logo

Thursday, 02 March 2017 08:23

ДЕСЯТЬ ПОРАД НАШОМУ МЗС НА 2017 ТА НАСТУПНІ РОКИ

Editorial, Radio Lemberg, 02.03.2017  
 
1. потрібно негайно зняти з усіх моніторів (бек-борди, логотипи на сайтах, соцмережах) написи UKRAINE CRISIS, UACRISIS тощо. Цей мем московсько-гебістського походження підсвідомо формує думку (особливо для західного глядача), що немає російської агресії (війни) проти України, а є лише внутрішньо-українська криза (чи то громадянська війна) — чого й добивається Кремль. Відповідно терміново перейменувати «Український Кризовий Центр» тощо. 
 
2. заборонити в усіх ЗМІ інші кремлівські меми для опису агресії/війни — такі як ДНР, ЛНР, бойовики, сепаратисти, силовики — та використовувати замість них слова — окупована Росією земля на сході та півдні України; ОРДО та ОРЛО, окуповані Росією, окупований Росією півострів Крим; окупанти, колаборанти, терористи, злочинці, бандити; вояки ЗСУ чи НГУ. Такі слова як «сепаратисти» несуть інше значення і мають певний шарм народного повстання та національної звитяги; а бойовики/силовики є прямою калькою з масмедіа Росії для опису її тривалої громадянської війни на Північному Кавказі. 
 
3. зібрати послів G7 та ЄС (а краще всіх можливих країн) з метою донести попередній п.2 до керівництва своїх країн та їхніх ЗМІ з проханням уникати московську лексику при описі подій в Україні, підготувати відповідний буклетик тримовний та відповідний веб-ресурс.
 
4. упорядкувати веб-сайт МЗС України, систематизувати інформацію на ньому, обов'язково створити на ньому окремий розділ для дітей та підлітків (можна для тих і тих окремо) аби максимально зацікавити читача (чи молодого читача) діяльністю МЗС та усіма викликами, які стоять перед Україною у світі.
 
5. терміново запросити до України та надати в Києві приміщення та обладнання кореспондентам провідних іноземних ЗМІ. Усі події в Україні досі описуються або журналістами Reuters, Bloomberg, AP, AFP, CNN, NBC, Euronews тощо-тощо-тощо безпосередньо з Москви, або в кращому випадку після їх одно-дво-денних наскоків до України та бліц-контактів з першим-ліпшим депутатом/чиновником/борзописцем.
 
6. зобов'язати топ-20 спікерів української влади (президент, прем́'єр, віце- та міністри, голова ВРУ, заступники, голови комітетів, лідери фракцій) регулярно (кожен з них хоча би раз на місяць) давати в ЗМІ свої аналітичні статті та відео-інтерв'ю на найактуальніші питання внутрішньої та зовнішньої (кому пасує) політики. Кожного хоча би буднього дня в масмедіа має бути одна якірна стаття дня від української влади. Колективу МЗС [поки не запрацює Ukrainian Foreign Service від Radio Lemberg] забезпечувати оперативний їх переклад (протягом кількох годин) хоча би основними іноземними мовами (англійською обов'язково!) та публікацію на урядовому/парламентському сайті [та на сайті Radio Lemberg -він має стати хабом для важливих статей про Україну різними мовами].
 
7. обов'язково хоча би раз на тиждень друкувати в іноземних ЗМІ хоча би одну таку статтю з попереднього п.6 в кожній з країн G7, а також FI SE NO DE NL BE ES PT GR CH AT PL CZ SK HU RO BG SI HR RS TR IL EG SA PK IN ID CN AU  та виносити їх на обговорення у соцмережі через свої представництва в цих країнах — аби постійно тримати у фокусі події в Україні в цих країнах.
 
8. терміново провести (можна онлайн) конференцію/навчання з усіма послами, консулами та працівниками МЗС аби навчити їх правильно користуватися соціальними мережами — з роз'ясненням чіткої їх поведінки та реагування на коментарі/дописи/образи/тощо, з поясненням того, кого можна державним службовцям поширювати (репостити, ретвітити, лайкати) в соцмережах, а хто є табу. Зобов'язати кожне українське посольство закордоном щодня генерувати мінімум один пост у фейсбуку та один твіт у твіттері на актуальні питання України чи про події в країні перебування. Забезпечити одночасний переклад цих текстів українською, англійською та місцевою мовами. 
 
9. оголосити через посольства в країнах їх перебування добровільний набір серед наших громадян-місцевих заробітчан е-волонтерів для роботи в соцмережах та в коментарях сайтів місцевих топ-ЗМІ для активного захисту онлайн українських інтересів та активній протидії засиллю та фейкам московських троллів (аби побачити весь жах достатньо подивитись коментарі до будь-якої статті про Україну у WSJ, NYT, WP, FT, The Times, Le Monde, FAZ, тощо-тощо-тощо). Українці за кордоном з радістю відгукнуться на таку пропозицію — і точно будуть раді допомогти Україні.
 
10. організувати спільно з Міносвіти по всій Україні в містах з населенням більшим 30.000 шкільні класи для поглибленого вивчення різних іноземних мов (включно з японською, китайською, корейською, в'єтнамською, хінді/урду, арабською, івритом,  турецькою, грецькою, фінською, тощо-тощо-тощо) з перспективою працевлаштування таких абсольвентів у дипломатичні, торговельні, військові представництва України за кордоном — відбір дітей здійснювати саме за здатністю їх до іноземних мов. Для цього запросити до України та надати житло/зарплати волонтерам/вчителям з відповідних країн. Це робить навіть Узбекистан (правда, лише в Ташкенті, ми ж пропонуємо максимально задіяти всі області й райони України).
 
DN Стосовно АТО не краща ситуація, негативне сприйняття та співзвучність з Н АТО говорить про цілеве застосування саме такої абревіатури. 
Похожее изображение
Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles