logo

Sunday, 09 July 2017 10:00

УКРАЇНА ТА НАТО. НОВИЙ ЕТАП ІСТОРІЇ

Олег Пономар, Facebook, 09.07.2017 

 

Доброго недільного ранку. Сьогодні до Києва прилітають державний секретар США Рекс Тіллерсон, спецпредставник США у справах України Курт Волкер та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ. Такий потужний десант говорить про те, що Україна — одна з головних тем наших союзників на Заході, і що Україна вже належить до евроатлантичної родини. 

 

Сказати, що це багатьом не подобається (нашому біснуватому сусідові та його колоні в Україні), це нічóго не сказати. Їх просто рве на шматки зсередини. Від самого факту. Від того, що це не зміниш. Що з цим нічого не поробиш. Що це дуже надовго. Що це назавжди. Це цивілізаційний та історичний вибір українського Народу, який йшов до нього та боровся за нього впродовж кількох сторіч. Історія твориться нами. Просто зараз. 

 

Як ви пам'ятаєте, у статті "Початок Шляху" у лютому 2015 я казав, що Захід на врегулюванні схожих конфліктів (війна на сході України) не одну муху з'їв, і технології відпрацьовано вже давно (наприклад колишня Югославія). 

 

Давайте подивимось на якому етапі врегулювання ми зараз: 

 

• Три з половиною роки діяв Нормандський формат. Це були (Меркель та Олланд) більш-менш лояльні поліціянти, їхнім завданням було приструнити гарячу стадію конфлікту, перевести його до політичного (дипломатичного) русла, і далі тягнути час, аби дати Україні збудувати свою Армію. Це завдання виконано — Україна має одну з найсильніших і боєздатних армій Европи. І це ще не межа. Коли виростуть повноцінні Авіація та Флот, коли на всю потужність запрацює наш ВПК, коли союзники допоможуть з найточнішою летальною зброєю, тоді це буде взагалі інший рівень. Водночас, Захід всі ці три з половиною роки посилював санкції проти агресора, виснажуючи його ресурси. 

 

• Тепер ми підійшли до нового етапу (якщо проводити паралелі до хорватського сценарію). До справи щільно беруться США та НАТО. Призначення Волкера — це як призначення відомого Річарда Голбрука (Richard Holbrooke) спецпредставником у югославському конфлікті. Курт Волкер займатиметься човниковою дипломатією між Вашингтоном, Києвом, Берліном, Парижом та Москвою. Саме так як діяв Голбрук. До речі саме він привіз ультиматум Мілошевичу перед початком операції НАТО. І сьогоднішній візит Тіллерсона, Волкера і Столтенберга — це пряма ознака нового (другого) етапу нашої історії. Ще одним індикатором другого етапу є підготовлений законопроект Турчинова (його можна назвати "хорватським", хоча він не мусить бути реалізованим, та сама його поява має додати швидкості думки ворогові). 

 

• Що буде далі? Після чергового візиту Волкера до Москви згадають тимчасово забуту "дорожню мапу" Нуланд–Суркова (11 пунктів). В ній миротворці, кордон, вибори, амністія. Жодного нового велосипеда вигадувати не треба — там вже все є. Фактично ми повертаємось до того моменту осені 2016 року, коли ми всі зупинились. Тоді вже була готовою "дорожня мапа" Нуланд–Суркова, але американські вибори змішали всі карти і відклали цю справу майже на рік. Ось це все й чекає нас восени. 

 

Долю Мілошевича пам'ятаєте? А долю Хорватії? Отож :) Всім чудового святкового дня.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles