісна тема, і будь-які думки з цього приводу нариваються на жорсткі вислови з обидвох сторін. Але я згоден з нещодавно прочитаною думкою, що «бляхер» — це скоріше психологія. Багато з них не від безгрошів'я уникають навіть компромісних податків (писав якось, що у мене у дворі вже рік стоїть Maserati Levante на литовських номерах), а від психологічного нерозуміння суті й відповідальності громадянина перед суспільством. Це пережиток совка, де суспільство протиставлялось державі. На Заході у людей не виникає думки тупо не платити податки. Всі дотримуються закону, і якщо його норми здаються неприйнятними, через своїх представників намагаються їх змінити. А до того часу — платять. Тобто, іноді справа не в законах, а в людях, не здатних зрозуміти що правил потрібно дотримуватися всім, і тільки тоді щось зміниться на краще. Наразі я не тільки про «бляхерів», а й про «пересічних українців», для яких «шара» та протиставлення себе державі стали моральним кодексом повсякденного життя. Дивно, але такий прошарок населення існує не тільки серед підприємців, але й серед депутатів та державних службовців. Наразі треба не тільки шукати правовий компроміс між «євробляхерами» та державою, але й міняти власну психологію.

 

"Немає ніяких державних грошей. Є гроші платників податків". © Марґарет Тетчер

 

Казахстан проміняв московські ракети на Falcon 9, а в Монако за корупцію затримали наближеного до Путіна московськогоо олігарха Риболовлєва.

 

Як заявив речник міністерства оборонної й аерокосмічної промисловості Казахстану, Асет Нуркенов, запуск супутників пройде на американській військовій базі Ванденберг у Каліфорнії, а не на космодромі Байконур. Оце так удар по репутації! Але чого очікувати після появи дірок в обшивках скріпоносних космічних кораблів?

 

Як помітили розумні люди, московитам давно вже пора вчити дві мови: англійську і китайську. Першу — якщо вдасться «звалити», другу - якщо не вдасться...

 

Правда, затриманий у Франції путінський «гаманець» досконало вивчив французьку. Це йому допомогло? Звісно ні, бо злодійська запоребрікова сутність лізе навіть тоді, коли ти вже награбував мільярди. Тому слушно чинять Сполучені Штати, розв'язуючи нову гонку озброєнь. Бо гонка грабування власного народу не дозволить Великій Бурятії симетрично відповісти вуйкові Семові. Самознищення — це вибір самих московитів, і я не бачу жодної причини цей вибір не поважати. 

 

Одним рядком: 

 

Губернаторами штатів у США (Колорадо та Іллінойс) стали американці українського походження. Нашого цвіту по всьому світу. А ви знаєте хоч ОДНОГО у світі губернатора, суддю чи мера московського походження? Ото ж бо.

 

Рятувати телеканали «112 Україна», NewsOne та «захищати свободу слова» в Україні до Києва приїхали евродепутати, які причетні до сіяння розбрату всередині Евросоюзу. Вони є представниками британської партії евроскептиків, що була рушійною силою «Брекзиту». Керівником парламентської політичної групи, до якої вони належать, є Найджел Фараж, який постійно прославляє Путіна й називає Евросоюз та НАТО винуватцями агресії Московії проти України. У вас є ще питання щодо бенефіціарів цих «українських» мас-медіа? 

 

Українська армія — серед десяти найсильніших у Европі, - Business Insider. Це все волонтери та «простий народ», а Президент та Головнокомандувач тут ні до чого, ага…

 

У торгівлі з Україною частка Евросоюзу досягла 42%.  Давно кажу: на сході – море, просто море…

 

Ніколи не втрачайте оптимізму та робіть своє. Попри все, той, хто читає розумні книги та Олега Шарпа, завжди буде сильнішим за того, хто дивиться лише телевізор.

 

Дякуйте, а не просіть
А добро з собою носіть…
Шануймося!

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles