logo

Friday, 09 September 2016 13:30

ПОЛТОРАК: ВЕЛИКОБРИТАНІЯ, США І ТУРЕЧЧИНА — НАШІ СПРАВЖНІ ДРУЗІ В НАТО

Степан Полторак, facebook, 08.09.2016   

 

У четвер 8 вересня в Лондоні делегації 78 держав світу (біля 40 з них очолюють міністри оборони) взяли участь у конференції «Діяльність ООН з підтримки миру».  


У ході конференції було обговорено останні досягнення ООН та питання міжнародних зобов’язань країн-учасниць ООН. Важливим аспектом обговорення стало питання ролі жінок у миротворчих операціях та шляхів вдосконалення міжнародної миротворчої діяльності.  


Україна як країна-засновниця ООН, послідовно реалізує принципи миротворчості, закладені у Статуті Організації.  І попри вкрай важкі безпекові умови, ми будемо робити подальші внески у миротворчу діяльність ООН.

 

Протягом дня в мене було кілька двосторонніх зустрічей з колегами

 

ТУРЕЧЧИНА   

 

Турецька Республіка була і є нашим другом та стратегічним партнером. Дружні та довірливі стосунки склалися як на загальнодержавному рівні між нашими Президентами, так і на відомчому, між міністерствами оборони обидвох держав.   

 

Під час зустрічі Міністр оборони Турецької Республіки пан Фікрі Ішик наголосив, що Туреччина засуджує анексію Криму та підтримує Україну в її прагненні до незалежності та суверенітету. Він підкреслив, що налагодження відносин Турецької Республіки із Росією жодним чином не вплине на відносини Туреччини з Україною.  

 

США  

 

Зі своїм колегою, Секретарем з питань оборони США Ештоном Картером, ми підписали «Концепцію розвитку партнерства між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Сполучених Штатів Америки на п’ятирічний період».  

 

Вперше в історії ми підписали документ про співпрацю на такий тривалий період. Він спрямований на підтримку оборонної реформи України та дасть змогу реалізовувати програми двосторонньої співпраці, передачі військової техніки, матеріально-технічних засобів, надання послуг та підготовки особового складу.  

 

Під час зустрічі Ештон Картер зазначив, що позиція США щодо агресії проти України залишається непохитною, анексію Криму ніколи не буде визнано, а гідбридна війна на Донбасі проти України закінчиться принизливою поразкою для Росії.

 

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ   

 

Наступного року 5.000 українських військовослужбовців буде підготовлено за стандартами НАТО. Про це домовилися з Державним секретарем Великобританії з питань оборони Майклом Феллоном.
Обсяги тренувально-дорадчої дороги Великобританії передбачається збільшити у кілька разів.  


Окрім цього з Начальником генерального штабу оборони Великобританії головним маршалом авіації Стюартом Пічем досягнуто домовленостей щодо нарощування співпраці по лінії генеральних штабів для вдосконалення процесу підготовки військ за кращими стандартами НАТО.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles