logo

Monday, 20 March 2017 11:48

ПРО ДЕОЛІГАРХІЗАЦІЮ ТА КОРИСНИХ ІДІОТІВ

Олег Пономар, Facebook, 20.03.2017  

 

Деолігархізація. Минуло три роки після відомих подій і деолігархізація фактично відбулась. Я писав про це і два і три роки тому, і тоді це звучало як фантастика. Та сьогодні вже немає тих п'яти-шести мега-олігархів в Україні зі статками від $5 до $30 мільярдів, які раніше були. Немає олігархів, які би мали цілі фінансові імперії-пилососи... Немає олігархів, які монополізували й контролювали цілі галузі економіки (залізничні перевезення, електроенергія, тощо)... 

 

Одних нема, а інші вже далеко. Хтось вийшов у хоч якийсь кеш і поїхав... Хтось збанкрутував у "мінус"... Хтось ходить під кримінальними справами тут... Хтось сидить під ковпаком ФБР у тихих країнах... Як би там не було, але те що було раніше і тепер – це "дві великі різниці". 

 

Звичайно, це ще далеко не все. Звичайно, попереду ще довгий шлях. Звичайно, залишились острови монополій та корупції. Але прихід американців, прозорі тендери, загальна політична й економічна ситуація, перші реформи та початок боротьби проти корупції, дерегуляція, демонополізація, роблять свою справу. 

 

Це факт і його треба зафіксувати. Про це ніхто не пише й не говорить, але ж це епохальна й кардинальна справа — відхід від олігархічної економіки (яка була 25 років) і умовна "румунізація". 

 

Сьогодні я згадав про рішення Польщі надати нам кошти на дороги. Відразу ж на мою сторінку у Facebook налетіло багато "коментаторів". Їм напевно невідомо, що «Укравтодором» вже кілька місяців керує поляк, який причетний до польського дорожнього дива. Їм напевно невідомо, що зараз поцупити вже не так легко й просто, як було кілька років тому. Адже за ці роки наші західні донори теж багато чому навчились у плані контролю за наданими коштами. 

 

Щойно біля п'ятидесяти "коментаторів" я відправив до царини вічної тиші. Тому ще раз попереджую, хто не знає — обережно. За вами слідкують :) А ще краще йдіть на сторінки блогерів "всепропало" — і жодних образ. Вам тут не раді. Тут збираються люди, які розуміють, що наразі загальний напрям руху України вірний, незважаючи на мега-жорстокий опір як зліва так і справа. Тобто наші корисні ідіоти зараз грають абсолютно в унісон з Кремлем — а він поставив на карту все. Він хоче змінити геополітичний вектор руху України, то ж він і використовує популістську, солодку для люмпенського вуха риторику. 

 

Та слава Богу, є люди, які вміють відсіювати зерно від лушпиння, думати критично, глобально, визначати пріоритети, і бачити ситуацію не спрощено, а всю її структуру та динаміку. Такі люди тут. І вкотре вам дякую. Удачі всім.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles