logo

Wednesday, 08 March 2017 09:35

ЯК АМЕРИКАНСЬКА ПРЕСА СТАЄ «ФЕЙКОВОЮ»

Народний Оглядач, 08.03.2017   

 

Свій ранок президент США Дональд Трамп починає з преси і перегляду новинних каналів.    У процесі він досить емоційно реагує на прочитане і побачене. Видання пояснило таку звичку Трампа тим, що глави держави небайдужий до того, як оцінюють його дії ЗМІ.   

 

Якщо вірити соцопитуванням, глава Білого дому міг би не хвилюватися: тільки 3 з 10 американців вірять тому, що показує телевізор і пише преса. Не менш вигідними для Трампа виглядають дослідження, які вивчали джерела отримання інформації жителями США.   

 

Лише 10-15% з них отримують новини з газет, а 50% черпають відомості про навколишній світ з телеекранів. А що ж інші? Решта використовують як засіб комунікації соціальні мережі. Як, втім, і сам Трамп, який перетворив Twitter на потужну зброю для відповіді недоброзичливцям з традиційних ЗМІ і висміювання політичних опонентів.

 

І все ж глава Білого дому безуспішно продовжує свої спроби завоювати симпатії журналістів. Або хоча б змусити їх дотримуватися нейтралітету. Але щоразу зазнає невдачі. Його їдкі, саркастичні репліки на адресу «журналістського цеху» найчастіше мають огульний характер і б'ють не тільки по ворогам, які ніколи не стануть друзями, але й по союзникам.

 

Виникає враження, що Трамп провокує журналістську спільноту, прагнучи підірвати у населення віру в репортерську об'єктивність. Як написав хтось із західних експертів: «Трамп поводиться так, немов продовжує свою виборчу кампанію».

 

Газета New York Post стверджувала, що після свого обрання на зустрічі з американськими медіаменеджерами, яких зібралося приблизно чоловік 30-40, президент США не скупився на епітети.

 

«Ми сидимо в кімнаті, повної брехунів, представників продажних і необ'єктивних ЗМІ, які помилялися в усьому», – це, мабуть, найм'якше, що було виголошено на їхню адресу. Кумедно, що  захід, який минув в такій тональності, в оточенні Трампа назвали «чудовим».

 

Але чи такою необґрунтованою була реакція глави Білого дому, якщо згадати, як американські ЗМІ обходилися з Трампом в ході передвиборного марафону? Скільки жовчних коментарів йому довелося вислухати на свою адресу, до яких немислимих висот роздувалися його уявні, а часом реальні проблеми, з якою люттю критикували передвиборні обіцянки тільки для того, щоб довести: кандидат від республіканців не в змозі управляти країною.

 

У цьому «небажанні» бачити Трампа на посаді президента збіглися погляди значної частини преси, незалежно від її партійної – республіканської чи демократичної – спрямованості. Вперше в історії, республіканські консервативні ЗМІ, за рідкісним винятком, об'єднали зусилля з демократами, щоб не пропустити Трампа до влади. Але в цій сутичці болючої поразки зазнала вся без винятку американська журналістика, яка принесла об'єктивність і професійні стандарти в жертву політичній доцільності.

 

А Трамп виграв, причому двічі. По-перше, він переміг на виборах. По-друге, продемонстрував, що міць і вплив "четвертої влади" були надто перебільшеними. Тому сьогодні він може безкарно насміхатися над ЗМІ, називати їх «фейковими» і «анекдотичними», і в цілому це ніяк не впливає на його рейтинги. Колишні "володарі умів" здулися і лише безпорадно огризаються у відповідь на нападки Білого дому.

 

Сьогодні американські видання і телеканали ведуть боротьбу не з Трампом, як вони намагаються це представити, вони ведуть боротьбу за своє виживання.

 

Але чи вони зуміють в результаті зберегти свої позиції в суспільстві після того, як демонстративно пожертвували стандартами в ім'я боротьби інтересів, особистої неприязні або політичних поглядів?

 

Адже чим довше і жорстокіше вони сьогодні нападають на Трампа, посилаючись на свій професійний обов'язок контролювати роботу адміністрації, тим очевидніше виглядає їх необ'єктивність. А розплатою неминуче стане подальше падіння тиражів наїжачених на американського президента видань і рейтингів телеканалів. Колишня велич традиційних американських ЗМІ йде в минуле, і руку до цього вони доклали самі.

Джерело

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles