logo

Thursday, 08 September 2016 14:04

ПОНОМАР: КРОК ЗА КРОКОМ ДО НАТО

Олег Пономар, facebook, 08.09.2016  

 

Старі читачі знають (це без піару, і це багато разів підтверджено точністю прогнозів), що в Україні немає фахівця (окрім перших осіб держави) компетентнішого у питаннях співпраці України та НАТО, аніж ваш покірний слуга. В цій ролі мене попросили прокоментувати вчорашню заяву одного [бородатого та в окулярах] народного депутата про те, що Україні не пропонують ПДЧ (план дій до членства в НАТО) тому що вона його не просила. Крім того наводять приклад Грузії. Ну що вам сказати?   

 

Якщо намагатись втриматись в межах літературної лексики, то це — феєричне маячня... По суті.   

 

ГРУЗІЯ почала будувати армію згідно стандартів НАТО п'ять років тому, і практично завершила цей процес. Тобто Грузія готова й відповідає критеріям для вступу (про територіальні суперечки я вже пояснював окремо і детально тут: http://www.dialog.ua/news/91391_1468324738). І на історичному Варшавському саміті Грузія отримала не ПДЧ, а тверду обіцянку того, що невдовзі вона стане членом Альянсу. І це не "прокол" Грузії, це просто об'єктивна технічна реалія. НАТО має план-графік і може перетравити тільки те, що може зараз. А зараз треба перетравити Чорногорію. Але до саміту НАТО у Брюсселі-2017 стосовно Грузії готуються важливі рішення, і Грузія зробить ще один величезний крок до НАТО. Як і Україна.   

 

УКРАЇНА почала переводити свою армію на стандарти НАТО лише рік тому — одночасно з будовою нової Армії. На Варшавському саміті Україні поставлено мега-амбітне завдання — завершити цей процес до 2020 року аби відповідати критеріям НАТО. Протягом цих трьох років ми маємо пройти шлях, яким деякі країни йшли десятиріччями. Для цього НАТО створює додаткові трастові фонди, для цього в оборонний бюджет США на 2017 рік закладено фінансову допомогу Україні на військові потреби в розмірі майже $700 мільйонів (безліч навчань, інструктори, тощо). Тобто Україні ой як є над чим важко працювати найближчими роками.   

 

Тому, враховуючи вищезгадане, жодного формального ПДЧ нам наразі не треба. Більше того, якби ми його зараз попросили, то на нас би подивились, м'яко кажучи, зі здивуванням. Усьому свій час. Крок за кроком.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles