logo

Friday, 28 July 2017 07:42

СЕНАТ США УХВАЛИВ НОВІ САНКЦІЇ ПРОТИ МОСКОВІЇ, ІРАНУ ТА КНДР

Олег Пономар, Facebook, 28.07.2017 

 

Геополітична новина одна, але ми її дуже чекали. 

 

Сенат США, верхня палата парламенту США, теж підтримав нові санкції проти Московії, КНДР та Ірану. За проголосували 98 сенаторів, проти — лише двоє (республіканець Rand Paul від штату Кентуккі, якого Маккейн не раз прямо звинувачував у діях на користь Путіна, який голосував проти вступу Чорногорії до НАТО; та "незалежний" сенатор Bernie Sanders від штату Вермонт, той самий Сандерс, який балотувався на президента і ледь не перейшов дорогу Гілларі Клінтон). 

 

Суть санкцій добре відома. Нагадаю лише, що законопроект H.R.3364 затверджує санкції в якості закону, і президент США не може скасувати їх своїм указом (лише з дозволу Конґресу). Що далі? 

 

Трамп має 10 днів на те, аби підписати законопроект або накласти вето. Та практично одностайна підтримка законопроекту в обидвох палатах парламенту показує, що можливе вето Трампа легко долається необхідними двома третинами Конґресу. 

 

Якщо Трамп накладе вето, воно буде його першим ветом на посаді президента. 

 

Якщо Трамп накладе вето, а Конґрес його потім здолає, то це буде нищівним ударом по Трампові як політику й президенту, це буде ганьбою та приниженням. 

 

Якщо Трамп накладе вето, то він проявить себе явно залежним від Москви політиком (що він досі заперечує) і підігріє сковорідку, на якій він зараз сидить, до неможливості. 

 

Як бачимо, вето буде поганою й нерозумною ідеєю для Трампа. 

 

Ще раз наголошу на тому, що цей законопроект ховає у могилу "Північний Потік-2". Німеччина точно знала, що Сенат після Палати Представників теж підтримає цей законопроект, і вже вчора з'явилась новина, що німці готові відмовитись від п'яти проектів "Північного Потоку-2", в яких тепер немає жодного сенсу. Ось що Конґрес животворний робить ) 

 

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles