logo

Friday, 12 May 2017 08:34

ВІДОМИЙ ЖОНГЛЕР З УКРАЇНИ СТАНЕ П'ЯТИМ ВОЛОДАРЕМ ПРЕСТИЖНОЇ ЦИРКОВОЇ ПРЕМІЇ

Доктор Немо, RadioLemberg, 12.05.2017

 

Соліст найвідомішого цирку світу Cirque du Soleil українець Віктор Кіктєв отримає "Премію за довічне досягнення у мистецтві цирку".

За всю історію існування Європейської циркової асоціації ця премія присуджувалася лише чотири рази.

Kitjajew2

Чоловік родом з міста Прилуки Чернігівської області. Переїхав до США на початку 90-х після того, як виграв срібну медаль на міжнародному цирковому фестивалі в Парижі.

 

Віктор Кіктєв, cьогодні жонглер-еквілібрист Віктор Кі (псевдонім) входить до трійки найкращих у світі.

Кіктєв 15 років пропрацював у трупі найкращого в світі канадського цирку Cirque du Soleil. Залишив його, коли дізнався, що "Цирк сонця" їде на гастролі до Росії.

kiktev 7 fill

 

 

Президент США Дональд Трамп був вражений виступом Віктора на шоу в Нью-Йорку. Він посприяв швидкому отриманню ним імміграційної (зеленої) карти.

Зараз Віктор Кі живе в Швейцарії, гастролює світом, збирає аншлаги у величезних залах.

kiktev 4 fill 

"Мені не хотілося б, – каже Віктор Кі, – щоб мої знайомі, діти моїх знайомих покидали свою країну для того, щоб робити десь кар'єру. Я приклад того, чого не повинно відбуватися в майбутньому. Нічого поганого в своїй кар'єрі не бачу, але є негативний факт, що я не затребуваний у себе вдома".

 

Батьки Віктора – музикант і танцівниця. Завдяки їм він вирішив зробити акробатику своєю професією і пов'язати своє майбутнє з цирком. 1994 року він став першим артистом незалежної України, що виграв срібну медаль і премію Едуадо Распіні найпрестижнішого Міжнародного фестивалю цирку "Cirque de Demain" у Парижі. У 2014 році він передав на потреби української армії $60 тис. Чоловік їздив по США, перед глядачами розказував про Україну та її біди. Там же, на виступах, і збирав гроші на потреби армії.

 

"Перший мій виступ в незалежній Україні буде саме в Прилуках, 5-6 листопада. Це буде шоу в стилі дивертисмент. Я покажу 3 або 4 виступи, які робив на «America’s Got Talent». Планую задіяти прилуцьких дітей, також буде цікава співпраця із цирковою студією Заслуженого артиста України Анатолія Залевського. Його юні вихованці покажуть номер, із яким виступали на «Євробаченні» в Києві у 2005 році.

Приїде фокусник Євгеній Воронін, з яким ми навчалися разом. Це дуже визначна особистість у світі циркового мистецтва. Він тричі здобував Гран-прі фестивалю в Монте-Карло, знімався як актор у голлівудських фільмах. Зараз живе в Америці, Німеччині. Також завітає на наше шоу популярний артист Влад Кривоногов, котрий працює в жанрах магія, ілюзія. Уже вдруге до міста приїде талановитий дует Duo «Miracle», їх виступ у рамках травневого фестивалю «Мрій-Дім» прилучанам надзвичайно сподобався.

 

Усі гроші від концертів підуть на пам’ятник Олександру Грузіну.

До речі, після виступів відбудеться аукціон, на якому виставлять свої лоти і такі знаменитості, як Філіп Кіркоров та Святослав Вакарчук. Зароблені на ньому кошти теж використаємо для встановлення пам’ятника. Хочу наголосити: усі, хто бере участь у проекті, – волонтери. Маючи фонд в Америці, я розумію, наскільки прозоро треба вести подібні справи, і жорстко контролюю роботу, зважаючи на корумпованість у цій сфері в Україні. У моєму фонді немає зарплат, тут працюють безкорисливо.

Якщо проект буде популярний і люди нас підтримають, у Прилуках з’явиться пам’ятник артисту, котрий дав початок цирковому мистецтву в місті. Такі речі не можна недооцінювати. Скульптура надихатиме дітей і батьків, меценатів, які захочуть підтримувати розвиток цирку. 

 

Влітку 2016-го Віктор Кі тріумфально виступив на конкурсі "В Америці є таланти".

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles