logo

Wednesday, 25 July 2018 15:58

ЗАКОРДОННИХ ВЛАСНИКІВ БРИТАНСЬКОГО МАЙНА ЗМУСЯТЬ НАЗВАТИ СВОЇ ІМЕНА

David Pegg, The Guardian, 23.07.2018

 

Приховування своєї особи каратиметься п'ятьма роками ув'язнення згідно з новим законодавством щодо відмивання коштів

 

Закордонних власників британського майна змусять оприлюднити свої справжні дані про себе, інакше на них чекає в’язниця та необмежені штрафи відповідно до законопроектів, які мають на меті покласти край репутації Великої Британії, як держави для відмивання грошей.

 

Цим законопроектам передували роки скандалів щодо придбання найдорожчих маєтків Великої Британії офшорними компаніями, та побоювань, що брак законодавства дозволив корумпованим грошам потрапити на ринок житла. 

 

Три роки тому Національна кримінальна агенція повідомила, що іноземні кримінальні банди використовували операції з майном для відмивання мільярдів корупційних фунтів. Парламентський комітет з питань закордонних справ пішов далі цього року, стверджуючи, що коруційні московські кошти відмивались через Велику Британію та є загрозою національній безпеці. 

 

За новим законодавством закордонні компанії, що володіють майном у Великій Британії, змушені назвати своїх справжніх власників у доступному громадськості реєстрі.  Уряд заявив, що цей реєстр є частиною масового придушення відмивання коштів у секторі нерухомості та полегшить правоохоронцям конфіскацію кримінальних активів. 

 

Анонімне володіння майном через закордонні компанії є абсолютно законним, але воно також непокоїло учасників ринку, які боялися, що приплив іноземних коштів призведе до зросту цін на житло. 

 

Законопроекти пропонують низку нових покарань для тих, хто схоче обійти реєстр:

 

- Заборона міжнародним компаніям продавати чи орендувати житло без оголошення їхнього власника, інакше для тих, хто відмовиться підкоритися закону — до п'яти років в’язниці та необмежені штрафи

 

- До двох років ув'язнення та штраф для фізичних осіб, які не зареєструються чи спробують надати неправдиву інформацію. 

 

Активісти Transparency International, які боролися за встановлення цих правил кілька років, привітали такі закони.

 

«Ці пропозиції нарешті на папері втілили той довго-обіцяний інструмент, який допоможе зняти завісу секретності щодо власників майна, яку її тут використовують корупціонери. Після кількох років кампаніїї ми раді, що зроблено перші кроки до запровадження цього важливого реєстру», – сказав Дункан Геймс, директор з політики в Transparency International UK.

 

«Занадто довго Велика Британія приймала корумповані гроші, і дуже часто саме наш ринок нерухомості ставав схованкою для цих грошей. Цей закон має позбавити корупціонерів хоча б одного місця, де вони ховали свої брудні гроші. Як тількибуде завершено консультації, ми сподіваємось, що уряд зробить його негайним пріоритетом». 

 

Чідо Данн, антикорупційна активістка ГО «Глобальний свідок», каже, що цей закон змінить правила гри. «Уряд нарешті показав, що він серйозно прагне зупинити злочинців та корупціонерів від використання майна у Великій Британії для відмивання чорної готівки. Нам дуже цікаво дізнатися, хто насправді володіє нашими містами», — сказала вона.

 

Національна асоціація агентів з нерухомості також задоволена пропозиціями. «Нерухомість – це дуже ризикований сектор для відмивання грошей, бок будь-яка іноземна компанія може купити її у Великій Британії, без присутності на її території, - каже Марк Гейвуд, виконавчий директор групи.

 

«Злочинні кошти можна приховати та зробити зовні легітимними через «компанію», яку неможливо відстежити, і яка потім купує нерухомість. Коли агенти намагаються визначити справжніх кінцевих власників, то вони знаходять лише документи, що вказують на підставні компанії.

 

«Більше того, будинки, придбані за брудні гроші, завжди стоять порожніми, їх забирають з ринку, хоча і могли б використовуватися родинами. А це негативно впливає на людей. Аби зробити наш ринок житла цілісним, життєво необхідно розуміти, хто є кінцевим власником нерухомості».

 

Девід Камерон пропонував введення публічного реєстру власників нерухомого майна після розкриття «панамських паперів» ще два роки тому. Видання The Guardian виявило, що британську нерухомість вартістю мінімум £7,000,000,000 привласнено офшорними компаніями, як це видно лише з розголошених документів, а взагалі вартість нерухомості, яку придбано через «податкові гавані» сягає £170,000,000,000. 

 

Є також побоювання, що дозвіл іноземцям анонімно купувати британську нерухомість в якості інвестицій спричинив лавину коштів на житловий ринок, що значно підвищило ціни та загострило житлову кризу. Два роки тому розслідування The Guardian виявило в Лондоні хмарочос Tower at St George’s Wharf (на фото) з 50 великими апартаментами, кожним четвертим з яких володіли офшорні компанії.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles