logo

Sunday, 02 April 2017 09:04

ІНСТРУМЕНТИ СПІЛКУВАННЯ 2017

Доктор Немо, Radio Lemberg, 02.04.2017 

 

З 1984 року, коли започатковано ФідоНет-мережу друзів, еволюціонували способи спілкування, які набрали різноманітних фунціональних рис в вигляді відеочатів, месенджерів, телеконференцій, вебінарів, інтерактивних дошок, закритих та відкритих віртуальних спільнот.  Інтернет давно інкорпорував в себе засоби ТВ, радіо, преси та інших медійних ресурсів. 

 

 

Коли мова заходить про інструменти для листування і відеодзвінків, маючи в руці лише смартфон, перше, що спадає на думку більшості користувачів – Skype. Цей месенджер, дійсно, був і залишається одним з найпопулярніших. Додаток ClownFish (улюбена Маском рибка транслятор з Путівника атостопом по Галактиці) з автоматичного перекладу дозволяє бути Скайп-спілкуванню на крок вперед перед конкурентами. Проте це не робить йогонезамінним. Можливо, вам набридла банерна реклама в головному вікні, або ви з якоїсь причини не хочете користуватися продуктами Microsoft, чи ряд закритих країн блокують Скапі та інші IP-комунікатори. Так чи інакше, якщо ви вирішите замінити Skype на щось новіше, є такі варіанти.

 

Viber 

 

 

Месенджер Viber також неймовірно популярний серед українських користувачів, тому він цілком може стати головною заміною Skype. Напевно, більшість користувачів з вашого списку контактів Skype вже є і в Viber. Явною перевагою Viber є те, що в цьому мессенджері відсутня будь-яка реклама (а читачі Radio Lemberg напевно знають чому?). Також слід враховувати, що Skype спочатку розвивався як програма для ПК, в той час як Viber зародився вже в епоху мобільних додатків, і саме з мобільних пристроїв почалася популярність цього месенджера. Як наслідок, всі пристрої, на яких ви можете використовувати Viber, будуть прив’язуватися до вашого номера телефону. Viber пропонує користувачам безкоштовні голосові і відеодзвінки, а також текстові чати. Але якщо чат може бути груповим, то, на жаль, групові відеодзвінки Viber поки-що не підтримує. Мабуть, саме неможливість влаштовувати відеоконференції і є головним недоліком програми.

 

WhatsApp

 

 

WhatsApp– ще один популярний мобільний месенджер, що належить зараз компанії Facebook. За останніми даними, число користувачів WhatsApp у всьому світі нещодавно перевищило мільярд осіб. Як і Viber, WhatsApp почався з мобільного додатка, а вже потім розрісся до платформ. Сьогодні користуватися ним можна і на ПК. Функція відеодзвінків з’явилася в WhatsApp відносно недавно. Додаток підтримує групові чати до 10 осіб. Влаштувати відеоконференцію в ньому також поки-що не вийде, що виключає можливість корпоративного застосування месенджера.

 

Talky

 

 

Talky– безкоштовний веб-сервіс. Мабуть, на сьогодні це найзручніший інструмент для відеоконференцій. Оскільки Talky працює в браузері і не потребує встановлення, використовувати його можна на будь-яких платформах. Тут ви можете створювати відеочати, в яких можуть брати участь одночасно до 15 осіб. Кожному співрозмовнику доступна функція демонстрації екрану, так що Talky можна використовувати для проведення відеолекцій і онлайн-уроків. Створити кімнату для відеоконференції тут дуже просто. Ви заходите на talky.io, вказуєте бажаний URL групи і запускаєте конференцію. Потім – діліться цією посиланням з іншими учасниками бесіди.

 

WeChat

 

 

WeChat– більшою мірою мобільний додаток, але крім мобільних версій існує також веб-інтерфейс. Правда, для його використання вам все одно доведеться попередньо встановити додаток на смартфон для прив’язки аккаунта до номера телефону. Додаток підтримує відправку текстових повідомлень, голосові і відеодзвінки. Кількість учасників відеоконференції обмежена дев’ятьма користувачами.

 

ooVoo

 

 

Додаток з дивною назвою ooVoo– дозволяє створювати конференції з 12 учасниками. Цікаво, що до відеоконференції в ooVoo можна запросити навіть користувачів, які не є користувачами цієї програми. Чат наповнений різноманітними стікерами і емодзі, але частина подібного контенту надається платно. Тому, використовуючи ooVoo, остерігайтеся випадкових покупок всередині програми

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles