logo

Thursday, 04 May 2017 09:11

ПРИНЦИП ПАРЕТО: 20% ЗУСИЛЬ ДАЮТЬ 80% РЕЗУЛЬТАТУ

Доктор Немо, Radio Lemberg, 04.05.2017 

 

У 1897 році італійський економіст Вільфредо Парето підрахував, що 20% сімей володіють 80% всіх грошей. Він був новатором і одразу ж перевірив це правило на зеленому горошку у своєму саду: 20% стручків дають 80% усього врожаю. Ця закономірність працює при будь-яких обставинах і в усіх випадках. Хтось модифікує: 20% людей випивають 80% пива, інший 80% наслідків виникають з 20% причин, напевне в кожній практичній справі таку тенденцію можна спостерігати, хоч статистично це скоріше припущення ніж Правило. 

 

Його відкриття називали по-різному, в тому числі принципом Парето, законом Парето, правилом 80/20, принципом найменшого зусилля, принципом дисбалансу. 

 

На жаль, хоча Парето і усвідомлював важливість свого відкриття, він не зміг досягти успіху в поясненні його і тим більше математично обрунтувати. Він висунув серію непоганих, але несистемних соціологічних теорій, в яких надавав великого значення ролі еліти і які в кінці його життя були присвоєні фашистами Муссоліні.

 

Принцип Парето спрощено можна сформулювати так: у будь-якій ситуації завжди є меншість, яка виявляється важливішою і кориснішою, ніж усі інші. 

 

Принцип 80/20 має величезну важливість з тієї причини, що він суперечить тому, що ми звикли вважати логічним. 

 

Які ж наслідки Принципу Парето: 

 

1. Досягнення бажаних результатів спричинене незначною частиною факторів чи дій, так само, як і більшість успішних справ чи невдач обумовлені незначною дією конструктивних чи деструктивних чинників. 

 

2. Більша частина вкладених зусиль не приводить до бажаного результату. 

 

3. Наявність прихованих факторів і невідповідність дійсності того, що індивід може вважати логічним. 

 

4. Дія прихованих факторів на результат діяльності індивіда, який може відрізнятися від бажаного. 

 

5. Не потрібно витрачати весь час і всі ресурси для отримання бажаного результату, натомість потрібно знайти "ключові завдання", куди вкласти 20 % зусиль, щоб отримати 80 % результату. 

 

6. 20% клієнтів приносять вам 80% доходу. Саме вони вимагають вашої особливої ​​уваги. 

 

7. Не всі з наших щоденних завдань однаково важливі. З десяти справ, які ви запланували на сьогодні, є дві важливіші, ніж інші вісім.

 

Потрібно навчитися визначати ці 20% і починати з них. Якщо ви не зосередитеся на 20%, ви витратите даремно 80% часу. Ми ніколи не переробимо всі справи, але цілком впораємося з 20%. 

 

І не переймайтеся рештою 80%. Уміння розставляти пріоритети, а не хапатися за все одразу - одна з найважливіших якостей. Спочатку пріоритети можуть бути не зовсім точно розставлені, але при регулярному тренуванні цієї вольової якості акценти будуть зміщуватися у бік головного результату, а не розпорошуватися на дрібниці. 

 

80 20 Rule

 

Проте розуміння дисбалансу недостатньо щоб збудувати струнку теорію з практичним втіленням, відкриття Паретто довго залишалося поза увагою науковців, економістів і кожен дослідник, який дивувався отриманим результатам починав відкривати велосипед заново. 

 

1949: принцип найменшого зусилля Зіпфа 

 

Одним з цих «першопрохідців» був професор філології з Гарварда Джордж К. Зіпф. У 1949 році він відкрив принцип найменшої зусилля, який, по суті, був заново відкритий і детально обґрунтований Принцип Парето. Принцип Зіпфа говорив, що ресурси (люди, товари, час, знання або будь-який інший джерело продукту) самоорганізуються так, щоб звести до мінімуму витрачену роботу, і, таким чином, приблизно 20-30% будь-якого ресурсу виробляють 70-80%, пов'язаної діяльності з цим ресурсом. 

 

Для того щоб продемонструвати незмінну повторюваність цієї схеми дисбалансу, професор Зіпф розглядав статистику народонаселення, область філології та динаміку промисловості. Наприклад, він зробив аналіз статистики усіх шлюбів, укладених у 1931 році в 20-ти кварталах міста Філадельфія, і показав, що 70% шлюбів було укладено між людьми, що проживали один від одного на відстані, що не більшому 30% протяжності цієї території. Зіпф дав наукове пояснення тому, що на робочому столі ніколи немає порядку, і виправдав безлад іншим законом: речі знаходяться настільки близько від нас, наскільки часто ми ними користуємося. Ну, спритні секретарки вже давним-давно зрозуміли, що часто документи, які часто використовуються підшивати не потрібно!

 

1951: правило Юрана про дещо, дійсно важливе, і економічний підйом в Японії

 

Наступним піонером практичного застосування Принципу 80/20 був народжений в 1904 році в Румунії американський інженер Йозеф Мозес Юран, великий гуру якості; цей чоловік стояв біля витоків революції якості 1950-1990 років. Юран зробив принцип Парето (або, як він іноді його називав, «принцип небагато чого, що має вирішальне значення») синонімом вишукування шляхів підвищення якості продукції. У 1924 році Юран вступив у ролі інженера з організації виробництва на роботу в компанію «Вестерн електрик», виробничий підрозділ корпорації «Белл телефон систем». Згодом він став одним з перших в світі консультантів за якістю. Йому прийшла в голову чудова ідея використовувати Принцип 80/20, поряд з іншими статистичними методами, для того щоб викорінити випуск бракованої продукції, підвищити надійність і корисність промислових і споживчих товарів. У книзі «Керівництво по контролю за якістю», 1951 р., Юран звеличував достоїнства Принципу 80/20: «Економіст Парето виявив, що матеріальні цінності мають неоднорідний розподіл (таке ж спостерігав Юран в відношенні бракованої продукції). Ми можемо звернутися до ряду інших областей - розподілу злочинів серед злочинців, розподілу аварій за технологічними процесами, які мають підвищену небезпеку, і т.д. Принцип нерівномірного розподілу Парето застосуємо до розподілу матеріальних цінностей і розподілу втрат якості».

 

Великі американські промисловці не зацікавилися теоріями Юрана. У 1953 році його запросили з лекціями в Японію, і тут він знайшов аудиторію, готову сприймати нові ідеї. Юран залишився в Японії і почав працювати з декількома японськими корпораціями, займаючись питаннями підвищення якості споживчих товарів, їх цінності для покупця. Лише після 1970 року, коли японська загроза американської промисловості стала абсолютно очевидною, Захід став сприймати Юрана всерйоз, і той повернувся в США, для того щоб зробити для американської промисловості те, що він зробив для японської. Фундаментом цієї глобальної революції якості був Принцип 80/20.

 

1960-і - 1990-і: Принцип 80/20 рухає прогрес

 

Однією з найперших корпорацій, які взяли на озброєння Принцип 80/20 і найбільш успішно використовували його, була IBM. Ось чому більшість фахівців з комп'ютерних систем, які отримали професійну підготовку в 1960-х і 1970-х роках, добре знають цю теорію. У 1963 році в IBM виявили, що приблизно 80% комп'ютерного часу витрачається на обробку 20% команд програми. Компанія негайно переробила системне програмне забезпечення так, щоб найбільш використовувані 20% були найбільш доступні і зручні для користувача, що зробило комп'ютери IBM більш ефективними і швидкими в більшості додатків, ніж машини конкуруючих фірм. Розробники персональних комп'ютерів і програмного забезпечення нового покоління, наприклад «Еппл», «Лотус», «Майкрософт», застосовували Принцип 80/20 з ще більшою витонченістю і зробили свої машини більш дешевими і простими в роботі. Цим вони завоювали нові маси покупців, які раніше тікали від комп'ютера як від вогню.

 

Переможець отримує все 

 

Далекосяжні наслідки принципу Парето проявили себе широкій публіці через сторіччя після того, як Парето відкрив його, в недавніх дискусіях з приводу астрономічних і постійно зростаючих доходів суперзірок і небагатьох найбільш багатих людей деяких професій. Режисер Стівен Спілберг заробив 165 мільйонів доларів в 1994 році. Джозеф Джейміел, самий високооплачуваний адвокат, отримав 90 мільйонів. Просто компетентні в своїй справі режисери та юристи, звичайно ж, заробляють мізерно мало в порівнянні з цими сумами. У XX столітті робилися масовані спроби зрівнювання доходів, проте нерівність, викорінення в одній сфері, несподівано виникає в іншій. У США з 1973 по 1995 рік реальні доходи працівників, які не належать до сфери управління, впали на 14%. У 1980-х роках весь приріст доходів пішов у руки 20% найбагатших людей, а недоступні уяві 64% всього приросту були отримані 1% найбільш багатих людей. Левова частка всіх акцій приватних інвесторів в США знаходиться в руках дуже небагатьох власників: на частку 5% американських сімей припадає приблизно 75% всіх активів. Якщо ми поглянемо на роль долара в сучасному світі, то побачимо таку ж картину: майже 50% розрахунків світової торгівлі проводиться в американських доларах, що набагато перевищує 13% -у частку США у світовому експорті. Світові валютні резерви на 64% складаються з доларів, хоча частка валового внутрішнього продукту США в світовому валовому продукті лише ненабагато перевищує 20%. Принцип 80/20 буде працювати завжди і скрізь, якщо не докладати свідомих, наполегливих і масованих зусиль з її подолання.

 

80 20 rule marketing

 

 

Так навіщо ж нам потрібен Принцип 80/20?

 

Чи усвідомлюєте ви це чи ні, але він накладає відбиток на ваше життя, на світ, в якому ви живете, на вашу роботу. Розуміння Принципу 80/20 дає вам тверезе бачення того, що в дійсності відбувається в навколишньому світі. Бізнес і ринок протягом сотень років з успіхом застосовували цей процес. Французький економіст Ж.-Б. Сей приблизно в 1800 році винайшов слово «entrepreneur» (підприємець) і визначив його так: «Підприємець перекидає економічні ресурси зі сфери малої продуктивності в сферу великий продуктивності і пожинає плоди». Але один з найцікавіших висновків, мається на увазі Принцип 80/20, - це висновок про те, що бізнес і ринки ще дуже далекі від оптимальних рішень. Наприклад, 80/20 Принцип стверджує, що 20% продукції, або клієнтів Працівників реально приносять 80% прибутку.

 

DN Отож якось навчіться виділити головне і спрямувати туди основні зусилля - ось така риса й виділяє успішних людей!  

Складно, оскільки лише 20% книг містить те що потрібно. Як на мене книгу варто читати деколи із-зі однієї фрази, яка раптово осяє, вкаже напрям, дасть розуміння чи підказку та змінить життя на краще. 

І це буде зовсім іншим принципом, наприклад Доктора Немо, оскільки таке ні в які ворота статистики не запхаєш. :) 

Не випускайте з уваги основну мету і орієнтуйтеся на основний результат, адже головне не в тому, щоб докласти максимум зусиль, а в тому, щоб направити їх точно в ціль.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles