logo

Tuesday, 19 June 2018 10:44

ПЕТРО ПОРОШЕНКО: МОЯ МЕТА — ПОБОРОТИ КОРУПЦІЮ В УКРАЇНІ

Петро Порошенко, The Washington Post, 18.06.2018 

 


7 червня Парламент України ухвалив довгоочікуваний закон про створення спеціального антикорупційного суду. 

 

Наша країна зробила ще один важливий крок на шляху до побудови европейської держави, де всі рівні за законом. 

 

Це був не перший крок у цій подорожі, і він не буде останнім. Але я вважаю, що він став показником незворотності нашого шляху до справжньої демократії. 

 

Ніхто не буде стверджувати, що наш процес реформ був простим. Протягом останніх двох десятиліть українці стали скептично ставитися до того, що у боротьбі проти зла корупції може бути досягнуто будь-якого прогресу. Тим не менше, Революція гідності Евромайдану 2014 року дала українцям надію на нове майбутнє з відповідальними лідерами та верховенством права. 

 

Після обрання президентом у травні 2014 року, я вирішив побудувати абсолютно нову архітектуру для боротьби проти корупції. Моїми союзниками у цьому були активне українське громадянське суспільство та його волонтерські мережі разом з нашими міжнародними партнерами в Европейському Союзі, Міжнародному валютному фонді та Північній Америці. 

 

Це було б колосальним завданням навіть у найкращі часи, але зусилля України з побудови свого нового майбутнього блокувалися ворогами всередині і зовні на кожному кроці. 

 

Московська руйнівна тактика та її гібридна війна намагалися позбавити українців права визначати своє власне майбутнє. Москва підбурювала війну на Донбасі, яка забрала понад 10,000 людських життів, і призвела до появи майже 2,000,000 внутрішньо переміщених осіб та біженців. Це призвело до збитків у розмірі $100,000,000,000 через знищення економіки та окупацію. 

 

Проте українська боротьба проти корупції також має своїх внутрішніх ворогів — від популістів до корисливих інтересів зацікавлених груп. 

 

Як і їх союзники в деяких країнах Европи, популісти України голосно використовують риторику боротьби проти корупції, не маючи зацікавлення у справжньому вирішенні цієї проблеми. Вони є членами колишньої Партії регіонів Віктора Януковича та антиреформістських олігархів. Зрештою, олігархи, які живуть в розкішному засланні в Західній Европі, першими зможуть зіткнутися з антикорупційним судом. 

 

Діючи в унісон, всі ці противники зробили все можливе, аби спробувати заблокувати створення Антикорупційного суду шляхом внесення альтернативних законопроектів та майже двох тисяч поправок до запропонованого мною закону. 

 

Всі їхні руйнівні зусилля, а також дії Московії, були марними. 317 депутатів відповіли сильним посланням, що ми подолаємо перешкоди на шляху реформ. Моя партія дотримується цієї мети, як і наш коаліційний партнер, партія колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. 

 

Цей Антикорупційний суд буде перлиною в короні архітектури, необхідної Україні для побудови правової держави. Однак це не перша серйозна реформа в Україні з 2014 року. 

 

Наведу лише один приклад: система електронного декларування, в якій українські чиновники та політики повинні повідомляти про свої активи, є однією з найпрогресивніших та ефективніших засобів виявлення корупції у світі. 

 

Наша чотирирічна боротьба проти корупції вже принесла успішні результати у закритті корупційних схем при незаконному поверненні ПДВ. Ми повернули $1,5 мільярда вкрадених державних коштів з-за кордону. Реалізація Pro-Zorro, відкритої системи закупівель, припинила корупцію у державних контрактах та використання державної газотранспортної компанії "Нафтогаз Україна" як прибуткового джерела для політичних лідерів. Фактично "Нафтогаз Україна", який поглинав більше 3% ВВП України за рахунок субсидій, є сьогодні найбільшим джерелом надходжень до державного бюджету. 

 

Ми суттєво очистили банківський сектор, включно з націоналізацію «Приватбанку», який протягом останнього десятиріччя відмив $5,5 мільярдів за схемами олігархів, які хочуть продовжувати використовувати старі корупційні шляхи. 

 

Наші реформи дали результати для всіх українців, у тому числі дозволяючи нашим громадянам подорожувати безвізовим режимом у межах Шенґенської зони. 

 

Наше наступне завдання - якнайшвидше забезпечити функціонування Антикорупційного суду. Зарубіжні експерти будуть здійснювати нагляд за відкритим і прозорим відбором професійних суддів, а кандидати пройдуть ретельну перевірку. Після запуску суд розпочне свою роботу, допомагаючи закрити всі чинні корупційні схеми, які залишилися в Україні, і притягуючи винних осіб до відповідальності. 

 

Однак система не буде повністю ефективною, якщо наші европейські партнери також не відіграватимуть свою роль у забезпеченні високого рівня перевірки потоків капіталу з України та продовжать надавати притулок для чиновників та олігархів, які прагнуть ухилитися від правосуддя в українських судах. 

 

Протягом останніх чотирьох років нам вдалося запровадити більше реформ, ніж за всі 27 років нашої незалежності. Дух Евромайдану продовжує жити, незважаючи на перешкоди, та у пам’ять про тисячі українських солдатів та патріотів, які загинули від рук московських маріонеток. 

 

Я є впевненим, що антикорупційний суд є проривом і зміною правил гри. Так, ми маємо ще багато роботи попереду, але, ухваливши цей закон, ми продемонстрували, що назад шляху не буде, будуть лише наші спільні та злагоджені зусилля аби стати мирним, безпечним, вільним від корупції союзником ЕС та НАТО у сильнішій та об’єднаній Европі.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles