Доктор Немо, Radio Lemberg, 22.11.2016
Вікімедія завершила конкурс 2016 року на найкраще наукове фото для своїх статей. Ось такі були переможцями.
МІКРОСКОПІЯ
1 МІСЦЕ
Ганглії
Спінальні нервові вузли, або ганглії (центральна бульба з ~10 000 нейронами), з радіально виходячими з них аксонами, екстраговані зі спинного мозку новонароджених щурів (2-3 дні); пройшли імунофарбування, сфотографовані за допомогою методу флуоресцентної мікроскопії. Автор:Kseniia Bondarenko
2 МІСЦЕ
Поперечний зріз через голову тритона звичайного Lissotriton vulgaris на рівні носової порожнини.
Автор:SlavaSSG
3 МІСЦЕ
Мітотичне веретено
Конфокальна мікрофотографія мітотичних мікротрубочок та ядра у клітинах меристеми головних коренів чотириденних проростків Arabidopsis thaliana(Col-0)
Автор:Yuliya Krasylenko
ЖИВІ ОРГАНІЗМИ
1 МІСЦЕ
Частина життевого циклу тамариксового довгоносика (Coniatus (Bagoides) splendidulus Fabricius, 1781) (Coleoptera, Curculionidae).
Автор:Олександр Губін
2 МІСЦЕ
Пташеня пелікана рожевого Pelecanus onocrotalus (Pelecanidae) на острові Орлiв (Тендрівська затока, Чорноморський біосферний заповідник).
Автор:Юрій Москаленко
2 МІСЦЕ
Аскалаф строкатий (Libelloides macaronius(Scopoli, 1763) − хижа сітчастокрила комаха з родини Аскалафові (Ascalaphidae). Середземноморський реліктовий вид, занесений до Червоної книги України у категорію ”вразливий”.
Автор:Yuliya Krasylenko
3 МІСЦЕ
Мікроскопічне фото самця морського рачка Pontella mediterranea
Автор:Leonidsvetlichny
3 МІСЦЕ
Вмираючий Machimus cingulatus родини Asilidae. Помічений на північно-східному схилі гори Курики, Прикарпаття.
Автор:Karpenko Y
ЗАГАЛЬНА КАТЕГОРІЯ
1 МІСЦЕ
Череп зі слідами штучної деформації із поховання аланів на схилах печерного міста Мангуп-Кале (Крим).
Автор:Євгенія Яніш
2 МІСЦЕ
Частина приладу для спостереження ефекту Зеємана (розщеплення спектральних ліній у присутності магнітного поля). Трубка з газом неоном розташована між полюсами великого електромагніта.
Автор:NataliiaBashmakova
3 МІСЦЕ
Знахідки розкопок шару пізнього палеоліту стоянки Бура-Кая — уламок кістки та залишки знаряддя.
Автор:Nataliya Shestakova
АСТРОНОМІЯ
1 МІСЦЕ
Антени найбільшого у світі низькочастотного радіотелескопу UTR-2. Село Волохів Яр, Харківська область, Україна.
Автор:Сергій Єрін
2 МІСЦЕ
85-кілометровий ударний кратер на Місяці, в південній частині видимої сторони. Названий на честь датського астронома і алхіміка XVI століття Тіхо Браге.
Автор:VikaLvov
DN Перегляд усіх фото, надісланих на конкурс засвідчив, що українська наука не лише формально їснує, але й показує непогані результати. Парадокс України в тому, що те, що бачимо є неможливим з огляду на фінансування (як на мене, графік внизу мав би показувати мінусові цифри в стовпчику Україна).
"З одного боку, МОН нібито робить усе для того, щоб запрацювали нові органи, передбачені новим Законом про наукову і науково-технічну діяльність: уже обрано Ідентифікаційний комітет, до складу якого ввійшли авторитетні українські та зарубіжні вчені; відбулося його перше засідання; розроблений проект положення про конкурс до Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки та технологій (НРНТ) чекає лише підпису прем'єр-міністра. З іншого — процес імплементації нового закону надто затягується: тільки на формування Ідентифікаційного комітету знадобилося 8 місяців (з них 3 місяці персональний склад уже обраного комітету чекав затвердження в Кабміні), положення про конкурс до Наукового комітету НРНТ лежить у Кабміні вже місяць…"
Більше читайте тут: http://gazeta.dt.ua/science/optimalna-model-sami-sobi-reformatori-_.html